Prijava

U Srbiji se ne borimo za našu budućnost, borimo se samo za sadašnjost. Politika u Srbiji je kao plimski talas, a dragoceni ideali jedva uspevaju da se održe na površini.
Ako očekujemo da preživimo 21. vek, ovo ne sme da bude poredak stvari u Srbiji. Sadašnje stanje ne može da bude naš sistem vrednosti. Ne možemo da dopustimo da budemo zlostavljani silama mržnje i tiranije, niti da ostanemo potčinjeni glorifikaciji gluposti. Sedeli smo ravnodušno dovoljno dugo. Posmatrali smo dovoljno dugo kako nam je kultura uništavana. Posmatrali smo dovoljno dugo kako gubimo kontrolu nad našim diskursom.
Pišem ovo kao čovek koji je ostao bez nade, čovek koji ne funkcioniše jer je ispunjen zebnjom. Gledam svet oko sebe i vidim veoma malo svetlih stvari. Izgleda kao da Zlo uvek pobedi. Izgleda da jedini izbori koje Dobro ima su: da umre boreći se ili da umre cvileći. I ako je tako, ako ne postoji šansa za pobedu, zašto se uopšte i boriti? Jednostavno umri cvileći, ionako ćeš da umreš u svakom slučaju.
Gledam u svoje sunarodnike i vidim ljude koji su više zabrinuti za Zvezde Granda nego za sopstvenu budućnost. Vidim ljude koji su više zainteresovani koja nova igrica ili film izlazi sledeće godine nego što ih brine kakav grozan zakon je izglasan danas. Ljudi ignorišu stanje u ovoj zemlji. Jer kada bi obraćali pažnju na njega, bili bi konstantno napeti - kao ja - i verovatno bi na kraju kolabirali u potpunu depresiju - kao ja nekoliko puta.
Za to vreme, svet na koji oni računaju, svet koji uzimaju zdravo za gotovo erodira na sve strane. Svi oni će jednog dana uvideti istinu, imaće prosvetljenje, gledaće u prošlost i pitaće se: "Kako je sve krenulo tako loše?" I nadam se da ću biti tamo, nadam se da ću biti tamo da im kažem da to sve zbog njih! Oni su to uradili sa svojom glupom nemogućnošću da obrate makar i usputnu pažnju na stvari koje su bitne.
I pre nego što pomislite da zagovaram svet gde svi žive za konstantni društveni aktivizam - ja ne verujem u to. Život je suviše kratak da bi ga potrošio na brigu oko stvaranja utopije. Svima nam je potreban smeh, svima su nam potrebni hobiji, svima trebaju distrakcije. Meni su potrebni, vama su potrebni.
Ali za većinu vas - to i jeste sav život, niz distrakcija! Vi čak niste ni prave osobe više! Ne rešavate ništa, ne učestvujete ni u čemu, postojite samo da biste bili odvraćeni od sopstvenog postojanja. Više nemate ni identitet i niko vam ga nije oduzeo, sami ste ga se odrekli, jer biti prava osoba je bilo suviše teško.
Čitajte, pričajte ponekad o nečemu osim o vašim sebičnim sranjima, provedite makar jedan deo života izvan male kutije distrakcija i razonoda koju ste stvorili za sebe. Nije teško. Pokažite neki nagoveštaj da vam je stalo do toga šta se dešava u svetu. Ostavite makar mali utisak da ćete jednog dana izvaditi ruke iz dupeta i boriti se za nešto veće od vas samih. Dajte mi makar nešto čemu mogu da se nadam.

Čekaj bre brate malo, čemu sve ovo ?

СВЕ ЈЕ ПОСТАЛО ПЕПЕО И ДИМ, ОТКАДА СИ, СРЕЋО, ОТИШЛА СА ЊИМ!! ЈА ЈЕБЕМ!

Друже, много си ти незадовољан нешто. Пресели се брате у Дизниленд.

ajde te govore ostavi za takmicenje u besednistvu. Nismo duzni da citamo tvoje vidjenje ove zemlje.

@buxnomaniak
Zašto? Hmm...
Znaš u onim lošim SF filmovima kada odu na neku planetu koja je prekrivena lavom i ona ima neko očigledno ime kao Lavatopia? E, po tom principu, Zemlja bi trebalo da se zove Glupija, jer je to resurs kojeg imamo u izobilju.
Dobro došli na planetu Glupiju! (Mogao bih ovo i da lokalizujem: "Dobro došli u Republiku Glupiju!")

Немој бити зомби, згазићу те с комби.

@Valsinar
Iskreno, brate, pun mi je qrac jadikovki i kuda to jebote ide ovaj jebeni svet! Jebe mi se za to, najiskrenije. Šta tu mogu ja lično da uradim? Ništa! U jeeeee, spasio sam Zemlju ako podignem parče papira ili goMno od kučeta sa ulice! TO BUXNO CARE! SEJV DA DEJ! Jebe mi se za globalno otopljavanje, ljudsku glupost, politike pičke materine! Iam ja svoje LIČNE, ali BITNIJE probleme koje moram da rešavam kako znam i umem, od nekog tamo kenjanja o tome kuda to idemo jebote i što jebeni Gadafi ne podnese ostavku! Kapiraš?

Dajte mi makar nešto čemu mogu da se nadam.

A dajes li ti nekom nesto cemu moze da se nada? M?

Evo ti

http://www.vizioshop.com/blog/images/1-dinar.png

kupi kombi...

Batali, da te na zaboli to crno čelo od silnog fejspalmovanja. Smoriste više sa nekim nebuloznim temama na forumima jebte...

Sve je to lepo, mogu ja da budem depresivan zbog stanja koje se trenutno odvija, može i da me boli kurac za sve i da lupam "ja jebem" etikete gde god stignem. Ali ni jedno ni drugo ne mogu da urade ništa, baš ništa. Mravi su organizovani jer svako ima svoju svrhu, mi nemamo svoju svrhu, mi se rađamo kmečeći i veoma često tako i umiremo. Ljude boli kurac šta se sve sprema trenutno, ljude boli kurac što će njihovi unuci biti robovi drugih, ljude boli dupe za nešto što će biti sutra jer danas imaju neke "važnije" probleme. Umri sada lupajući glavu o nečemo što ne možeš da promeniš, ili umri kasnije jer ništa nisi promenio. Zamka u kojoj smo sada je nenadjebiva, ti želiš da otvoriš oči ljudima koji tebe smatraju za pripadnike skrenule vrste. Evo jedan mali citat da bi se malo više pravio pametan:

"Until they become conscious they will never rebel, and until after they have rebelled they cannot become conscious."

Ako ne znaš protiv čega da se buniš onda i ne možeš da se buniš. Jer celo je društvo korumpirano, srušiti sve i ponovo izgraditi ali ako ostane i parče starog iz toga će infekcija da se proširi i da okrene krug ka ponovnom vraćanju na početno.

Moć je glavni krivac, od kada je čovek otkrio da ima neku moć, bilo to lupanje butne kosti o lobanju pacova zbog hrane, ili puštanja strune luka, udarca sekire ili pucnja iz pištolja, moć opija, a šta je gore od moći koja kontroliše? Svakog dana nam serviraju muziku, filmove, novine pa i knjige, okupiraju nam mozak ne važnim stvarima, lažnim problemima, i zašto bi čoveka na kraju bilo briga da ga neko manipuliše? Sve se kreće od dobre namere a završiva ropstvom, totalnom moći jedne individue nad drugom, alfa primerci dominiraju čoporom, bilo snagom ili inteligencijom.

Boriti se? Kako? I zašto? Jer će na kraju i ta tvoja borba da bude zloupotrebljena iz istog razloga kao i sve borbe pre tebe.

Za bolju Srbiju, u moj!

Čekaj jebote, a Crna Gora?

Referendum bato. :)

E, A NASLOV JE VRHČINA! HAAHAHAHAHA

Čekaj jebote, a Crna Gora?

Полако, доћи ће и до вас.

Svestan sam da postoje ljudi koji nisu skloni samorefleksiji, ljudi koji nisu skloni preispitivanju i analiziranju najpre sebe, pa onda i osvoje okoline. Neko ima veće sklonosti za to, neko manje, sve je to ok.
Ali to je postao opšti trend: "NE RAZMIŠLJAJ"! Prekuvaće se mozak valjda, šta znam...
To je posala klinička dijagnoza ljudi u ovoj državi. Iz nekog razloga razmišljanje je suviše teško, nije kul, nije društveno prihvatljivo, "nećeš jebati". Postalo je mnogo lakše biti zombi zarobljen u svojoj dosadnoj svakodnevici zaokupljen svojim samoživim minornim potrebama.

Postoji MALI, MALECNI procenat ljudi na ovoj planeti koji žele da vinu čovečanstvo u svemir, koji kažu: "Hej, pokorimo ovu galaksiju i budimo joj gospodari!" S druge strane postoji ogromna većina ljudi koji samo brinu o tome koju je majicu Sergej Trifunović obukao i glavna preokupacija im je zašto se Jelena Karleuša poljubila sa Anom Nikolić: "Sad ću da pišem protestno pismo, neću da moja deca gledaju to, njanjanjanja...!" GOMILA UROĐENIH MORONA!!

Evo, na primer, nešto konkretno...
Razmislite, koliko mladih, nadarenih ljudi svake godine biva odvraćeno od nauke zbog njenog javnog imidža? Bavljenje naukom se vidi kao štrebersko, neatraktivno, nedovoljno cenjeno, nedovoljno plaćeno i socijalno stigmatizovano.
Šta reći o društvu gde je ubacivanje lopti u koš više plaćeno, više poželjno i više cenjeno nego istraživanje o nekim osnovnim silama u prirodi ili pronalaženja leka za rak i sidu?

Bavljenje naukom se vidi kao štrebersko, neatraktivno, nedovoljno cenjeno, nedovoljno plaćeno i socijalno stigmatizovano.

Овим си рекао све. Погледај мало боље око себе. Прво имаш дваес година и мислиш да си попио сву мудрост света и да треба људима да отвараш очи. Смејаћеш се самом себи за неких 5-10, ако ово будеш чито.
Друго, немаш појма шта се прича о научном животном путу на основу овога што си реко.
Ај се ти мени запитај зашто су људи сада у фазону "боли ме курац, идем да гледам фарму". Када даш ТАЧАН одговор на то, е онда можемо да дискутујемо, тј. не можемо, јер ће онда моћи лок на тему.
Иди од града до града и од села до села и разговарај са људима везано за науку, па ћеш да видиш шта ће ти рећи и који проценат одговора далеко премашује онај други.

Sad sam tek ukapirao... Kako meni puca kurac za sve.

Imam li samo ja taj utisak ili En_Dotter užasno neproduktivno piše na svakoj temi, takoreći smara?
Znači, ovo nije prvi put da čovek dođe i potpuno samouvereno lupi nešto, i onda ode ostavljajući oblak zbunjenih pogleda i fejspalmova iza sebe.

Stvarno ne znam šta si hteo da kažeš u svom postu, jer je totalno u Dimitria stilu; ali prilično sam siguran da sam već odgovorio na neku od tvojih tvrdnji (šta god da si hteo da kažeš!) u prethodnim postovima.
I pošto pretpostavljam da si ti sproveo tu anketu ("od grada do grada, od sela do sela"), molim te da mi saopštiš rezultate. Željan sam te informacije.

Ja stvarno ne znam u kojoj paralelnoj dimenziji ti živiš, ali izgleda da ti je baš lepo tamo. Svaka čast.
http://www.safe-nz.org.nz/Image/tup.gif
Btw,
Idi nauči evoluciju, pa se onda vrati... da "diskutuješ"...

Imam li samo ja taj utisak ili En_Dotter užasno neproduktivno piše na svakoj temi, takoreći smara?

Ne, to ti radiš.