Prijava

Nisam izvukao iz konteksta, lepo sam napisao tačno ono što mislim i što jeste tačno. I sreća što je medicina veća od alternativne medicine.

Uporedio si industriju vakcina sa industrijom alternativne medicine i zdrave hrane, koje su samo svojim možda hiljaditim delom zamišljene da lažno zamene vakcine. To je izvlačenje iz konteksta 1/1.

Сморка брате кад ћеш неко женско име да инсталираш?

Mene nervira što GMO hrana mora da prođe tonu testova, a obična hrana ne mora skoro ništa, a ta "obična" hrana se dobija rendom ukrštanjem i ko zna šta može da tu mutira, a neka se dobija i radioaktivnim zračenjem po metodi - šta bude bude. I onda dođu debili i kažu da je GMO loš po zdravlje. Pa radije ću da jedem GMO za koji tačno znaju koji gen šta radi i odaberu koji će da budu geni, nego neko sranje što su ukrštali sa kojekakvim korovima i sranjima, zračili da mutira i sad je kao zdravo.

Та "обична" храна се добија рендом укрштањем са СВОЈОМ врстом (или врло блиском), има свој протокол како бира и укршта гене, док у ГМО можеш да убациш какав хоћеш ген и од било које врсте, и генетичари могу само да прате шта се дешава и какве су посљедице тек кад прође обимне тестове. То да они тачно знају који ген убацују, стоји, али не знам одакле ти идеја да знају шта тачно који ген ради? Компјутерски програм, убаце тај ген ту и знају како ће се ћелија, не ћелија, неко пази читав организам понашати?

свакаквих превараната има. ево једна озбиљна прича.

дечији екцем је сад јако актуелна тема, све више деце га добија. скоро код свих прође после неке друге-треће или можда и десете године. код неких може да се нађе јасан узрок, али врло често је то немогуће. постоје хиљаде и хиљаде крема које су прескупе за негу коже са екцемом. иако сви кажу да ће проћи, иако ће и проћи једног дана, јако је стресно за родитеље, уме да се зацрвени цело лице и да буде јако непријатно, сврби, може да се рашчеше и раскрвари и да се ту скупе бактерије и сл. креме за негу помажу, али недовољно, зато доктори с времена на време препишу неке креме са кортико-стероидима које углавном треба избегавати, али ето некад мораш и то да намажеш кад направиш кост-бенефит анализу.

наравно, погађате! постоји један доктор који чуда чини са екцемом. одеш код њега, он ти исприча како су доктори луди што дају кортико-стероиде деци, никако да идете код доктора. има неку добру причу о узроцима поред тога. на крају ти да једну крему на потпуно природној бази коју намажеш детету и буквално за два сата сав екцем нестане. у чему је штос? па наравно, окамовом оштрицом, дођеш (ако си паметан и ниси очајан и пре него што одеш код доктора) до закључка да мора да даје крему са кортико-стероидима. и воала, одеш на његов сајт. он то и не крије, тамо лепо пише коју крему користи и то је крема толико јака да је НИЈЕДАН доктор неће преписати. ПА ПИЧКА ТИ МАТЕРИНА.

зато памет у главу, доста тих превараната користи неке глупости са плацебо ефектом, хомеопатске лекове и тако то, али има и оних који могу да направе озбиљну штету. ето та велков, на пример. са њом је проблем што човек поверује у њену причу и после се држи тога до самог краја да не би испао пред собом највећи идиот што верује у глупости.

Ahhahhahah, kontam da si mislio da je neki rendom ludak postovao sve ono.
Kad mi dune. Sad sam tužan.. :'(

Ма нисам, него ниси женско не памтим лололо

Бгате, мош ти да мењаш имена коко оћеш, остала си сморка во вјек и вјеков.

док у ГМО можеш да убациш какав хоћеш ген и од било које врсте, и генетичари могу само да прате шта се дешава и какве су посљедице тек кад прође обимне тестове.

Ovo je jako zajebano, kao što navedoh neki post ranije.
Neo, Autobuse, prijatelju, jesi ti dupli neki? Očajna sam u prepoznavanju. :)

на крају ти да једну крему на потпуно природној бази коју намажеш детету и буквално за два сата сав екцем нестане. у чему је штос? па наравно, окамовом оштрицом, дођеш (ако си паметан и ниси очајан и пре него што одеш код доктора) до закључка да мора да даје крему са кортико-стероидима. и воала, одеш на његов сајт. он то и не крије, тамо лепо пише коју крему користи и то је крема толико јака да је НИЈЕДАН доктор неће преписати. ПА ПИЧКА ТИ МАТЕРИНА.

Jebem li mu mater.

Та "обична" храна се добија рендом укрштањем са СВОЈОМ врстом (или врло блиском), има свој протокол како бира и укршта гене, док у ГМО можеш да убациш какав хоћеш ген и од било које врсте, и генетичари могу само да прате шта се дешава и какве су посљедице тек кад прође обимне тестове. То да они тачно знају који ген убацују, стоји, али не знам одакле ти идеја да знају шта тачно који ген ради? Компјутерски програм, убаце тај ген ту и знају како ће се ћелија, не ћелија, неко пази читав организам понашати?

Pa znaju više nego ako ukrštaju na slepo ili zrače. Nisam rekao da znaju sve 100%.

Ма нисам, него ниси женско не памтим лололо

E, pa jebiga sad. :D

Бгате, мош ти да мењаш имена коко оћеш, остала си сморка во вјек и вјеков.

A Smorka mi je tek drugi nadimak, a ne original, ENEMI JE KRIV!!!!!111
Poprimilo se i Džek i Smo. Mada Lijamom su mnogi počeli oma da me zovu. Kontam ne proveravaju ko je, a nadimak je stvarno nevera, pa ni ne sumnjaju na mene.

A i geni su geni, sastoje se od adenina, guanina, timina i citozina, i ne vidim kakva je razlika između gena pšenica, čoveka ili meduze? Isti kurac, ne vidim nikakve probleme sa GMO, osim ovo što Smorka priča, ali to je više problem kontrole i ljudi, nego samih GMO.

ENEMI JE KRIV!!!!!111

Реално увек издоминирам са надимањем навињака.

Ja ću te uvek zvati Smorka :)

Ja sam ipak za standardnu medicinu. Jbg, ne kažem da nema i lekarskih grešaka i svega toga, ali su s druge strane ti nadrilekari mahom takvi prevaranti da je to neviđeno. Znam dosta ljudi koji su iz očaja išli kod istih, ništa im nisu pomogli, a uzeli su debele pare za te neke preparate, meleme, i sl.

окамовом оштрицом, дођеш (ако си паметан и ниси очајан и пре него што одеш код доктора) до закључка да мора да даје крему са кортико-стероидима. и воала, одеш на његов сајт. он то и не крије, тамо лепо пише коју крему користи и то је крема толико јака да је НИЈЕДАН доктор неће преписати. ПА ПИЧКА ТИ МАТЕРИНА.

Govnjivom motkom pretući, to je ta priča kad ti Velkovka kaže da bolesti ne postoje ali da ih lečiš bosim hodanjem jer će te lekar ubiti, a na profilu stoji da ako se razboliš odeš kod doktora. Od istog ludila ili zlobe boluju, šta je to već.

osim ovo što Smorka priča

Tužni Lijam
Džek...
Smo...
Smoki....
.
.
.
:'(

svi vi nadri lekari, samouki strucnjaci, pobprnici teorije zavera gde postoji neki veliki plan koji je isplanirao da bas vas treba trovati, naduvajte mi muda.

ok, nisam za to da se koristi tehnologija gde nije potrebno, npr kad na nekom mestu mugu sasvim fino prirodno da rastu neke biljke da se zatru gmoom, samo zarad veceg profita, ali to nije zavera, nego pohlepa i glupost.

vakcinacija i moderna medicina su dobre stvari. pre 100 god, sansa da prezivis upalu pluca kao mali je bila tipa 30%. sad bi pitao te nadri pristalice sto ne vakcinisu decu koliko njih je prelezalo, te poredjao ih uz zid, i svakog treceg promasio pistoljem.

iako upala pluca nema nikakve veze sa vakcinama, sa vakcinama imaju veze mnogo gore i zaraznije bolesti koje ce da se zapate od ovih debila

A i geni su geni, sastoje se od adenina, guanina, timina i citozina, i ne vidim kakva je razlika između gena pšenica, čoveka ili meduze? Isti kurac, ne vidim nikakve probleme sa GMO, osim ovo što Smorka priča, ali to je više problem kontrole i ljudi, nego samih GMO.

ljudi misle da nakon jedenja gmo kompletni gen prolazi u njihov krvotok i kreće da deluje. Onda nastanu nindža kornjače i ostali mutanti, kreću da niču strana tela po organizmu i sve što se može videti u sf filmovima i čuti od teoratičara zavera.

brate, ljudi ne znaju šta su geni uopšte, kamoli šta se s njima dešava, al znaju da zgutaju zeolit jer oni žive zdravo!

ustvari većina protivnika gmo i nema pojma šta je gmo: https://www.youtube.com/watch?v=EzEr23XJwFY

Pa znaju više nego ako ukrštaju na slepo ili zrače. Nisam rekao da znaju sve 100%.

Па то наравно. Ја само кажем да код класичног укрштања (хибриди) сама биљка бира какве ће гене да искомбинује јер има свој природни протокол, и наравно да ће методе испитивања таквог сјемена бити брже и мање ригорозне.