Prijava

Čiji lider? Moj? Neka hvala, nek crkne.

Da na tebe sam mislio. Ok onda.

Najviše ima dokaza da su proruski pobunjenici oborili avion, jer rakete zemlja-vazduh ne mogu da se ispale sa stotine kilometara, nego sa par desetina, a oboren je iznad dela Ukrajine koji drže pobunjenici i Rusi.

Četrdesetak kilometara, valjda, a i na celom tom području vode se borbe, pa ne možeš u pravom smislu reći da tu teritoriju drže pobunjenici. Sa istom verovatnoćom su mogli biti i Ukrajinci. Čudno je samo zašto je oboren. Ako su Rusi, zašto, pošto im je ovo sad najmanje trebalo, da ispadnu zlikovci baš u ovom trenutku, kad su malo ubacili klin razdora između Amera i EU, a ako su Ukrajinci, opet zašto, ne bi valjda oborili avion da bi iznameštali Rusima, to je previše nisko za jednu zemlju koju vode demokratski izabrane vlasti. Ali greška nije bila sigurno, koliko sam čitao, ne može se zabunom oboriti toliki putnički boing.

Пази, могуће је да су проруси или Руси оборили намерно, а онда брже боље дошли и забранили приступ месту несреће. Онда подметну приче да су Украјинци хтели да оборе Путинов авион јер као личе. И онда им то да ветар у леђа за више акције у том делу Украјине. Али опет, ко зна шта је у питању. Биће на крају фора да је нека тотална глупост у питању. Сумњам да би Амери или Украјинци то радили, поготово тако дубоко у проруској зони, јер онда немају контролу над ситуацијом. И где је црна кутија? Колико знам, само Малезија има право да погледа шта црна кутија има да каже...

ЕДИТ: А има доказа да је оборен авион погођен СА-11 системом, што је руски тј. совјетски систем са краја 70-их година. То баш личи на побуњенике, јер Русија користи модерније. Украјина има неколико тих Бук система, које би побуњеници који су дезертирали из украјинске војске лако могли да користе. Домет тога је око 50км у даљину и око 25км у висину. Е сад, кад бисмо знали где је погођен и колико дуго је падао, могло би да се види одакле је отприлике гађано.

Mislim da je crna kutija kod pobunjenika. A otkud su svi sigurni da je oboren sa zemlje, i to baš tim BUK-om, to je opet pitanje. Zašto ne kažu koji je izvor informacija? Još kao, Ameri imaju dokaze na osnovu presretnutog razgovora na Jutjubu, a kad se presreću njihovi razgovori i razgovori njihovih saveznika, e onda je to falsifikat. Ko god oborio, verovatno je nešto u u pitanju što ne možeš jednostavno da objaviš u novinama.

Ne znam, zapravo me boli kurac, šteta samo ako je tačno, a verovatno jeste, za one naučnike što su išli da sidu leče. Najviše bih voleo da i Rusija i Amerika odjebi i pocrkaju.

Ма и без научника, замисли тај хорор кад током лета осетиш удар и експлозију и видиш да твој авион пада са 10 хиљада метара, буку мотора, савијање метала, одвајање крила, пилотске кабине... И то траје и траје и траје, а знаш да ти нема спаса. И тај исти ужас је задесио триста људи одједном.

Ma dobro, ginu ljudi stalno, nego nisu ovako u fokusu sveta. Nije baš da me boli kurac, ali ako pogine 100 naučnika, i to ovako važnih, gore je nego 3000 civila.

A šta je sa decom u Gazi, zašto je to sad manje važno? :( Što ne bombarduju Jevreje zbog prekomerne upotrebe sile? Možda je ovo sa avionom samo spinovanje...

Увек би бирао да преживе 100 готиваца сељана него 100 смрадова научника.
Најбоље би било да могу да преживе готивци научници али не можемо ми то да бирамо, тако да ми је жао сваког нагло и бесмислено прекинутог живота, био то научник или неки монголоид.

Pored toga što si Italijan, koliko trebaš biti besposlen da bi izmislio jedno retardirano jelo poput špageta?

špagete nisu retardirane
maloprije sam ih jeo
umri!

Da li si realan Enemi? Uzmi 10 naučnika nivoa Tesle, Njutna ili Pastera, Mendeljejeva ili sličnih, da li bi žrtvovao 10 puta više ljudi ili živeo u svetu u kojem oni nisu živi?

špagete nisu retardirane
maloprije sam ih jeo
umri!

Pogrijšio sam temu, mislio sam na raznorazno pitanje, jbg. I druga stvar, niej tema retardiranost špageta nego besposlenost izumitelja.

Aha, ok onda, živio!

Јесте, баш су сада организовали најважнији самит за борбу против сиде, па шта ли су досад радили? Само питам

Da li si realan Enemi? Uzmi 10 naučnika nivoa Tesle, Njutna ili Pastera, Mendeljejeva ili sličnih, da li bi žrtvovao 10 puta više ljudi ili živeo u svetu u kojem oni nisu živi?

Па добро, просто не верујем да су ови икако близу тог нивоа. Ако је уопште било ту неких научника.

Генерално не одобравам вредновање живота и вредновање проблема. Сваком је његов живот највреднији и његова срања су највећа срања у универзуму. Тако да не могу да се сложим да ми је више жао научника него сељана.
Мислим, да ли би ти жртвовао себе или типа родитеље за неког ко ће можда или можда неће открити лек за сиду?

Žrtvovao bih sebe za 100 naučnika.