Prijava

Само паук или паук+тераријум+додатна опрема?

Pa ono: pošto klot pauk, a pošto to ostalo što si nabavio?

Ја сам купио све у комплету и изашло ме 2500 + 200 кинти за возача аутобуса, тако ми послао овај из Новог Сада. Ево страница погледај тераријуме:
https://www.facebook.com/profile.php?id=176195559130346&fref=ts

А пауци су јефтинији код неког Мађара Атиле, од њега сам купио грејач за тераријум. Ако ош могу ти копирам његов ценовник па да гуглаш те паукове и видиш који ти се највише свиђа. Мој је Lasiodora Parahybana, он је добар за почетнике, није агресиван и слаб му је отров а може доста велики да порасте, мислим да је трећа врста по величини, иде до 20-25 цм распон ногу.

Sad pokazah klincu, on polude od sreće, loži se na životinje koje su uglavnom drugima gadne, hehe. Ali teško da ću skorije nabavljati ipak, prvo što je meni frka :))
A moćni su realno

Ма није фрка, он блеји у затвореном тераријуму и не може нигде и да хоће. Ако види да си убацио руку сакриће се негде, не уједа јер све што је веће од њега избегава, зато овај мањи плен уништава. Отров му је као код пчеле, можеш да најебеш ако си алергичан или ако се његове иритирајуће длачице нађу у твом оку. Ако ти се забоду у кожу ефекат је као да си се ожарио копривом, зато је најбоље носити рукавице ако баш хоћеш да га држиш у руци.

Slingovi:
0.0.2 Brachypelma albopilosum 1cm 2 eur
0.0.2 Avicularia versicolor 2-3 pres 5 eur
0.0.2 Euathlus sp. fire 3+cm 7eur
0.0.3 Pterinochilus chordatus 3+cm 8eur
0.0.1 Chilobrachys sp “ blue” vietnam 2-3cm 10eur
0.0.10 Chilobrachys fimbriatus 1-2pres 5eur
0.0.1 Holethele incei 'Gold' 3-4cm 10eur
0.0.10 Haplopelma vonwirthi 4 pres 9eur
0.0.2 Cyriopagopus schioedtei 4+cm15eur
0.0.2 Cyriopagopus sp Hati hati 3-4pres 18eur
0.0.4 Poecilotheria regalis 2pres 7eur
0.0.11 Poecilotheria ornata 1-2pres 10eur
0.0.9 Poecilotheria rufilata 2-3pres 10eur
0.0.6 Poecilotheria formosa 2 pres 7eur
0.0.1 Poecilotheria metallica 2pres 30eur
0.0.5 Poecilotheria miranda 1-2pres 10eur
0.0.3 Grammostola pulchripes 1-2 pres 3eur
0.0.2 Lampropelma violaceopes 1-2pres 10eur
0.0.13 Lampropelma sp."Borneo Black" 1 pres 6eur
0.0.1 Lasiodora parahybana 2-3cm 7eur
0.0.1 Idiothele mira 3cm 15eur
Zenke:
0.1 Holethele incei 20eur
0.1 Holethele incei"gold" 55eur
0.2 Thrixopelma ockerti 8cm 35eur
0.1 Avicularia sp. guyana adult 50eur
0.1 Poecilotheria regalis adult 45eur
0.1 Poecilotheria metallica 8+cm 130eur
0.2 Stromatopelma calceatum 10-12cm 40eur
0.2 Pterinochilus murinus RCF oko 5cm telo 30eur
0.1 Euathlus sp. fire 4-5cm 35eur
muzjake
1.0 Cyriopagopus schioedtei semi 20eur
1.0 Avicularia versicolor sub 20eur

Ево ти ценовник од Мађара, изгуглај их па види који ти се свиђа и како се који понаша.

Avicularia versicolor је јако леп, кад је мали (слинг) онда је металик плав, а кад одрасте постане љубичаст.

Живим бубама и ларвама.

Kapiram da bi i omanje mače savladao.

овај је стар бар 3 године, кад погледаш однос величина њега и миша, рекло би се да има распон ногу преко 20 цм

Је л' отрован ил' га је само угушио?

Убризга му отров да га паралише, мада има и велике зубе па му отров и не треба. Штета што нема снимак како једе.

Ау, а је л' напада људе, ил' људе неће зато што је мањи? Сумњам да он може као вукови, лавови ил' тигрови да развије осећај као да је човек са њим у чопору па неће да га дира, нормално, то ако узмеш вука, лава ил' тигра од мајке па га припитомиш, с' тим што је вук ту најзајебанији за припитомити, а лав најлакши.

ЕДИТ:
Сад сам видео да си написао тамо горе да не дира веће од себе.

Не сме он човека да нападне, можда га уједе ако је баш оно угрожен. Бар ова врста парахибана неће, налетех у некој тераристичкој групи лика који држи неког жутог паука, заборавио сам му латински назив, који је баш јебен. Има отров који је ту негде са звечаркиним и боли у пичку материну, а један је од агресивнијих па овај лик не сме ни да отвори тераријум.
Углавном, не треба узимати тарантуле којима је природно станиште Стари свет, дакле Европа, Азија и Африка јер су доста отровнији и агресивнији него ови са осталих континената. Осим ако си пуко.

PAUK
Teraristička jedinica.

Odo da definišem, samo moram proveriti da nije asat već izbacio.