Prijava

e evo...

dakle obožavam novine... dan bez novina mi je izgubljen dan...
ne znam, čitam sve jer lijepo reče čovjek

Intelektualac se informiše od svuda i zna lepo da dozira sve.

...

mislim da trenutno sve novine pišu iste stvari, smo neke to stave na naslovnu, a neke metnu borisa i tomu... ne možeš ni jedne otvoriti bez da pročitaš o VB, farmi i slino, tako da iako ne gledam te emisije sve znam o njima...

nedeljne novosti su malo drugačije, jer ima poneka reportaža ili nešto zanimljivo iz svijeta da se pročita, a informacije o okolini nađem u glasu srpske i to je to...

Da ne komplikujem previse, mozemo ovu temu svesti na prosto pitanje - Da li se moze istovremeno biti intelektualac i informisati se iz Kurira i Press-a?

Хмм, не знам. Не знам на то питање да одговорим, али сам 100% сигуран да је информисање из медија као што су Блиц или Данас (због ужасавајуће идеолошке индоктринације коју проводе поменути) потпуно неспојиво са интелектуализмом.

svakodnevno je cale imao obicaj da uzima novine te sa njima oduvek zivim..imao je i on svoje momente...bilo je proba prebacaja na druge sa blica..pre 7-8 godina kurir...malo novosti...malo alo..jedno vreme je bio gradjanski list..al je blic opstao..bem li ga, nekako znas u koje coskove da gledas i sta da citas..navika..ja ovako zalutam na VREME...mislim da je DANAS solidna novina iako ih nikad nisam citao..stric mi cita politiku ali njima treba puuuno vremena da se opravdaju nakon dosta godina..mada mislim da su ok..24 sata mi kao neka skripta od blica...opet svaku novinu treba uzeti s rezervom kao i svaki dnevnik..izvesti se covek nakon godina da provali gde je i u "ozbiljnoj" stampi zuta stampa

Politika ne izvikuje svako ubistvo u Marinkovoj Bari, to joj je mana. Nema crnu hroniku, veliki minus. Ne piše o Vendi i njenim gaćicama, opet minus. O Velikom Bratu piše samo u kulturnom dodatku nedeljom, u okviru neke sociološke analize... O farmama samo u sklopu tema o poljoprivrednicima, baš maši trend. A najveći minus što mora čovek čitajući je da zna ko je novinar koji je pisao članak, i da čita između redova, i da se zamisli nad onim što je čitao. I da razluči sranje koje mora da se piše po diktaturi režima od onog što pokušava da mimoiđe cenzuru. Ali ništa čudno. I u Presu, Blicu, Pravdi ne daj Bože i ostalim toalet-novinama neke grupe stoje iza uredništva, tako da... Ako hoćeš istinu, misli svojom glavom. Ako hoćeš da čitaš dobre novine, čitaj kvalitetno odrađene novine.

mislim da trenutno sve novine pišu iste stvari

Ову чињеницу заборавих. Мање више сви пишу исто.

To sto svi pisu isto se naziva industrija svesti i zahteva posebnu temu.

Valdenesto
Potpisujem ovo za Politiktu.

Suditi o nečijoj inteligenciji samo na osnovu novina koje čita je isto kao suditi o nečijoj seksualnosti na osnovu boje majice koju nosi. Ako nosi rozu majicu onda je gej a ako nosi plavu onda to nije. Ili, ako neko čita Kurir onda je glup a ako čita Politiku onda je pametan. Nema smisla.

Suditi o nečijoj inteligenciji samo na osnovu novina koje čita je isto kao suditi o nečijoj seksualnosti na osnovu boje majice koju nosi.

Ipak mislim da afiniteti prema određenim sadržajima makar indirektno govore o inteligenciji. Da li bi pre zaključio da je inteligentan čovek onaj koji sa velikim interesovanjem pročita u Kuriru članak pod naslovom kao "SKANDALOZNO! BABA SEKIROM UBILA DEDU", ili "ŠOKANTNO: CECI ISPALA SISA"; ili bi ipak pre to pomislio za nekoga ko sa zanimanjem pročita u Politici članak tipa: "Hiperionski eseji Bele Hamvaša"? Ja ipak navijam Hamvaša pre nego za Cecu. A po logici da to nije važno na kraju će za inteligenciju biti irelevantno i šta čitaš, Mirjam ili Dostojevskog, šta slušaš, Karleušu ili Mocarta, voliš li Kusadžije ili Tarkovskog... Jedino ako misliš na iteligenciju tipa brzog množenja ili deljenja, ali mislim da je inteligencija malo više od toga.

Remek nedelo novinske profesije. Čovek je zaradio milijarde na smeću, jebeš Berluskonija za ovog.
http://www.dnevniavaz.ba/
Inače da bi imao iole validnu informaciju o bilo čemu moraš čitati sve i opet ajd znaj da li je to tako bilo. Trošenje para, uglavnom.
Moji su svi nekad davno čitali Politiku, rista hleb u Politiku i kući, to je jedino što je ikad kupovao od kućnih potrepština :)
Onda su došle devedesete i Politika je postala kontejner, tad se čitala Borba, pa Nova Borba pa Blic koji je danas ipak samo režimsko glasilo u tih par prvih strana, ostalo ni vredno pomena.

pa Blic koji je danas ipak samo režimsko glasilo u tih par prvih strana, ostalo ni vredno pomena.

+1

a što se tiče avaza, čovjek je skont'o šta se prodaje i zato mu skidam kapu... da nije onako prosip'o nacionalističke izjave u kampanji, glasao bih za njega

da nije onako prosip'o nacionalističke izjave u kampanji

pa na to mu se svele novine, na tome je pare i zaradio
naslovi tipa SRBI LAŽU DA IH JE IKO UBIJAO podnaslov Sami su se bacali u jame- i slične gluposti...

Da sam juce umro ne bih znao da je blic rezimsko glasilo.

Blic, mi je nekako B92, ali čitam zadnje tri strane. 24sata je Blic za sirotinju, odnosno za studentariju i penzose. Kurir LISTAM samo kad je Blic zauzet. Press mi je nako nako, Pravda je bezze, mnoooogo politike. Sport i Žurnal su mi gotivni, al' i njih čitam od zadnje strane, jebem li ga, deformacija. Omiljene novine su mi bile Tempo, ali toga izgleda više nema. Večernje su mi zanimljive novine, možda i omiljene. Rijetko kada kupim novine, odem na Mondo, sutradan će sve to biti u štampi. Što se tiče sporta, odnosno fudbala, odem na goal.com i vidim šta ima, jer će to da bude na Mondu kasnije, u toku dana. Ljudi čitaju novine koje im odgovaraju, ne bih da ih ocjenjujem po tome, samo majmuni čitaju Kurir i tu nema šta da se priča. Izvinjavam se pravim majmunima.

samo majmuni čitaju Kurir i tu nema šta da se priča.

ne bi se slozio...kurir jeste takav kakav jeste..al im se desi da ponekad objave neku stvar koju drugi ne ili smatraju nevaznom..e sad...sto ta objava izgleda i sto je upakovana takva kakva je jbga.. u svakom slucaju i takve novine treba da postoje ako za nista, bar za potpalu, ubijanje komaraca, za ispod tegli ili da baba stavi kao ulozak u gumene opanke

Na Kuriru su uz oznaku zabranjeno za mlađe od 18 mogli da stave i upozorenje za epileptičare, jer su im strane šarenije od digimona i pokemona...

Da se vratim temi, može li biti intelektualac neko ko se informiše iz ovog?
http://img24.imageshack.us/img24/3013/brutalai.jpg

Čitam Blic. Pogledam sporCke strane, ostale naslove samo preletim pogledom. Kad neam šta pametnije i daleko sam od neta, čitaću šta god mi padne šaka, nebitno Kurir, Pres, ovo-ono, samo da se čitucka. Ne verujem da to koje novine čitaš govori nešto mnogo o tvojoj inteligenciji. Sportski žurnal rula! :)

Sada sam na blic online videla naslov "Pogledajte kako je SUzana Mančić iščašila rame." Koga bre to još interesuje!!! Ni dupe da obrišeš sa tim novinama a nekad su stvarno bile jako dobre. Politika je ok, ali sa njom se više borim nego što je čitam jer joj je format jako nezgodan. Inače čitam bukvalno sve novine i u svakim se može naći i dobrih članaka i budalaština. Kurir jeste užasan ali nekad i oni ubodu nešto.

Haha, neko je napisao da je Blic jedini ozbiljan, pa majka mu stara, ako je Blic ozbiljan. Nikada nisam bio potpuno zadovoljan nekim novinama. Recimo, iz Politike mi se uvek sviđao početni deo (o svetu) jer su jedini koji o tome pišu i kada nije cunami. U Blicu je dobro urađen sport, ranije sam čitao Pasivni ofsajd dok ga nisu najurili. Kurir obožavam - jer uvek je uživanje gledati kako su ti kolege govna i kako si ti car u svojoj profesiji. Ostalo i ne vatam u ruke.

Od nedeljnika sam mnogo cenio Vreme, ali se ono srozalo jer nemaju para pa vrte istu ploču. Pročitam Žarkovićev uvodnik i Lisicu i ždrala - jer ljudi jednostavno ne znaju lošu reč da napišu. Šteta što je propao pokušaj Borbe da više analizira nego da prenosi vesti, da uđe u srž stvari. Koga u Srbiji boli kurac za to kad je Firči zveknuo Bojanića. To daj! I sisu!