Prijava

Da li smatrate da se neciji intelektualni nivo pokazuje u svakom zivotnom aspektu, pa i ovom, naizgled banalnom?
Vecina ljudi (kada pocne da zivi samostalno) nastavi da kupuje novine koje su kupovali njihovi roditelji, jer su na njih vec naucili. Medjutim, neki se brzo preorijentisu na novine koje im vise odgovaraju, dok drugi ostanu do kraja zivota verni originalnom dnevniku, pa ga cak i prenose dalje na nove generacije.

Da ne komplikujem previse, mozemo ovu temu svesti na prosto pitanje - Da li se moze istovremeno biti intelektualac i informisati se iz Kurira i Press-a?

Od dnevnih samo politika zavredjuje paznju. Ako te zanima ko je zorici pljunuo na tangu onda nisi intelektualac.

Ja realno ne čitam novine, mislim JA ČITAM, ali ne novine....
Ustvari lažem, čitam sportski dio kod nas u cg, i to iz DAN-a, jer mi najviše odgovara njihov 'prelom novine', iako taj isti DAN važi za najlažaviju dnevnu novinu kod nas...

Ali ono... Kad pogledaš sve su to isti kurci palci... Ima ove nedjeljne novine, tipa REVIJA D, Kurir je slinavče obično za ovu novinu.... Tu ima baba sa devet glava po Kolašinu, đedova koji su okinuli kurac i jebali žene po selu, međeda koji su se vjenčali u crkvu itd...

Ja bi citao i nacionalnu geografiju al nemam kintu. A dnevne novine izumiru kazu da ce ih ukinuti 2040 i neke

Ja sam ranije kupovao blic i danas i jedno kratko vreme borbu, koja mi je nekako najviše ležala, al su brzo nestali. Novosti i politiku baš hejtujem jer su vazda bile režimske novine.

Uvek se nekako zgrozim kad vidim da neko kupuje kurir, pravdu, alo, press, al jebemliga, ne mora to da znači da su seljanija. Ja nekad zagvirim u sajtove tih novina, 'nako uz jutarnju kafu pogledam ko ima nove silikone i to.

Intelektualac se informiše od svuda i zna lepo da dozira sve. Eto, moje neko mišljenje.

E da, crnogorski Dan je najveće smeće koje sam u životu uzeo u ruke, toliko nepismenih tekstova nema nigde na ovom svetu. Sramota ko je sve novinar.

Ja nekad zagvirim u sajtove tih novina, 'nako uz jutarnju kafu pogledam ko ima nove silikone i to.

Ako te zanima ko je zorici pljunuo na tangu onda nisi intelektualac.

Meni Blic nekako najviše leži,ali ne postoji nijedan dnevni list koji politički nepristrasan,zato sam i prestao da čitam novine pa uglavnom pratim sportski deo sajta B92(Mada u zadnje vreme manje otkako su napravili nov debilni izgled).

Sto ti bi teo roze na pufnice?

У суштини не читам новине, али кад читам волим оне ретардиране типа курир, свет, бла бла бла. Некако ми дође ко нека квалитетна комедија на тву. Али волим да читам исте вести из таквих новина, то је тек пишијада.
Новине немају везе са ителигенцијом, већ са тим колико је коме досадно.

Cernogod,jel taj komentar upućen meni?

Pa ja i nisam intelektualac, čak ne znam ni šta taj termin tačno predstavlja, al tvrdim da nisa. :)

Meni novine tipa alo, kurir vredjaju inteligenciju.

Cernogod,jel taj komentar upućen meni?

Da, kakve veze ima dizajn sajta sa njegovom sadrzinom?

Pa ima veze,jer što bih se ja mučio da nađem nešto želim da znam samo zato što oni npr. neke sportove u mom slučaju i tekstove pozicijski loše organizuju.

E da, crnogorski Dan je najveće smeće koje sam u životu uzeo u ruke, toliko nepismenih tekstova nema nigde na ovom svetu. Sramota ko je sve novinar.

Nemaš ti pojma što se radi po našim redakcijama...
Jedan je lik napisao umjesto TRENER KRETEN, tako, dosadno mu je bilo... Sprdnja se radi svuda, inače ljudi su nemotivisani, platu ne primaju evo pola godine npr u Pobjedi itd itd...
Sve u svemu, smeće su novine sve...

Za nepismenost, e tu im ništa ne mogu, nisam nadležan....

Uglavnom, mene to zaobiđe jer samo čitam onaj dodatak

Blic je po meni jedini ozbiljan, ali uglavnom u skoli citam kurir ili pres bas zbog njihove neozbiljnosti, inace kada bi bas hteo da odvojim vreme da procitam neke novine to bi svakako bio pecat.

Sustina je ljudi da treba vise da citamo knjige a novine pa i one mogu biti od koristi ali samo ako su kvalitetne. Ali knjige knjige a ne zvona i praporci ili kako vec bese :)

Sustina je ljudi da treba vise da citamo knjige a novine pa i one mogu biti od koristi ali samo ako su kvalitetne. Ali knjige knjige a ne zvona i praporci ili kako vec bese :)