Prijava

Vrlo jednostavno - neko napravi jedan ili više glupih i apsolutno nepotrebnih postera, i moderatori mu trajno ili privremeno udare zabranu na slikovito izražavanje. Ne znam da li postoji ova mogućnost i koliko je izvodljivo, ali imalo bi brojnih prednosti.

Za i protiv.

Prepravljam - oduzimanje prava na postavljanje i postera i definicija.

za, i to oboje... bez da objašnjavam po stoti put svoj stav!

Против. Нек раду шта ко оћу. Ко неће да гледа постере, има форум, има мимове, има дефиниције, а на крају крајева, има и дугме за одјаву.
Глупи постери и треба да постоје као контратежа добрим.

Dobri posteri treba da postoje kao kontrateža odličnim.

Без глупих постера не бисмо ни знали шта је добро. Без минуса не бисмо знали шта је плус. Тако да се и даље држим свог мишљења.

Znali bismo, ne boj se ništa :) Ja sam za nekolikodnevna kažnjavanja.

E za ta kažnjavanja na nekoliko dana se slažem, nešto slično banu, samo što možeš da ideš na forum i čet...
ALI ne posle jednog glupog postera ili definicije, nego npr 2 ili 3...

Za. Tako da više neće da se glupiraju sa definicijama i posterima ''modovi su pičke'', ''ko mi sad da minus'' i ftw ''treba mi 50 poena za poster''...

а ако наставе са тим после 2-3 опомене тог типа банујеш их трајно и крај...
а можда се после прве опомене опамете и дају неки допринос сајту...

1. Такви ликови су махом тешки имбецили или деца и након одузимања права на прављење постера вероватно би једноставно направили нови налог.
2. Они који праве глупе постере (ненамерно, за разлику од Самхаина и осталих) вероватно нит иду на форум, нит читају дефиниције, тако да не видим потребу за оваквом мером.
3. То што каже Др Јанковић.

НАЈПРОТИВ

ЏАНКЕЕ ЈЕ ПРОТИВ.

Podrzavam Dzankija

Definitivno Dzankee. A i kaizen je ukinuo 50 poena verovatno zbog smanjene posete sajtu, isto će tako biti i za ovo.

a gde će moderatori da pamte svakog ponaosob jel juče imao sranje poster pa da mu sutra stavi veto. ovaj predlog nije loš ali pod uslovom da se uvede brojač obrisanih postera i definicija za neko vreme, npr nedeljno. pa ko pretera dobije katanac na pravljenje novih.

Ako je u pitanju samo broj novih ljudi na sajtu onda nema potrebeza tim, ne znam ja koje su Kaizenove namer, kvalitet ili kvatnitet?
Samo bilo bi lepo, ali ipak jeste komplikovano, bolje je da ne bude toga...

Против, довољна је опција брисања да схватиш да радиш то на погрешан начин. Ако схватиш, али нећеш да прихватиш, онда иде бан.
Дешава се да људи временом науче и да пишу и да праве постере прихватљиво, после много критика на оно што су написали и после праћења туђег рада.
Друго, то што ти мислиш да неко није кул, не значи да он то стварно није, ако ти је то једини аргумент. Ја не мислим да си ти кул и најрадије бих теби забранила да пишеш, али ја просто нисам меродавна да проценим тако нешто, а да не оставим простора за могућу погрешну процену.

То је као да беби одузмеш дубак и да је затвориш у креветац. И шта добијеш? Беба плаче и сере, а тебе боли курац у почетку, па онда боли глава. Нека деци нек се шетају у дубку, полако, порашће.

Ništa od toga. Na sajtu nije i nikad neće biti zabranjeno biti glup. Zabranjeno je biti nekulturan, ali glup nije. Svako može da napravi 3 glupe definicije i jedan glup poster dnevno.

Svako može da kaže šta hoće, ako time nikoga ne vređa. Mislim da će tako uvek i biti.

A ko će to da procenjuje da li je duhovit ili ne? Nekome je nešto duhovito, nekome ne. Verovatno se svima desilo da mu se poster ne svidi, da nije duhovit, da minus i vidi, lupam sad, 800:40. Ne mora to da znači. Evo, većina Melkovih posteri su meni njesra. :)