Prijava

Nisi shvatio. Ljudi i koriste kalendar da dodju do boljih definicija. Problem je sto to rade i za aktuelni dan, zbog hiperprodukcije losih definicija. I tako dnevno sortirane definicije nisu na kraju dana sortirane po kvalitetu, jer kasnije napisane definicije budu zatrpane spemom. Trecu i cetvrtu stranu po redu aktuelnih definicija skoro niko ne cita, vec se posle prve, druge prebace na sortiranje po popularnosti za taj dan, overe par strana, i tako neke dobre definicije ostanu neprimecene, tj. neprocitane - a raspored popularnih definicija bude nerealan.

Da ne bi otvarao novu temu na forumu, jedan predlog

Da se uvede nemogućnost pisanja definicija novopridošlih članova (jer jelte, možda se neko istripuje i reši da se oproba malo i u pisanoj formi), dok ne naprave bar 50-tak pristojnih postera, koji će igrom slučaja čak i opstati na sajtu:)

stvarno ima smaračkih i loših defki jbte...

1 dan = jedan poster. 50 postera = 50-100 dana ...
zar stvarno mislis da neko zeli da ceka mjesec, dva ili tri da bi napisao definiciju?
ili zelis da od sajta napravis slikovnicu?

ma ljudi,posteri su krs!!
zanima me od kada je poster postao sleng?!!
cinjenica je da je na 100 postera samo 1-2 koji iole nesto vrede,ostalo je propast...
kao sto se gore pominju slikovnice,koje sluze za zabavu male dece,a sem toga,proceprka se net,na kome postoji jako mnogo sajtova sa smesnim slikama,pa se odatle nesto ukrade,postavi slika i ubaci neki banalan text,to je,kao fora...
vec sada je posecenost definicija visestruko manja,nego posecenost postera,sto ne znaci da su posteri bolji od definicija,vec da je lenjost u pitanju,tipa "ne znam da citam,al sto voooolim da gledam slikeeeeee....."
obezvredjene su definicije,na taj nacin.
nebuloza,ja sam totalno protiv postera,smatram ih totalno bespotrebnim,da se ja pitam,totalno bi bili ukinuti,jer....
POSTER NIJE SLENG!!!

ma ne radi se o slengu, radi se o tome da se tim slikovnicama privlaci 'pogresan' profil ljudi koji nisu navikli da previse naprezu svoje mozdane vijuge...
realno, ne znam dal je 1% fotografija na posterima autorski rad, dok kod definicija ima autorskog makar trecinu. dakle, rezultat je mnogo ljudi, ali uzasno malo kreativnosti.

Ljudi, molim vas k'o boga, sklonite vise ovo "recnik slenga" sa logoa sajta, malo malo pa se pojavi neko ko zvace o tome.

Dakle,posteri se neće ukidati. Ali ako oni donose pare sajtu, nek mu ne kvare kvalitet. Nek se od tih para lepo uvede još moderatora i skine ograničenje od 50 poena. Biće više sranje postera,ali i onih hoji će to sranje da čiste. A što je najvažnije,mnoogo će biti manje nekvalitetnih defki.

1 dan = jedan poster. 50 postera = 50-100 dana ...
zar stvarno mislis da neko zeli da ceka mjesec, dva ili tri da bi napisao definiciju?

vredi ako će da ubije želju za piskaranjem istripovanih spisatelja.

ili zelis da od sajta napravis slikovnicu?

Jedva nateram sebe da pogledam oko 10-tak postera dnevno, tako da mi to neje bitno toliko. Posterdžije gledaju postre, piŠaČi čitaju defke.

Nisi shvatio. Ljudi i koriste kalendar da dodju do boljih definicija. Problem je sto to rade i za aktuelni dan, zbog hiperprodukcije losih definicija. I tako dnevno sortirane definicije nisu na kraju dana sortirane po kvalitetu, jer kasnije napisane definicije budu zatrpane spemom. Trecu i cetvrtu stranu po redu aktuelnih definicija skoro niko ne cita, vec se posle prve, druge prebace na sortiranje po popularnosti za taj dan, overe par strana, i tako neke dobre definicije ostanu neprimecene, tj. neprocitane - a raspored popularnih definicija bude nerealan.

Okej, kontao sam da ti se ne sviđa sortiranje po poslednjem DATUMU, jer definicije napisane posle ponoći imaju više vremena da nakupe pluseve i tako će uvek biti na vrhu sortiranja (isti onaj problem koji je postojao jedno vreme sa definicijom dana, pa su ljudi koji su je jurili obavezno izbacivali svoje definicije u prvih 15 minuta posle ponoći).

Međutim, ako sam te sad razumeo dobro, ti kažeš da problem nije u takvom sortiranju, već u bilo kakvom sortiranju novih definicija, jer definicije napisane u vreme kada puno ljudi piše bivaju zatrpane i nepročitane, dakle da nije u pitanju tehnički problem sa vremenom izbacivanja definicije, već problem usled različitog broja posetilaca u različitim delovima dana. Je l' sam sad ubo? :)

vredi ako će da ubije želju za piskaranjem istripovanih spisatelja.

Veruj mi, sa takvim sistemom dobijaćeš jednog novog autora definicija na godinu dana. Što je sranje. Ti hoćeš bolje definicije, a predlažeš nešto što će terati svakog novog člana sa definicija na postere.

Veruj mi, sa takvim sistemom dobijaćeš jednog novog autora definicija na godinu dana. Što je sranje.

Da, verovatno je tako, ali bi se drastično omanjio i broj ne_pismenih, jer je sajt već ultrapopularan u Srbiji (za dalje ne znam), ima i dosta kvalitetnih novopridošlih autora, ali ako neko NOV misli da je kvalitetan, neka uplati klitor nalog i neka piše. Prepoznaće se već kukolj u žitu:)

ali ako neko NOV misli da je kvalitetan, neka uplati klitor nalog i neka piše. Prepoznaće se već kukolj u žitu

Pogledaj spisak ktitora, to su uglavnom članovi koji su neko već neko vreme na sajtu i cenim da im ktitor nalog nije ključan za boravak na njemu.

"Platite da bismo vam dopustili da pišete na našem uzvišenom megakulturnom sajtu". Jebote, pisali bi samo pacijenti. :)

Oke, Drole, mnogo si duže od mene ovde i verovatno znaš bolje od mene kako to sve treba da funkcioniše, ali ja sam na ovaj sajt došao isključivo zbog zajebancije na defkama, pa rekoh sebi, zašto ne bih ni ja malo piskarao ovde, pa da vidim kako ću proći...Posteri me ič ne interesuju

Pa eto vi'š, da je tada kada si se registrovao na sajt postojalo ovo pravilo koje predlažeš, ti verovatno nikad ne bi ni jednu definiciju napisao. Zamisli da te je neko ter'o da praviš postere. :)

Zamisli da te je neko ter'o da praviš postere. :)

UmrEo bi:)

Međutim, ako sam te sad razumeo dobro, ti kažeš da problem nije u takvom sortiranju, već u bilo kakvom sortiranju novih definicija, jer definicije napisane u vreme kada puno ljudi piše bivaju zatrpane i nepročitane, dakle da nije u pitanju tehnički problem sa vremenom izbacivanja definicije, već problem usled različitog broja posetilaca u različitim delovima dana. Je l' sam sad ubo? :)

Bas tako. Nije problem dokazati i prakticno.

Jerirchov predlog je dobar, uneo bi više realnosti u kvalitetne definicije za određeni dan, naročito za one koje nisu otišle u odabrane. To nije teško uraditi i donelo bi korist. Kad smo kod koristi u svakom smislu te reči uvek treba prihvatati realnost. Pa tako treba prihvatiti realnost postojanja postera i njihovu opravdanost.
Kao na svakom sajtu moderatori su srce mašine, njihove brze reakcije brisanjem onoga za šta procene da nije u redu relaksiraće čitaoce i gledaoce i poštedeti ih nekih muka. Ali pošto se radi o ljudskom faktoru trebalo bi da se nekako utreniraju da bi delovali brzo ali ipak ni po babi ni po stričevima.
Znam neke sajtove ove glomaznosti koji imaju i po 30 moderatora, imaju organizaciju, radno vreme, sektor zaduženja, odgovornost i sve što treba.

Znam neke sajtove ove glomaznosti koji imaju i po 30 moderatora, imaju organizaciju, radno vreme, sektor zaduženja, odgovornost i sve što treba

Aj reci koji, baš me zanima.

Ne kažem da su sajtovi slični po sadržini, ali po glomaznosti sistema verovatno jesu.

http://www.index.hr
http://www.boominglabs.com
http://www.sportbikes.com
http://www.stepmomstation.com
http://www.saselites.co.uk

evo neki naši

http://www.mycity.rs/
http://forum.b92.net/

Ima neka fora koju sam naučio na jednom sajtu, tamo su postojali moderatori + globalni moderatori. Znači ovi globalni nadziru sve kao neka vrsta slobodnjaka, a moderatori su zaduženi za jednu ili dve sekcije npr. forum, čet i sl.
Moderatori prolaze neku vrstu kvalifikacije kroz rad na sekciji do zvanja globalnog moderatora. Eto, možda može da pomogne nešto ovo moje naklapanje.

A jeeeste moderatori na mycitiju imaju radno vreme?