Prijava

http://www.youtube.com/watch?v=5znwoeVP5W0&feature=player_detailpage

Jelena Đurović (dev. Stefanović), marta 2009 godine na porođaju u Leskovačkoj bolnici, ostaje bez svoje bebe, a ona sama pada u komu, za koju direktor Leskovačke bolnice kaže da je njeno trajno zdravstveno stanje (vidi snimak tv pink).
Od marta 2009 pa do danas novembar 2010 godine, Jelenina porodica prolazi bukvalno kroz pakao,
Jelenu šalju na VMA pa je vrate uz objašnjenje da nema mesta, da bi na kraju Jelenu smestili na odeljenje gerijatrije u Vlasotincu (20km od Leskovca).
Jelenina majka Zorica je danonoćno kraj nje (bukvalno spava na podu jer nema obezbeđen krevet)
i kaže da primećuje poboljšanje jer Jelena reaguje na zvuk, dodir i sl., ali očigledno doktori to ne primećuju ili ne žele da pobiju svoju konstataciju da tu nema šanse za poboljšanjem.

Kako kaže teta Zorica, Jeleni je posle porođaja rađen skener mozga i rečeno je da ima šanse za poboljšanjem, ali........nema mesta u višoj ustanovi (vidi izveštaj zdravstvenog inspektora).
Pre neki dan je i Javno tužilaštvo u Leskovcu odbacilo prijavu majke Zorice protiv doktorke koja je porađala Jelenu..........

Jelena je moja školska drugarica i dobar prijatelj,
ne mogu a da ne dignem glas protiv sistema u kome živimo i zato postavljam neka pitanja na koja mislim da nikada neću shvatiti odgovor:

Da li u zemlji Srbiji Žena koja želi da donese nov Život na svet, doživi ono što je doživela Jelena i niko za to ne odgovara!?

Da li Jelena ima bar pravo na lečenje i zaštitu države u zemlji Srbiji gde je želela da osnuje porodicu i donese na svet mlad život!?

Da li država Srbija „po službenoj dužnosti“ može da kazni i ukloni ubice naše dece po Srpskim porodilištima!?

I jedno pitanje na koje ću itekako biti zahvalan svima Vama na odgovoru:

Može li neko pomoći da Jeleni obezbedimo odlazak u ustanovu u kojoj se mogu uraditi sve analize i definitivno utvrditi njeno stanje, a nakon toga i adekvatno lečenje, kako bi Jeleni omogućili da se probudi iz kome i ponovo udahne miris života .?

HVALA!

Ivan Cekić,
uz punu podršku i zahvalnost svima, Jelenine majke teta Zorice i njenih prijatelja.

About:Račun kod UniCredit Bank-e:

Dinarski:
170001019568100091

Devizni:

IBAN: RS35170001019568100188
SWIFT BIC: BACXRSBG
Šifra plaćanja: 767-GIFT

HVALA SVIMA!
Stefanović Zorica (Jelenina mama) +381-64-314-82-55

Setio sam se i ovoga, zaista tuzno je sta se desava ovo. Zamolio bih moderatore ako su voljni da pomognu i objave ovu vest, tj malo je srede. Bar na neki nacin da pomognemo ljudima. Oni apeluju da se ova vest siri, niko ne zeli da im pomogne!! U koliko poznajete nekog novinara obavestite iste!!! Sve u svemu pogledajte VIDEO!!!!

EDIT:

ZAMOLIO BIH VAS SA OBRATITE PAZNJU NA OVAJ POST, A NE DA VISE CENITE ZIVOTINJE I SAZALJEVATE SE ISTIMA A LJUDSKA BICA KO JEBE!

Pa da tema "Mučenje životinja" je bitnija od ove, svakako. Zivele zivotinje!

Moram priznati, smešna situacija, u vezi ove dve teme.

Pa da tema "Mučenje životinja" je bitnija od ove, svakako. Zivele zivotinje!

UbiJmo ih sve , dosta su nam smetali psi "dzukci" udaljeni 3 metra od nas . ZIVOTINJE U APS !

Као и за сваку акцију тог типа, уплатићу сигурно.
Стварно, ајмо мало озбиљности.

Ozbiljnosti da , ali ovakvo poredjenje je po meni apsurdno .
Svaka cast za pokretanje ovakvih tema btw .

SES
Pa da tema "Mučenje životinja" je bitnija od ove, svakako. Zivele zivotinje!

uopste ne razumijem ovakvo poredjenje.
stvarno mi je zao sto se ovakve stvari desavaju i tebi svaka cast sto si postavio ovo ali sto posra nas iz teme o zivotinjama? sta ja sad da radim sto ne mogu da pomognem Jeleni nikako, jel treba da ugasim komp i da odem da spavam sad jer nema smisla da postujem u temi o zivotinjama ili nekoj drugoj temi??
ionako u onoj temi se ne predlaze nikakva akcija povodom mucenja nego cisto onako razgovaramo....

Ovo je pokušaj eutanazije. Ali, Jelenini roditelji bi morali da pripaze na ponašanje. Tuže doktore a posle očekuju njihovu pomoć. Doktori jednostavno ne smeju da se petljaju jer ako se Jeleni nešto loše desi završiće na sudu. Srbija je zemlja ekstrema.

i samo mi jedno nije jasno kako niko ne obraca paznju na ovakve stvari, ljudski zivot nema cenu! da li mozete da zamislite samo kroz sta sve prolazi njena majka, brat.. i ostali.

Da, jasno mi je kroz šta prolaze i jako mi je žao, ali činjenica je da i tako povređeni imaju vremena i snage za podošenje krivičnih prijava ljudima koji se bore za njen život.

ali činjenica je da i tako povređeni imaju vremena i snage za podošenje krivičnih prijava ljudima koji se bore za njen život.

Свако има право да се избори за оно до чега му је стало. И ја бих учинио исто тако.

uopste ne razumijem ovakvo poredjenje.
stvarno mi je zao sto se ovakve stvari desavaju i tebi svaka cast sto si postavio ovo ali sto posra nas iz teme o zivotinjama? sta ja sad da radim sto ne mogu da pomognem Jeleni nikako, jel treba da ugasim komp i da odem da spavam sad jer nema smisla da postujem u temi o zivotinjama ili nekoj drugoj temi??
ionako u onoj temi se ne predlaze nikakva akcija povodom mucenja nego cisto onako razgovaramo....

Ne, nego me iznerviralo zato sto vise paznje posvecujete sporednim stvarima. Ne mislim bukvalno na vas sa te teme, nego uopsteno kazam za nas narod.

Ovo je pokušaj eutanazije. Ali, Jelenini roditelji bi morali da pripaze na ponašanje. Tuže doktore a posle očekuju njihovu pomoć. Doktori jednostavno ne smeju da se petljaju jer ako se Jeleni nešto loše desi završiće na sudu. Srbija je zemlja ekstrema.

Kakvo ponasanje, o cemu ti pricas, gde se nalazis ti? Pa kako da ne tuze kad je dete umrlo na porodjaju, zbog NASIH STRUCNJAKA. MOLIM TE PROCITAJ LEPO TEKST, PA TAD PISI NESTO!!

Doktori jednostavno ne smeju da se petljaju jer ako se Jeleni nešto loše desi završiće na sudu.

ovo je za plakanje, ovo je tuznon sto ti pises.

Стварно, ајмо мало озбиљности.

Ko kaže da smo neozbiljni kada je ovakva tema u pitanju?Ja sam ovaj broj računa zapisala na papir i već sam ga stavila u novčanik, kao bih sutra nešto preduzela po tom pitanju.

Da li država Srbija „po službenoj dužnosti“ može da kazni i ukloni ubice naše dece po Srpskim porodilištima!?

Molim modove da odreaguju na ovo. Mislim da se radi o govoru mržnje i generalizaciji. Večeras stotine ginekologa dežura, porađa žene i daruje novi život. Nije fer prema svim tim ljudima.

Gde je njen muž?

Virtual Serb
Мислим да није време за такве критике сада... Свако би на његовом месту исто помислио да му се тако нешто деси. Знам каква је то ситуација.

Prvo da se razumemo ovo nisam ja pisao, vec njen brat. Ja sam kopirao samo, mozda i postignem nesto time, a nista ne kosta.. Bar sam probao.

Bo, a za muza ne znam, ali mislim da.. ono sto si i ti pomislila.

Виртуал претерујеш стварно.