Prijava

1) Citao sam mu autobiografiju, na pocetku sam bio i vise nego ocaran, valjao sam se od smeha i divio tekstovima. Pri kraju sam jedva naterao sebe da procitam, koliko je njesra bilo.
2) Razocarao me je time sto pise pesme za Cecu(to sam procitao u autobiografiji)
3) Trebalo je da se grupa raspadne pre nego sto su poceli da padaju. Ostali bi upamceni kao najveca rok grupa na Balkanu, ljudi bi ih pamtiili kao velike i genijalne, ovako, sto vise promovisu nove pesme, mladje generacije ce ih smatrati prosecnima.

Ауууу, сад ће на мене дрвље и камење...

Za poslednja 2 albuma i poslednjih 10-ak godina je skoro pa bukvalno tako kako si napisao, nema šta da se brani nešto što je očigledno.

Samo, ne mož' se toliko prosrati, pa reći ''nekoliko dobrih pesama'', jer to jednostavno nije tako. Voleo ili ne, činjenica je da je on lično napravio daleko više nego nekoliko pesama koje će da se slušaju još decenijama.

Čorba živi na staroj slavi, da se ne lažemo. Ali ne mož' takve izjave bacati.

Dobro, više nego nekoliko dobrih pesama, i bio je legenda, ali ovo sad mi je sve obrisalo. Slušao sam ga kao klinac, sad ne mogu da ga vidim.

Чавезе, који си ти то ултра-чорбаш кад потписујеш ова Валдемарова лупетања? Сви имају право да се зајебавају, само Чорба увек мора да се држи концепта, а? Добро, нису му сад песме к'о некад. Нормално. Има увек и понека добра на новијим албумима, ал' свиђају ми се и ове зајебанције што прави, иако је пост'о популаран и омиљен због друкчијих зајебанција. Бора, као личност, је легенда. Кад постанеш легенда, то не можеш да изгубиш. Валдемаре, сроз'о си се у мојим очима к'о у Натиним кад си рек'о да крадеш књиге по сајмовима. Опааа! Зајебавам се. А ти оно беше слушаш панк? лололо

Razocarao me je time sto pise pesme za Cecu(to sam procitao u autobiografiji)

Ja ne mogu da razumem ljude kao što si ti(bez uvrede).
Pa šta što je pisao pesmu za Cecu, ima i ona poneku dobru pesmu, a pesmu koju je napisao za nju je odlična i stvarno mi nisu jasni ljudi koji ga zbog toga kritikuju, čovek jednostavno nije ograničen na jedan žanr, ovo mu pre svega nije prva pesma koju je napisao a da je postala narodna.
Za kraj da kažem da ne slušam Cecu, ali ne podnosim ljude koji generalizuju(bilo koja generalizacija da je upitanju). Ima i previše ljudi u Srbiji koji pametuju i izvode neke intelektualce tako što kažu ''Ja ne slusam Cecu, SVAKA NJENA PESMA JE SRANJE''.
To je toliko zatucano razmišljanje da je to jezivo.

А ти оно беше слушаш панк?

Svašta slušam, a na panku sam odrastao. Kao i na Čorbi, naravno. Nisam rekao ništa o njegovim muzičkim kvalitetima, samo ponešto o imidžu i političkim uverenjima, kao i o grotesknosti njegovog trenutnog angažmana u medijima. Šta ćeš... Šta je to, opet nešto kao pank diskvalifikuje? Meni ništa ne smeta pank da slušam i Čajkovskog i Lista i Baha, zašto da budemo isključivi.

А дааа... Геј парада, јеб'о те. Како то да заборавим, 'лебе мекани! :Д

Ima i previše ljudi u Srbiji koji pametuju i izvode neke intelektualce tako što kažu ''Ja ne slusam Cecu, SVAKA NJENA PESMA JE SRANJE''.
To je toliko zatucano razmišljanje da je to jezivo.

http://www.profilebrand.com/funny-pictures/category/people/753_knife-kid-gtfo.gif

Ja ne mogu da razumem ljude kao što si ti(bez uvrede).
Pa šta što je pisao pesmu za Cecu, ima i ona poneku dobru pesmu, a pesmu koju je napisao za nju je odlična i stvarno mi nisu jasni ljudi koji ga zbog toga kritikuju, čovek jednostavno nije ograničen na jedan žanr, ovo mu pre svega nije prva pesma koju je napisao a da je postala narodna.
Za kraj da kažem da ne slušam Cecu, ali ne podnosim ljude koji generalizuju(bilo koja generalizacija da je upitanju). Ima i previše ljudi u Srbiji koji pametuju i izvode neke intelektualce tako što kažu ''Ja ne slusam Cecu, SVAKA NJENA PESMA JE SRANJE''.
To je toliko zatucano razmišljanje da je to jezivo.

Ma nije u tome stvar, ali on to ne radi iz uverenja, nego zato sto njegova (30 godina mladja) zena mnogo gotivi Cecu. A(nisam bas 100% siguran u ovo) cini mi se da je jedan od onih koji mnogo hejtuju narodnjake. Ne generalizujem (mada automatski vezujem halo efekat i stereotipe za svakoga ko kaze da slusa narodnjake, to je na osnovu ranije stecenog iskustva) mnogo cesto(jbg, imam 16 godina, generalizacija mi je u opisu radnog mesta), ali 99% posto narodnjaka trpam u isti kos. Svidja mi se ona "italijana" i jos neke Severinine pesme i spotovi, Ipce je okej, ali ne razumem se dovoljno u narodnjake da bih mogao da navedem jos neku pesmu koju ne smatram za sranje..

Dno njegove karijere su one recitacije tokom nastupa i kurčeva mekinja.

Pfff, mislio sam da se ne mora detaljisati, ali izgleda mora, inače se promaši nit.

Aj' recimo ovako, vratimo se do '99-e, Nojeva Barka. Izbacila je moćda jednu od najlepših balada poslednje dve dekade, a sam je sebe konj ujebao što je nije forsirao, već pesmu sa naslovne, koja je meni lično kul, ali prosek, topla voda. A pesma o kojoj govorim je ''Princ''. To je suvo zlato, platina. Takodje ''Izgubljen slučaj'', jedna od najjačih. Napomenuo bih ''Care'' koja je meni lično kvltčina, jer jebe keve i muzički i lirički, i to tačno po sred pičke, old skul Čorba. ''Gastarbajterska 2'', takodje obavezno štivo. Čast ostalima, ali manje više su album fileri.

2001., stiže ''Pišanje uz vetar''.

''Duša nije na prodaju'' je po meni jedna od njegovih najboljih pesama ikada, rame uz rame sa pesmama sa prva 3 albuma. ''Srbin je lud'' je postala kult medju masom, iako ja nisam nešto preterano fasciniran njom, ali volim je. ''Ljubav ovde više ne stanuje'' je takodje kult postao, i to sa razlogom, jer pesma jebe.

''Zašto sam otišao bluz'' meni posebice draga, jer analno kara nekako, ima poseban hejterski šmek na suptian način. Treba je više puta izvrteti da se dodje do jezgra. ''Prokockan život'' i ''Čekajući čoveka'' su pošteno dobre stvari, lepa je poruka u njima. Ostali manje više album fileri, uz malko jači proboj smećarske himne ''Hoću, majko, hoću'' koja je nastala još krajem osamdesetih, kada je recitovao one gluposti u Sloveniji, priraslo srcu, jebiga.

2003., album OVDE.

Sama pesma ''Ovde'' mi je odatle daleko nešto najjače što je proizvedeno na tom albumu, i svemu nakon njega. Stavio bih je kao neki sikvel za Andjele. Ubija. Naravno, najpoznatija i sad već religijska pesma ''Poslednja pesma o tebi'' je sa pravom takva, fleš starog majstora, nema tu šta da se priča, mnogo jaka i muzički i lirički.
''Plajvaz, Ko o Čemu i 100 godina samoće'' su neke od poslednjih pravih Čorba stajl rokačina, a da valjaju, po meni. Uvek mogu da ih odvrtim koji krug. Pogotovo ''Ko o čemu''. ''Mrtvo more'' je za mene dijamant albuma. Ostalo album fileri, iako su nekako keči, ''Govnovalj'' je jebena pobeda.

2006., Trilogija:

''Prezir'', meni direktan nastavak Andjela. ''Pogledaj dom svoj, andjele, Prezir i Ovde'' su mi sveto trojstvo u kome je opisano sve što se tiče našeg društva, bivšeg, sadašnjeg i onog što nam sledi.
''Dijabola'' je moćan osvrt na idiote, mnogo mi draga.
Ostalo album fileri.

2009., Minut sa njom:

''Radiću šta god hoću'' me organski iritira, iako je pevam svaki put kad sam na koncertu. Sve su mi ovde album jebeni fileri, sem jedne jedine, a to je ''Muško od plastelina''. Ta pesma ima genijalnih delova.

2012., Uzbuna:

Kuku nama kolonistima. Gasi igru.

ali 99% posto narodnjaka trpam u isti kos. Svidja mi se ona "italijana" i jos neke Severinine pesme i spotovi

Kao lik koji mnogo gotivi narodnu muziku te molim da ne stavljaš u isti koš italijanu sa narodnom muzikom.
Za ovo što kažeš da 99% narodnjaka stavljaš u isti koš ne mogu ništa da kažem, kad tad ćeš shvatiti da grešiš...

Zaista, šta sve u ovoj zemlji čovek treba da uradi da izgubio dostojanstvo u očima onih koji ga poštuju? Izgleda da je to teeeeežak zadatak, skoro nemoguć.

Podrazumeva se da pod narodnom muzikom mislim na turbo folk.

Za ovo što kažeš da 99% narodnjaka stavljaš u isti koš ne mogu ništa da kažem, kad tad ćeš shvatiti da grešiš...

pretpostavljam da gresim, kao sto rekoh, ne razumem se dovoljno u narodnu muziku (posto slisam bluz i rok) da bih mogao da ulazim u neku dublju diskusiju o tome, pa o muzici sudim na osnovu drugova/drugarica koji je slusaju.

Svaki žanr muzike ima i dijamante i pseća govna. Samo treba dovoljno rovariti po žanru da bi skontao šta je šta. Gledanjem sa strane i osluškivanjem se nećeš na'vatati rešenja.

Ono skrimo govno je ipak samo govno.

Ma ko kad svaki dan jedeš sutlijaš u menzi pa ti dosadi, onda odes kući i kad se vratiš opet špo sutlijašu...
Ali kao što reče jedan autor, taman krenem da kažem kako mi je pao u očima sa zadnjim albumima, izlizani tekstovi, vako nako, zakucam na njegovim pjesmama po sat vremena...

E, da, setio sam se nekih pesama koje sam slusao, koje je mozda isplagirao Bora, ili su oni isplagirali Boru:
http://www.youtube.com/watch?v=5nhA9R3GrtM&list=AL94UKMTqg-9D5MUGBBCjzojDCWf3o37oJ&index=6
vs
Kultna pesma, jedna od najcenjenijih
http://www.youtube.com/watch?v=f7N7MZvQzvk
---------------------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=Reqc38YW81w
vs
http://www.youtube.com/watch?v=bjd70YiIRb4

Za Pekara odbijam da je plagirao, jer volim tu pesmu malo više od svog ćaleta. Ima sličnih misli, vaistinu. Ali sumnjam.

A Danas nema mleka je generalno kaver Hermita, pošto su mu Hermiti jedan od omiljenih bendova iz detinjstva. Čitao sam u knjizi to, pišao od smeha.

Naravno, Kad sam bio mlad je prerada Animalsa ''When I was young'', to se zna. Ono što niko ne zna ili jako malo ko, je da je pesma ''Daj mi lovu'' marisanje Who-ove pesme ''Boris the spider'', to sam lično provalio i vrištao od smeha.