Prijava

ne seri

EDIT:
Ovo ne kazem kao pitanje ili cudjenje, nego kao cinjenicu da ne kenjas.

meni su majka i brat rekli da me ti mrzis celt, pazi sta pises

nego kao cinjenicu da ne kenjas

ne kontam ovo... dionysio ima problema sa stomačnim zatvorom ili je sve istinito rekao za miliciju pa je činjenica da ne laže?

kenjati ili srati se koristi u prenesenom znacenju, gde ne oznacava proces olaksavanja kroz guzicu, nego proces izbacivanja misli u vidu zvuka ili slova, koje imaju ekvivalentnu vrednost izbacenog govna u ne prenesenom znacenju.
na zalost, cini se da je potrebno bar dva aktivna neurona da se ovo ukapira, ne moze jednim, dzonovane.

Nisam siguran, ali mislim da bi "nepreneseno" trebalo biti jedna reč.

Dionysio
Nisam siguran, ali mislim da bi "nepreneseno" trebalo biti jedna reč.

kako god, ne menja cinjenicu da kenjas a da dzonovan ne kapira kako to kenjas, dal na dupe il na tastaturu.
verovatno gresis i za ovo, al cekam nekog ko se razume malo bolje u pravopis da kaze svoj sud. opet, ne menja se cinjenica.

daj neko pravilo, na internetu ima oba primera, sto znaci da ni novinari bas svi nisu 100% nacisto sta je pravilno.

Jedna reč.
A meni nije toliko nemoguće da su ga zvali, ja kad pročitam nešto Dionizijevo, počnem se naštinu smijati rafalno, pa mi opada produktivnost sigurno 35%, a zamisli još koliko ljudi isto tako, pa se to skupilo, roditelji i poslodavci se požalili MUP-u, MUP kevi i komšiji i toeto.

EDIT:

ni novinari bas svi nisu 100% nacisto sta je pravilno.

Novinari znaju odlično, "novinari" ne.

sto su vam argumenti da je jedna rec, jebalo se. mislim ne smeta meni, jebi ga, nije mi to posao da znam, ali daj nemojte samo tako bez ikakvog argumenta :)

Učila me učiteljica da ne+glagol ide zajedno tipa "neodlučan", "neodgovoran", ...
Ali nisam čuo da neko uopće koristi to. Da li je "kenjanje" greška? Hau meni kenjanja iz tu meni? Da li je tvoje mišljenje adekvatan sud? Toliko pitanja a tako malo odgovora... :-/

Edit: Eto potvrđeno da je jedna reč.

новинари су студирали журналистику, како мислиш да знају било шта?

Celt, ako ti je lakše, piši u mađarskoj notaciji: nePreneseno
LOLOLO

Učila me učiteljica da ne+glagol ide zajedno tipa "neodlučan", "neodgovoran",

"ne" se piše spojeno kada stoji uz pridev: nemoguće, nepoznato, nevidljivo, neuračunljiv, nepismen, nepodnošljiv, neveseo

"ne" se piše odvojeno kad stoji uz glagol: ne mogu, ne želim, ne razumem, ne znam, ne vidim, ne čujem, ne zanima me osim u slučajevima: nemam, neću i nemoj.

ide zajedno uz pridev, odvojeno uz glagol. posto sam gore "preneseno" koristio kao pridev, jesam se zajebo. eto.

opet, kenjas.

Poenta je ista, da sam u pravu.
Sad to što pokušavaš da isteraš svoje, toe druga stvar. Al ako, samo teraj.
EDIT: Ne seeeeri da si guglao pravopis i gramatiku...iduklinac.

mada opet, jel u ovoj recenici:

proces izbacivanja misli u vidu zvuka ili slova, koje imaju ekvivalentnu vrednost izbacenog govna u 1) ne prenesenom 2)neprenesenom znacenju.

preneseno glagol ili pridev. jebi ga zaboravio sam srpski, a nije ni da sam nesto bio mnogo dobar u pravopisu, jebi ga.

Poenta je ista, da sam u pravu.

poenta je da si skrenuo poentu price sa tvog kenjanja na ispravljanje pravopisa, sto je odlika ljudi koji kenjaju. a i nisi u pravu nije uz glagol nego uz pridev, ako cemo vec da sitnicarimo.

Trebao si napisati "preneseno" ili "1/preneseno" značenje, kontam da ti je taj jezik dosta bliži... :)

kako god, sta ces da radis ako te uhapse zbog vukajlije. ako bi neko zavrsio zbog vukajlije u zatvoru, trebalo bi ga jebati duplo vise nego obicno sto se jebe u zatvoru :)

Poenta je ista, da sam u pravu.
poenta je da si skrenuo poentu price sa tvog kenjanja na ispravljanje pravopisa, sto je odlika ljudi koji kenjaju. a i nisi u pravu nije uz glagol nego uz pridev, ako cemo vec da sitnicarimo.

Ako ćemo još više da sitničarimo nisam rekao za šta sam u pravu. A pošto je odlika "onih koji kenjaju" upravo da uhvate i "kenjaju" o jednoj te istoj stvari, još jednom se potvrđuje da ne kenjam nego pogađam samu suštinu.