Prijava

Nadam se da vam je poznata činjenica da piramida u razmeri Keopsove piramide ima mistične moći.
Ako recimo ostavite jabuku u centru takve jedne piramide, ona usporeno truli, čak kruže priče da ako ostaviš tup žilet, on se naoštri (as if), očuvava zdravlje, čak navodno i leči, pokušaj mumificiranja je mnogo uspešniji unutar piramide itd.

Postoje teorije da Egipćani zapravo nisu gradili piramide kao grobnice, već kao mesta za život.

Neću mnogo da detaljišem, ali svima bih preporučio da barem malo izvikipedišu ovu pojavu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pyramid_power

Možda je već bila ova tema, ali nema veze.

Ono što me konkretno interesuje je zašto ljudi ne grade kuće u obliku piramide? Zašto, recimo, ne postoji da se kupi krevet koji ima piramidalnu konstrukciju? Mislim, ovo verovanje u moć piramida koliko god urnebesno bilo, nekako nije ništa luđe od 1000 drugih stvari koje opušteno prolaze u narodu.

Eto, ja recimo planiram da nekako upiramidim svoj krevet, čisto jer ne može da škodi. Šta vi mislite o svemu tome?

Koliko je tu prisutno društveno i političko zataškavanje nekih istina, nekih staroegipatskih tajni, ludila, efbiaj, bogovi, marsovci? Ko to ne želi da moć piramida uđe u masovnu upoterbu?

zašto masoni čuvaju piramide za sebe?

Bosanske piramide cu veće i od Keopsove, naučno dokazano.... Ja mislim da treba da se upiramidi krevet , da može ja bih spavo u Studiu 8 TV PINK jer imaju onu piramidu što su koristili za emisiju...

Zato što su Masoni neće pičke da dele sa drugima nego samo "Uuuuu vidi moć piramide, MOJE" "Uuuu vidi Premijer liga, MOJE" "Uuuuu vidi Katolička crkva, MOJE!!!"

Ja mislim.
Kad upiramidiš krevet, pripremi sve neophodno za mumificirranje, pa kad uveneš, da te lepo spakuju, a od podruma napravi grobnnicu, samo pazi: Lara Kroft još nije snimila treći deo filma.
Ne stavljaj ništa vredno u grob da te ne opljačkaju.

Kod nas to nema zato što tu deluju demonske sile. Mislim, svi oni vizantijski krstovi i amajlije rade uz Božju pomoć, ali ovo je zajebana stvar.

Ja sam čuo da se rotacijom kukastog krsta može zgušnjavati vreme i tako putovati kroz isto, pa možeš da nakačiš jedan iznad tog tvog piramidalnog kreveta čisto da ti bude zabavniji život.

хахаха Сурови Тутанкамон. Сурови, а пирамидални ђеврек?

Ај што је моћ пирамида окултно знање, него што су људи у заблуди да је врх пирамиде извор моћи, да је то недостижно место. Али је недостижно можда само физички, док од погледа није. ШТо не важи за центар приамиде. Прсла сам, немојте да ме испалите и спрдате се с овим.

E jebiga sad.Imate temu paranormalno za ovo.Jebote šta bi bilo da svi otvorimo teme tipa "Beli lukac i njegove mistične moći".

nisam znao to za kukasti krst, moraću da probam. Geometrijska svesnost je bitna stavka u našim životima, ili bi barem trebalo da bude. Mislim da posvećujemo premalo pažnje tim stvarima.

Zapitajte se zašto živimo u kvadrovima, a ne u piramiadma, zašto je ovo drugo čudno? Da, lakše se iskoristi prostor u kvadru, ali opet, zašto se BAŠ toliko forsira?

mara munja

Ja mislim.

Не претеруј :р

Surovi neje tačno ja živim na potkrovlje tako da sam faktički u nekoj izbrnutoj piramidi.. :P

Mulce evo šta je Đimi stavio kao mišljanje o ovoj temi

Ја га не подржавам. Не волим те секташке ствари, вештичарења, шамане пророке, Милице, пичке материне...

Jebote šta bi bilo da svi otvorimo teme

rizikovaću da zvučim nadmeno, ali ja nisam svi :)

@zmia, đevrek kao takav je savršen baš zbog svog specifičnog geometrijskog oblika. Drugačiji je od ostalog peciva i sigurno bi mogla nauka da se napravi neka studija ili štagod oko svega toga.
piramidalna rerna je vrlo verovatno da bolje ili zdravije greje/peče

@LOL nije isto kakva je piramida u pitanju, mora da bude u tačnoj razmeri. A što se potkrovlja tiče, ljudi to uglavnom posmatraju kao manu, ne kao prednost. Ne svi, ali kao, generalno je minus prilikom kupovine stana :)

Surovi a što ne napraviš malu piramidu, onako za gaće, pa smestiš unutra Tukidida i Mudidida da se ne užegnu na letnjim temperaturama.

I kako se spava na krevetu-piramidi ako nisi fakir?

Pa neki krovovi su u obliku piramide. Tako da ako si pod takvim krovom cijela kuća ti je "upiramiđena". :))

Geometrijska svesnost je bitna stavka u našim životima

:))
како волим Суровог :)

@virtual serb: skroz dobra ideja to za gaće! a inače, krevet se stavi unutar piramide. samo žičana konstrukcija u obliku piramide je dovoljna da se postigne to specifično kruženje energije.

@Jovičić, potrebno je da budeš unutar piramide, ne ispod. Mada možda si ipak u pravu, to već ne znam, moguće da nekako pomaže čak i ako nisi konkretno unutar nje. Moguće je da su ljudi koji žive u potrkovlju takvih piramidalnih kuća odličnog zdravlja. Naravno, ako je krov u tačnoj razmeri.

Da li se neko seća onog jogurta u pakovanju oblika piramide? Bio je moćan!

Da li se neko seća onog jogurta u pakovanju oblika piramide? Bio je moćan!

Imalo je i mleko.

Тај мит са јабуком у пирамиди је био разматран у Митбастерсима. И био је БАСТЕД. Исекли су јабуку на пола циркуларом, па су једну половину ставили под пирамиду, а другу ван. И заиста је она под пирамидом спорије иструлела. Онда су дезинфиковали циркулар и исекли другу, дезинфиковану јабуку, па су опет урадили исто и установили да половине подједнаком брзином труле. БРже труљење у првом експериментуу је било узроковано неједнаким распоредом бактерија на циркулару.

Искрено да ти кажем Сурови, ја сам једно време проводила време код сестре у стану, док је она била ван града. А била је у дуплексу и ја сам нон стоп проводила време у поткровљу и сваки пут сам имала минимум температуру, а да не причам што сам се скоро константно осећала лоше :) Ето. Можда је то био и неки вид јачања мог организма? Не знам, али ја тамо више не идем :)

da, hteo sam da ga spomenem, njega su masoni uklonili. nisam ga spomenuo jer je taj jogurt trostrana piramida, a ovo je ipak ozbiljna tema koja kači sve pore društva i svi znamo da je potrebna pravilna četvorostrana piramida sa osnovom kvadrata.

dimenzije keopsove piramide su 233m svaka stranica baze (kvadrata) i 150,7m visine.