Prijava

Nije na drkanju, nisam nasla. Ovde je ondak, potrazi nesto ranije, recimo 7., 8. strana.

Ili ovde ili na Drkanju

Do jaja :)
Ako nadjes, jel bi mogla da me usmeris i obagatis mi duh? Ako te ne mrzi...

lakše je progurati kamilu kroz iglene uši nego bogatašu ući u carstvo nebesko...koliko se ja sećam...bogatašu...

a vidiš ovo..Sveto pismo...može i tako sda se shvati..laž, neistina, kopile neko...

ali ako verujemo u bezgraničnost svemira zar ne postoji neka mala minimalna verovatnoća da je sve to tačno?..da negde postoji neki Bog koji je zaslužan za ovo ovde?..i ne mislim na nekog dekicu sa ogromnom bradom, nego na neku višu silu..koji je stvarno poslao "sina svog" na zemlju da bi ljudima rekao da se poprave...

Sasvim je moguce, cak zvuci i mnogo logicnije od Big Benga, kada razmislis.
Ali ono sto je opisano u Svetom pismu je laz, koju je izmislio covek. I sumnjam da bi Kreator imao ista slicno sa Jahveom, pogotovo kada se radi o sudjenju moralnih vrednosti homo-homo-sapiensa.

EDIT: Hvala, Pufnice!

Ajd da uzmemo tu teoriju i Che-ovu u obzir, sta bi radio taj baja, 'leba ti? Gledao i drkao? Cekao da se ljudi promene? Ljudi ce, generalno, uvek biti govna, uvek su i bili.
Edit: Nema na cemu.

daklem složili smo se...

e sasd ako postoji sila koja stvara postoji i sila koja uništava....ili satana..

ako je tako, ova sila koja stvara mora da ima više energije, mora da bude jača od sile koja uništava...ako je ljudska duša merilo energije zar nije logično da se i jedan i drugi bore za što više ljudskih duša?..svako na svoj način...

ovaj je u jednom trenutku video da gubi i poslao izaslanika da pokuša nešto da promeni...nešto...

Pufnice, mora da postoji ravnoteža...mora...tako funkcioniše, po meni...partija šaha u kojoj smo pijuni...sa slobodnom voljom...

Ljudi nece uvek biti govna. Ljudi nece biti nista, kada nas spuca sledeca kometa, a mi se svadjamo oko toga ciji bog ima vecu mocugu, umesto da tripujemo svemir, kljukamo se esidom i pretvaramo se u bica neogranicena fizickim zamkama, koja mogu da u mislima putuju kroz vreme i svemir, pa i izvan njih.
Ono, polece spejs satl, a mi cekamo GSP da se pojavi.

Moje misljenje je da ako bi postojao ikakav Bog to bi bilo nesto poput Abraksasa. Bog koji u sebi sjedinjuje i svetli i tamni svet. Nemoguce je razdvojiti te dve stvari, previse se preplicu i niko nije sasvim ni svetao ni taman.

Koja bi razlika bila izmedju dusa koje bi pripadale jednom naspram drugog tabora, zavisnice? Iskrenost u pokajanju?

umesto da tripujemo svemir, kljukamo se esidom i pretvaramo se u bica neogranicena fizickim zamkama, koja mogu da u mislima putuju kroz vreme i svemir, pa i izvan njih.

Kakav plan za letnji odmor;))

Dobro i zlo su pojmovi uslovljeni ljudskom percepcijom, cak stavise variraju na individualnom nivou; ja mislim da je pljuvanje Mojsija dobro delo, neko drugi to shvata kao greh.

Po meni je greh kada radis nesto sto i sam smatras za zlo, a radis to iz slabosti ili lenjosti.

Sto se svodi na "ne cini drugima ono sto ne bi cinio sebi", sto je Isus plagijarizovao od nekog Hindu baje, koji je bio na istu foru...

pozitiva i negativa Pufnice...

loš čovek ne može da se pokaje...može da gazi sve pred sobom i da se nikad ne pokaje..da mu nikad ne bude žao ni zbog čega...ima milion primera samo ovde u ovoj našoj smrsdiji..sda ne pričam za ceo svet..

ako radiš dobre stvari nije problem što drkaš..ali ako drkaš na bebu od 2 godine onda je problem...

Dobro i zlo su pojmovi uslovljeni ljudskom percepcijom, cak stavise variraju na individualnom nivou

Apsolutno se slazem. I smatram da objektivnost zapravo ni ne postoji, da se moja i tvoja istina razlikuju i da je to okej.

Po meni je greh kada radis nesto sto i sam smatras za zlo, a radis to iz slabosti ili lenjosti.

Da, ali gledaj Jovicica- on se oseca lose kad drka ili kad spava devojku jer neko drugi tvrdi da je to greh. Meni je to pretuzno.

Pa Zavisnice, Jovicicu jeste, a ima ih jos. Ne mnogo, ali ima.
I los covek moze da se pokaje kada shvati da upravo umire. Zamisli djubre koje je celog zivota samo povredjivalo druge upravo umire i pomisli Boze, znam da si gresan, oprosti mi! I, sta sa njim? Dobice oprostaj?!

@zavisnik: opet, ne postoji apsolutno dobro i apsolutno zlo. Samo ono sto je jednom individualcu ili jednom delu celine dobro ili zlo.

Na primer, kada je kiseonik ispunio atmosferu Zemlje, izumrli su mnogi organizmi kojima je kiseonik bio otrovan.

Isto tako, Sunce "unistava" Veneru sto se nas tice, a do jaja utice na Zemlju, opet sto se nas tice. A mozda to smeta nekim nepostojecim bicima sa venere, koje sam upravo izmislio, pa stoga i postoje, na nekom nivou.

to su te krajnosti o kojima pričam Pufnice..i jako su glupe...i nema ih nigde u izvornom hrišćanstvu...nego su ih ljudi dodavali...

Biblija može da se tumači svakako...skup priča koje svako tumači na svoj nači...a u stvari treba čovek sam da pročita..ništa više..sve će mu se samo reći...

neće dobiti oprost Pufnice..zato što to nije iskreno pokajanje..to je pokajanje zbog straha...

postoji apsolutno dobro..Bog..i apsolutno zlo...

i postoje moralne norme...kojima čovek treba da teži...

Mislim da ne postoji los covek ili dobar covek; samo postoje slabi i jaki. A u slabe spadaju povredjeni, unesreceni, umorni, beznadezni... Takvima samo moze da pomogne bezuslovna ljubav - nesto za sta smo svi sposobni, ali cesto nalazimo razloge da za ljubav stvaramo uslove, sto iz lenjosti, sto iz straha - uvek zbog slabosti. I onda opet sve u krug.

Kada upotrebis ljubav - stvari se primicu savrsenstvu. Kada izbegavas ljubav - odmices se od savrsenstva.

Skup prica koje je COVEK napisao! COVEK! A vernici shvataju to kao jebeno uputstvo za upotrebu zivota! Zar ne bi valjalo da procita i sam stvori svoje shvatanje sveta i zivota? I ne samo Bibliju, vec i Kuran, Toru etc.

Che, sta podrazumevas pod bezuslovna ljubav? Izmedju koga?

I zavisnice, mnogo vernika delaju kako delaju, zive svoj zivot kako zive zbog strahopostovanja. Ni to nije iskreno, pa su ipak vernici i dobri hriscani. Zar ne?