Prijava

Znači,kao što naslov kaže WINDOWS UPDATE!
Vaše mišljenje o tome.
Korisna stvarčica?Uništitelj kompjutera?Oduzimač vremena?
Smarač?
---------
Moje lično mišlenje je da Microsoft nije za džabe to izmislio,i da je veoma bitno često updateovanje sistema.
Ko koristi Microsoft Security Essentials updateovanje je na prvom mestu posle paljenja kompjutera!
A čak i ako ne ne koristite MSE bi trebalo da proveravate za updateove(za defender i to)
za bugfixove za servis pakove i razna čuda.
Ali znam ljude koji kako instaliraju windows to odma gase ili jednostavno ne znaju ni da to postoji.
--
Imam druga koji je još odavno instalirao Windows 7..
Jednom prilikom sam otišo do njega i primetim ono crveno sranjce dole kako trepka i kaže nešto kao windows updates are turned off...bla bla...
I ja ga pitam kao pa što ne upališ ovo?
Kaže on,JES PA DA ME SMARA NON STOP!!
Pitam ga pa zašto si ti instalirao sedmicu?
-Pa da bi imao najnoviji da mu bude kul i to..
-E pa sine ako ne updateujes mozes da imas i windows 'ILJADU ali ce ti biti gori od devedes' petice.

Сваке недеље. :)
Ја га увек пустим да одради, не мож' шкоди.

Pa ako imas legalan Windows, moze, cak iako imas "legalan" Windows, kao ja. Mada ako je piratski, to moze da te dovede do onog "genuine software" sranja i da ti zagorca zivot.

Mislim da update ne može...
Može jedino ako počneš da tražiš nešto pomoću brosera(odeš na microsoftov sajt i onda tamo tražiš gluposti..ja sam tražio windows virtual mashine i imas pravo zagorcalo mi je zivot).

mnogo smara na win7, ako me razumeš...

ja sam stavio da mi nocu potrazi najnovije i da automatski instalira tako da nemam posebnih problema(osim ponekad kad zatrazi da restartujem a ja uveliko gledam postere i citam defke).
A inace sam ZAVISNIK od updateovanja...mnogo se lepo osecam kada mi je sve UP TO DATE..kada je sve najbolje najbrze sve full
i zbog toga sam spreman nekoliko puta na dan da proveravam da li je izasla nova verzija Chrome-a ili neki update za windows ili neki drugi program koji koristim!

Meni je komp star 300 godine i isključio sam to sranje. Primetio sam da što se sve više apdejtuje, da radi sporije i da moram da ga formatiram. Sad kad sam skroz isključio, nemam ama baš nikakvih problema. :)

pa realno da..
sto vise updateujes..to ono zauzima vise memorije(i na HDD-u i RAM i CPU)
i sve...
jer pokrece vise procesa i to tako...
ali ja i dalje updateujem

U Srbiji nikada nisam imao legalan OS...od vremena W 95. :-)

Ovde gde živim imam HP PC, sa W7 koji je "fabrički". Update je automatski i već nekoliko meseci nisam primetio da je sporiji. Doduše ima neki HP softver za tuning koji se aktivira na svakih 7 dana.
Dok sam imao pirate, koji su zaista bili lepo krakovani i mogli da primaju update, posle nekoliko takvih update-a je obavezno počinjao da se davi pomalo.

E sad, dal' je do piratskog Windowsa, dal' do toga što su u Srbiji svi kompjuteri skarabudženi iz ploča, diskova i procesora koji nisu pravljeni baš jedni za druge), dal' do vlažnosti vazduha... :-)

Svejedno, moj savet za pirate je da ne idu na update, a za legalne da idu. Kako sam ja mudar zaključak sada postavio... ;-))

Evo moj slucaj...
Znaci prvo sam inst Win7 i naso neki WAT neko cudo i ponasao se kao genuine ZA SVE.
I za updateove i za svaku vrstu softvera..
i onda ness sjebem komp pa uradim opet i od tad nista nije isto.
Nisam opet mogao da nadjem tak aktivator i mucio sam se .. ono cudo za aktivaciju izlazilo na svakih 30 minuta,izludeo sam!!
i onda opet sjebem sistem uradim opet i opet sam naso neki genuine activator koji isto je sve full sve prihvata.
Instalirao i ja SP1 instalirao dodatnih 101 glupost.
Cak sam skinuo i prevode na sve jezike( 2 GB )
,zbog kineskog ) i tako se sad zezam dok ne zabode opet!
a inace mi ne usporava nista,nista I NISTA!
Sve radi full!

Ja na laptopu imam oriđiđi XP i redovno radim update. Evo već godinu nije zakuc'o nijednom, ama baš nikakvih problema. Zvuči nerealno - ali mene glava više ne boli!

A na desktop računaru... Kuku majko! Karina, pirat XP, jebeš ga, ne prođe dan da nešto ne sjebe. Neki dan sam ga tako opalio svojom ručerdom da mu je kuler zastao i više se nije ni pokrenuo. Sad tražim neki drugi kompjuter...

Тесне гаће, нон стоп оће да ми рестартује лаптоп док се дописујем или пишем дефку.

haha ... ljubomora :)