Prijava

Ako se samo zajebavaš, ja ću ispasti glup što pokušavam da dam objašnjenje, ali, verovatno vidiš Jupiter, koji se ovih meseci jako vidi na noćnom nebu. Sija vrlo intenzivno, verovatno je posle meseca najsjajniji objekat na nebu. Promene boje su posledica nemirne atmosfere, a promene intenziteta sjaja su verovatno posledica tankog sloja oblačnosti koji se noću ne primećuje jasno već samo po menjanju intenziteta sjaja zvezda. Pomeranje o kom govoriš je subjektivni osećaj koji se javlja kada bleneš u jednu sjajnu tačku.

Još jednom, ako je ovo trol, smejte mi se drugari, ispao sam papak.

Ja sam postpejd. Koliko potrošim od neba, platim sutradan.

Aj sada bez zajebancije, možda je Venera ili Jupiter te dve planete se vide poprilično dobro golim okom i jako su istripane ako ih gledaš odvaljen :))
A možda je i neki satelit ko će ga znati nebo je čudo jebeš mu majku. Nađi nekog astromauta pa ga priupitaj vidiš da mi nolajferi nemamo pojma , mučimo i sebe i tebe.
Evo ja sam morao da izađem večeras da vidim o čemu se radi i provalio da je nebo mnogo zanimljivo i sigurno ću češće izlaziti da ga gledam , samo da otopli malo.

možda je Venera ili Jupiter

Ako je vidi u 2-3 noću, nije Venera. Ali ona koju vidi pred zalazak sunca mož da bude.

Ма, зна се где је Јупитер. А за ову звезду због које је покренута тема... Друже, није у питању неко минијатурно померање. Од 9 увече до 4-5 ујутру оде са једног на други крај. А и када се помера, види се баш видно. :)

Елем, надам се да ће се наћи Изабрани и објаснити целу заврзламу, а ја, након прве смене, баскета и фудбала (и то све без џојстика, већ са правом лоптом, дође чак и до појаве зване знојење), преуморан легох да кунтам.

Већ од 7 ујутру бићемо на вези.

Хвала на пажњи и пријатно вече! :)

Од 9 увече до 4-5 ујутру оде са једног на други крај.

Pa to Jupiter i treba da uradi :)

Ja sam jednom, vraćajući se kući sa treninga, na nebu odgledao čudesan tango triju zvjezdolikih pojava.
Kretale su se poput aviona samo što su kružile jedna oko druge i pravile finte - jedna se zaustavi pa ove dvije naprave piruetu oko nje, pa onda ona krene oko njih i tako.
Svjetlo je bilo intenziteta okolnih zvijezda a jedna je bila malo sjajnija. Ta sjajnija je nevjerovatnom brzinom otpičila u pravcu istoka ostavljajući za sobom trak poput komete, a ove dvije su lagano, jedna kraj druge, otpičile u pravcu zapada.

Kad se završio taj tango primetio sam da su mi usta blago otvorena. Stvarno sam bio zapanjen. Kad sam došao kući i ispričao stvar, naravno da su se smijali pa sam morao da sklopim teleskop i da nađem na nebu te dvije što su pičile prema zapadu. Onda je i moj stari ućutao.

Mislim da postoji par objašnjenja za ove dvije što su išle lagano. Moguće je da je to bila neka vojna vježba borbenih lovaca koja se reflektovala u neki dio atmosfere poput fatamorgane (temperatura je bila oko 35°C iako je bilo dobro zašlo u mrak, sparno ljeto). Jes da nije neka teorija (npr. da li je moguće da refleksiona zona traje nekih, po slobodnoj procjeni, 100 km na nebu?) al' mi je nekako najrealniji. Al' ova treća pojava me i dan danas kopka.

Ima nešto u tome, il' nas tako dobro špijuniraju da je to čudo jedno ili se neko zajebava.

Ja mislim da treba da ga izdrkate.

Ja mislim da treba da ga izdrkate.

...i ejakulatom oborite tu zvezdu

Čija je ono zvezda? Ugažena je ko barica... To je Crvena Zvezda! Kojoj je Partizan granica! :P

Nije nemoguće da je to međunarodna svemirska stanica, koja obiđe Zemlju za 92,55 minuta( 92min 33 sek)
Sve se poklapa sa brzinom. Još samo ako je to ono što sam ja video, i uglavnom se nalazi na nebu u pravcu jugo-zapada, Pogodak. Ali ja ne znam da li je to to, samo nagađam...
Možda neko potvrdi moje pretpostavke :)

Адвокат, па једино ако се тај Јупитер зајебава већ две године од када сам запазио то њесра. Дајте, људи, јбм му матер, немогуће да сви живите у светлима великога града, па немате неки штекић можете да сагледате то о чему вам причам... Синоћ, 15 минута пре него што сам писао овде, јасно се видело...

Кад је ведро и око 2-3 након поноћи најбезобразније сија. Чак и не мораш да се загледаш да би видео како мења путању... Као оловком да жврљате, неки недефинисан лук имаде.

Кизо, мани се дркања, осим ако ниси тинејџер.

Елем, ебе ми се ко се спрда и подпрцава- очекујем дс се јави неко са детаљним описом наведене "звезде". Колико је то чудо уопште и за кога ради...

баскета и фудбала (и то све без џојстика, већ са правом лоптом, дође чак и до појаве зване знојење),

Брате, много си кул, једино ти радиш и бавиш се спортом. Ми остали дркамо курац џојистиком и немамо живот. Ноћу штребам, па кад сам излазио на цигару ноћас са терасе бленем ко коњ, баш ме заинтересовало ово твоје. Ништа нисам извалио, само оне стандардне звезде, што блеје увек на једном месту, и сијају онако социјално. Гледаћу ноћас опет, капирам да нас не ложиш, волео бих да видим то.

Брате, то није било намењено ником лично, већ изиритиран ненадјебивим јебачима и њиховим кул(овским) коментарима у афекту написах то. :) Пардонирам сваком ко би се бавио неким активностима, али је онемогућен због силних обавеза.

Пази... Покушај да обратиш пажњу на преусијану тачку у односу на остале, која такође није у равни са осталим звездама (самим тим што је само пар хиљада км од земље, је л' те). Дакле, обично сија баш баш, уочљива је. Па, ако спазиш такву, онда је посматрај пар минута, па ћеш онда видети и како се чудно помера. А ако то све посматраш после 10 увече- биће и блицева, гарант.

Све се то да обавити за једну-две цигарете на тераси. :) Ако није прехладно, наравно.