Prijava

Da li je Terminator 2 najbolji film svih vremena? Gledao sam ga bukvalno trideset puta i sad ću opet

i ide mi se opet na pet godina mature, bukvalno bih svaki dan išao na pet godina mature

radjard kupling jedina evropska grupa koja je ostala dosledna sebi i eurodance-u. respect

mislim, kad nije radjard kupling

Papet sustinski da, ali su generalno to babe i zabe. Ako te interesuje posalji pp kad stignem detaljisacu, neam sad kad, jednostavno je to generalno, cukenberg i kompanija mastaju neke stvari, nije to bas dobro.

Inace, nije to cukenberg izvalio, postoji to fazon bar jedno 50 godina kao ideja, a i neke skandinavske zemlje su glasale na referendumu pre jedno 2 godine oko toga, i izglasaju sa 75% ne.

I svajcarska je izglasala "ne" pre mozda pola godine.

Meni to u teoriji zvuci neophodno jer ako nam masine uzmu 90% posla na svetu (vec postoje fabrike koje su 99% automatizovane) jednostavno ne kapiram kako ce toliko ljudi moci da se prehrani radeci nesto...

A velika vecina poslova na svetu su sablonski, sto znaci da ce ih masine kad tad preuzeti.

Ma jok, u relativnoj buducnosti ne, u nekoj dalekoj 2.37% verovatnoca. A i menjaju se strukture poslova, pre sto godina svaka ulica imala pintera sad ima 1 u gradu. A programera ima svaka ulica i sl.

Pritom samo u teoriji se sve automatizuje. Evo u Srb, imamo 1 robota u celoj drzavi, fiat ima. Jedno 70% nasih industrijskih postrojenja je apsolutno zastarelo, oko 2% je novija generacija fazon, ne najsavremenija ali ok.

A i ima gomila poslova koje moze robot da radi ali covek ce jeftinije. Kad se radio most na adi, pitaju nekog od sefova grad. sto majstor mota neku sajlu rucno, zar nemaze motorno, kaze moze al koliko kosta automatizovano a koliko hercegovac?

Rad bagera sat vremena 30e(realna toliko kosta vlasnika bagera, naplacuje ti 70) a rad 10 fizikalaca sat vremena 19e

Za 10 zati potroši 100 do 140 litara nafte, zavisi od posla koji radi i marke bagera koja je
70 e je tanka cena baš baš
90 to ide pa i 100 kad pogodiš kako treba
I bageristi 50 evra

Najjace da mi naplati 90 isutirao bi ga ko vola

A kad vidis bageristu pa se dog sa njim da pretera sa gradilista kod tebe na sat-dva mozes i sa 50 da prodjes xd

To je već drugo haha

10 fizikalaca mi kopa 10 dana, 3 bagera mi završe za 3 sata. Ko je tu na gubitku? xD

Ko je tu na gubitku?

Dani i sati xD

ne znam koliko kosta neki normalan bager,al kapiram da je super investicija.
ne moras cak ni da ga vozas.iznajmis bager.nije jeftino,a uzimaju ga neke jace firme na minimum 10 sati.
valjda se ne kvari cesto.
nisam siguran koliko je tacno,al drugar mi pricao da njegova firma kada je frka iznajmi po 2 bagera.

Šta mislite o Holokaustu