Prijava

Мислим, био је сленг везан за кликере. Јебемлига шта је значио, не сећам се. Нисам добро прочитао пост.

хм.. подсети ме онај дуплак на јебању који има ник клајфер :) нема ни везе дефинисаће већ неко :))

A što sam voleo karambol, merak :D

Pogodiš jedan kliker i taj kliker pogodi drugi, koji onda ode u rupu :D

али то је брате врхунско усерски потез, ту треба се поклопе јебени Јупитери са Сатурновима да би се то десило, али дефинишке изазива овације са трибина! Лепо си се тога сетио

Jeste userski potez, ali dešava se...

Eo malo o klikerima, iz novele Simor, J.D. Salinger

"Could you try not aiming so much?" he asked me, still standing there. "If you hit him when you aim, it'll just be luck." He was speaking, communicating, and yet not breaking the spell. I then broke it. Quite deliberately. "How can it be luck if I aim?" I said back to him, not loud (despite the italics) but with rather more irritation in my voice than I was actually feeling. He didn't say anything for a moment but simply stood balanced on the curb, looking at me, I knew imperfectly, with love. "Because it will be," he said. "You'll be glad if you hit his marble — Ira's marble — won't you? Won't you be glad? And if you're glad when you hit somebody's marble, then you sort of secretly didn't expect too much to do it. So there'd have to be some luck in it, there'd have to be slightly quite a lot of accident in it."

Igrao sam kada sam bio klinac, jedno dve tri godine kada je suvo, intenzivno.
Imam 1200 komada i sada, čuvam u kanticama:)

Ја сам добио жељуд а играм кликере сад

коме ја сад да објасним да сам имао упалу бутних мишића што чучнем 1000 пута у току партије, кад дођем кући не могу да седнем..
Јесте играли да има индијанца?

To kad se trljaju o beton da se izhrapave su se zvali "secerci".
Kada bi klajser kojim ste gadjali ostao na troki, to je "copa".
Kada dva klajsera ostanu slepljeni, to su "slepci".
Kod troperaca i sestoperaca su bili i oni sa bojama zastave: Nemci, Jugosloveni, Italijani itd.
Veliki klikeri su bili "dzombe". Bili su tu jos i porculanci, mermerci, svemirci, (crni mermerci sa "zvezdama", specijalno cenjeni), benzinci i naftalinci, pa onda oni providni, mislim da su se zvali "staklenci"...

Gadjanje iz visine se delilo na "vis kolena" i "vis kuka". Kada tako gadjas, nekada bi od gadjanog klajsera ostala krnjotka, a nekad cak i polutka.

Prvi igra onaj koji baci najblize liniji.