Prijava

To Ekspo, ajmo malo sad kako je zemlja sranje i kako je dojaja u Njemačku.

Ja uopšte nisam u tom fazonu, samo kažem da je postojanje takvih predrasuda u Srbiji sasvim normalno.

Nije normalno. To je upravo ono što je u Srbiji najgore. Da nije tih predrasuda mislim da bi se večina nas bolje osećala u većini slučajeva. Ljudi koji su se trudili i zaradili keš propišavši krv, budu etiketirani za lopurde samo zato što jsu uspeli. I to je normalno, zato što je u ovoj zemlji? Da li ćemo svaku našu osobinu koja ne valja pripisati masonu Tadiću i tajkunu Djilasu?

Ljudi koji su se trudili i zaradili keš propišavši krv, budu etiketirani za lopurde samo zato što jsu uspeli.

Ja ti opet kažem, ja nisam u fazonu ni da pljujem ljude koji imaju pare, ni da pljujem Srbiju, ali razumem ljude koji to rade.

Iz prostog razloga što većina ljudi misli da je većina tih sa parama te pare stekla ne pišajući krv nego terajući druge da pišaju krv.

Koliko je to tačno, ne znam, ali svakako ima dosta i takvih.

Pa ima, stoji to. Stvar je u tome što nikada ne možeš da budeš siguran, a kod nas su predrasude postale maltene ultimativni argument.

I ja se slažem sa tobom :)

Rosoneri
ako neko vucara 4200 po novcaniku i treba mu uzeti
ja se svakih 30 sekundi hvatam za dzep kad nosim 2000

ovo!

inace, jednom sam vratio covjeku 100 evra koje su mu ispale i dobio sam onaj "hvala idiote" osmjeh, jebem im mamu smrdljivu.....

Hahaha da ti nisi onaj Kinez što ga neko (valjda Ekspo) opisa? :)

Hahahahahahahahaha da bre, da nisi ti taj hahahahahaha

Rešen slučaj. Gamby Poaro.
:)))))))))))))))

Nego sam ja podsvesno ubedio sebe da sam mu ponudio pare, ijaooo...

Šta da ti kažem, brate, izvini.

Колико људи знате да су се обогатили на поштен начин, а колико њих су бар сумњиви? :)

Има доста људи у Србији који су погодили праву делатност у правом тренутку и обогатили се, без неких већих кршења закона, искључиво својим радом. При томе не мислим да су убијали и муљали на велико, него просто, служили се евентуално неким рупицама у закону, пре свега кад је о пореској евазији реч.

Само је много више оних који су се налапали, па су због тога раширене те генерализације да су сви који возе бољи ауто мафијаши.

пре свега кад је о пореској евазији реч.

Porez na DOO je 10% godišnje, čisto sumnjam da se neko obogatio samo time što je to izbegao da plati.

To je upravo ono što je u Srbiji najgore. Da nije tih predrasuda mislim da bi se večina nas bolje osećala u većini slučajeva. Ljudi koji su se trudili i zaradili keš propišavši krv, budu etiketirani za lopurde samo zato što jsu uspeli.

AMIN! ovo je ono o čemu pričam, postoje ovakvi, jesu rijetki i postoje ali ih svejedno uvijek napljujemo... štaš srbin i sve može oprostiti, osim uspjeha...

Па то ти кажем, пореска евазија јесте генерално велик проблем, ако посматраш на нивоу земље, па сконташ да су милиони изнети у пореске оазе или да 60% кривичних дела спада под незакониту пореску утају. Али ти, који велике суме избегавају да плате су мафијаши.

С друге стране имаш оне, чија добит једва премашује милион, па онда прикажу мало веће расходе, не би ли избегли вишу стопу пореза. То није страшно.

SVako dobro delo se vrati, kad-tad.
Vratio bih pare vlasniku. U policiju ne bih išao ni pod tačkom razno, jer bi tu i završile. Ako kojim slučajem ne bih mogao da nađem vlasnika, verovatno bih pokupovao gomilu stvari i podelio siromašnoj deci. Ne znam kako su stečene te pare, ali kako god, neko se znojio zbog njih, a to nisam ja.
Možda sam budala, ali takav sam.
Da je manja cifra, i da sam našao samo pare bez ikakvih dokumenata, svakako bih potrošio.

Pa nije da u ovoj zemlji imaš dosta legalnih i poštenih načina da stekneš keš...

Ali ima vise ljudi koji ce pokazati prstom na svakog ko ima para.
Odakle znas gde je stekao pare?
Odakle znas da su njegove pare?
Odakle znas da nije skupljao da vraca dugove?
Ko smo mi da sudimo? Bilo kome?

ne znam... kad pronađem tolke pare, javiću vam šta sam uradila sa njima... ili ću vam samo poslati razglednicu sa tajlanda, ne znam kakav im je net....

lemi, jesi visila kod Sava centra oko desetke?

Немојте погрешно да ме схватите, али ја верујем да од свих вас који причате да би вратили паре, можда 10% би вратило. Док не скупим пар сома евра и поставим вам да "као" нађете, а ви кренете причу да би их вратили, не верујем. :) Јебига, јаче је од мене. Да живимо у било којој другој земљи у којој просечна плата није 300 евра, а 95% људи не крпи једва крај са крајем, можда би вам и поверовао. :)

Ништа лично. :)

Beš ga, vratila bih pare. Imam odvratnu kuju od savesti koja me kritikuje čak i kad ne radim ništa loše. A i dobar je osećaj kad znaš da si postupio kako treba.