Prijava

Његово троловање је успело.

Реме,
http://www.youtube.com/watch?v=kquARSwcSXU

"Ko bi muškarca obležao kao ženu, učiniše gadnu stvar obojica..." (Lev. 20, 13) i: "S muškarcem ne lezi kao sa ženom, gad je pred Gospodom" (Lev.18,22).

Морам ли заиста да подсећам да је Вајикра део Старог Завета, који је служио и као световни закон Јеврејима. А Вајикра је књига световних закона.
Содома и Гомора такође.

"Ne varajte se; ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni rukobludnici, ni muželožnici, neće naslediti Carstvo Božije" (Prva Kor. 6. 9).

Пошто ово дословно тумачимо, ни Павле онда не би требао наследити Царство Божје, јер је и он у животу био прогонитељ хришћана.

Čudno je kako hrišćanstvo za neke stvari kaže: ne budite kao životinje (recimo ne otimajte, ne ubijajte), a za neke: budite kao životinje (parite se prvenstveno radi razmnožavanja).

Идеали, човече, идеали. Да се човек угледа на остале животиње, то би значило да су животиње савршене (што се тешко може рећи). Да се опет, потпуно одвоји од угледања од њих, страдао би (јер и сам је животиња).

Ajde oladite, braćo Hrišćani. I dopustite mi da rukobludim bez pretnje paklom.

Као прво, брате атеисто, ја сам само исправио једну опаску; онда је једно 5 вас нагрнуло на мене. Па реци ми, ко треба да о'лади. А ти рукоблуди, твоја ствар, ја никог од вас не покушавам врбовати за манастир.

http://vukajlija.com/razlog-zasto-su-picka-i-kurac-ruzne-reci/319128

Evo vam, opsirno objasnjenje zasto su kurac i picka ruzne reci. Nije moglo sazetije, ipak je ovo tema od velikog znacaja.

Једна од мојих животних заблуда, коју никако да решим.

Sad kad su ljudi dali svoja mišljenja, htio bih samo da skrenem pažnju da bi umjesto riječi "zabluda", trebalo da stoji "dilema".

Морам ли заиста да подсећам да је Вајикра део Старог Завета, који је служио и као световни закон Јеврејима. А Вајикра је књига световних закона.
Содома и Гомора такође.

Ne sećam se da su ti delovi izbačeni iz Biblije samo zato što su služili kao svetovni zakoni. Mislim da kod Jevreja svetovno i religiozno nisu bili baš striktno odvojeni. Činjenica je da stoji tamo napisano, da je deo hrišćanskog nasleđa, i da postoji generalno negativan stav hrišćanstva prema homoseksualizmu. Tvrditi drugačije bilo bi kao svađati se da li je nebo plavo ili nije. Iskreno, mislim da paralela sa životinjama ne može ništa korisno da donese oko ovakvih rasprava, jer čovek i jeste i nije životinja, pa je već pitanje kriterijuma gde treba da bude kao zmija a gde kao golub.

Пошто ово дословно тумачимо, ни Павле онда не би требао наследити Царство Божје, јер је и он у животу био прогонитељ хришћана.

Sve što treba jeste da se pokajem za svoje seksualne afinitete, jel to?

Као прво, брате атеисто, ја сам само исправио једну опаску; онда је једно 5 вас нагрнуло на мене. Па реци ми, ко треба да о'лади. А ти рукоблуди, твоја ствар, ја никог од вас не покушавам врбовати за манастир.

Ne bih baš rekao da sam ateista, ali ok, možda i treba da oladim. Moja poenta je bila samo da hrišćanstvo, pa i pravoslavno, ima generalno negativan stav prema seksu koji ne služi stvaranju novih hrišćana. Ne želim da kažem ni da je to dobro, ni loše, samo konstatujem činjenicu. Svaki društveni poredak i sistem mišljenja se trudi da kontroliše seksualno i svakojako drugo ponašanje svojih pripadnika, i religija tu nije nikakav izuzetak. Znam u kojoj meri je to korisno za društvo i kulturu. Pravoslavlje je tolerantnije, što samo znači da su kalupi u koje želi da zatvori seksualnost nešto širi nego kod ostalih.

I tu nastupa sleng kao spas od osude ovih moralista koji se pridržavaju društvenih normi... pa ti lepo kažeš čka, rac, vno i rč, svi te gledaju belo i misle da si novi Vuk Karadžić :)

pa ti lepo kažeš čka, rac, vno i rč, svi te gledaju belo i misle da si novi Vuk Karadžić :)

Hahah. To!
Ja pre neki dan kažem drugu "Al' bi spavao ovu u rč", i on kao "ŠKK?"

Ja sam se isto zapitao kada sam počeo da učim nemački. Nemci, naime, imaju reči za kurac i pičku koje nisu medicinske, a nisu ni vulgarne. Što bi se reklo, narodne. Mi to nemamo, osim ako ne računamo bolidne hipokoristike poput piša, puža, curica i ostalo.

Ko nam je ukrao pičku i kurac? Zašto moram da krstim svoj kurac na latinskom da bih smeo da ga imenujem u javnosti?

Ja sam svoja neka misljenja u vezi sa ovom temom izneo ovde: http://vukajlija.com/auto-cenzura-zvezdicom.

Podrzavam da se peki zajebao u prvom postu rekavsi da mu je ovo jedna od najvecih zivotnih zabluda :)

Да сви шетамо без гаћа, курац и пичка не би биле ружне речи. Ал' пошто већина фура гаће, јебига, остаје пенис и вагина.

Вагинална манипулација - на пример, ово се може изразити на милион лепших начина.

Реч препуштам јебачком кадру Вукајлије.

A zašto ne šetamo bez gaća? Zašto krijemo kurac i pičku, a ne krijemo nos? :)

A zašto ne šetamo bez gaća? Zašto krijemo kurac i pičku, a ne krijemo nos? :)

Зато што да сви шетамо голи не би се одма на први поглед видела разлика по имовини а подела је овом јебеном капитализму потребна више него нама ваздух. Исто је и са овим речима - ако их користиш у уобичајеном говору ти си вулгаран, необразован и слично а ако користиш "пенис", "вагина", "полни однос" ти си одма паметан и можеш да успеш у животу...
Мој предлог је да се у уџбенике убаце ови изрази уместо оних геј израза поменутих горе. Наравно у укусном маниру да се размножавање људи не објашњава дословице "И ОНДА ЈОЈ ОН НАБИЈЕ КУРЧИНУ ДО БАЛЧАКА А ОНА СКВИЧИ ОД УЖИВАЊА КО СВИЊА КАД ЈЕ КОЉУ".
И плус Вукајлија би се развијала јер би будуће генерације могле да смишљају нови сленг за курце, пичке и слично. Први предлог - Курац>МАРКЛАР лолололо

Nisi me razumeo najbolje, zašto su baš kurac i pička označeni kao intimni delovi tela? Možeš ti da nosiš samo majcu, patike i kačket i da se vidi društveni status. Zašto baš kurac i pička označavaju nešto nepristojno?

Zašto su ružne reči?

Zato da bi narod imao na šta da se pali, pa prema tome i razmnožava. Ko se još loži na pomen penisa i vagine? Ne daj Bože da ikad prestanu da budu vulgarizmi i postanu društveno prihvatljive i kulturne reči, pocrkali bi od dosade...Plus na seksualni tabu!

A zašto šaka recimo nije ružna reč, i ona se može koristiti tokom seksa. I zašto je baš seks tabu tema, zašto recimo tabu tema nije trčanje, čitanje?

Па јебига то ти се зове еволуција како се човеку развијао мозак кликнуло му нешто у глави да то што њихови партнери користе у интимне сврхе не треба вадити у јавности. И онда и колективно сећање ево овде девојка једна ОБЈАСНИЛА http://vukajlija.com/kolektivno-secanje/40817.
Тако ти је и са сисама, јеси икад видео у Кнез Михајловој рибу да лаганице шета у топлесу?

A zašto šaka recimo nije ružna reč, i ona se može koristiti tokom seksa. I zašto je baš seks tabu tema, zašto recimo tabu tema nije trčanje, čitanje?

Zato što šaka i trčanje ne mogu da oplode, majku mu ! :))

Smatram da nisi u pravu, zašto misliš da je čoveku nešto kliknulo u glavi. Zar ovo pre nije pokvareni uticaj prokletih aristokrata i zaglupljivanje naroda od strane istih?

@reme:
zato što je to, ili bi trebalo da bude, prilično intimna stvar i ne deli se sa svima.
ljude je generalno stid da pričaju javno o činu vođenja ljubavi, zato što su to neke stvari koje se dešavaju između dve jedinke i pitanja u vezi sa tim, u najvećem broju slučajeva, kod većine ljudi su onako, pa neprijatna.

Kurac i pička su, na primer, ružne reči zato što na neki način isuviše personifikuju sam organ, te u isto vreme omalovažavaju samog partnera. Najčešće ženu, jer su muškarci majmuni pa im poistovećivanje sa polnim organom imponuje.

Nisam možda baš najbolje objasnio, ali to je zato što se stidim.