Prijava

Neko jeste a neko nije, ali to je ono što pojedinca može da izbaci iz gomile. Da li je potrebno mnogo vežbe ili su neophodni zalutali geni ili i jedno i drugo.
Postoji više pojavnih oblika genijalnosti, npr. matematička, muzička, likovno-umetnička itd. Uvek sam se pitao da li su međusobno ravnopravne u smislu da je jedan genijalni muzičar "vredan" koliko i genijalni fizičar-teoretičar kao i to da li je intenzitet i diverzitet njihovih moždanih aktivnosti podjednako bogat. Genijalnih muzičara ima brojčano više od fizičara pa sam u laganoj nedoumici. Ali kada smo kod broja zapažanje je da genijalaca skoro da i nema u pravnim naukama, a opet nam ti ljudi kroje kapu kroz institucije sistema. Sa druge strane ne smem ni da zamislim državu koju bi vodili rokeri i teoretski fizičari. Bilo bi pizdarija.
Da, duhovitost je takođe jedan od pojavnih oblika genijalnosti i zahteva izuzetnu moždanu aktivnost, ali mislim da spada u neke opšte oblike genijalnost. Praktično nedovoljno usmerene genijalnosti.

Da bi bio genije moraš da radiš ko konj...

... i da iskaces iz gomile . S tim sto ce te neki , bilo vecina ili manjina , smatrati budalom , drugi genijem .

Genijalci se rađaju.

Genijalci se rađaju.

Kako bese ono :
?% je talenat , a ?% je trud , rad , vezba , sta vec ...

ja sam dileja i pojma nemam kako da postanem genije...a voleo bih...

A ja nekako mislim da trebaju geni, mislim ono nešto od prirode, plus da se usereš od vežbanja/posla. Tako da treba i jedno i drugo tek posle toga se kompletira sistem.

ja mislim da se kao genije rodis, a radom mozes samo da unapredis/unazadis to sto si dobio rodjenjem....sve zavisi kako radis...ali ja mislim da je bolje da se tema iskoristi za prikazivanje necije genijalnosti, kao prepricavanje dogadjaja koji su se dogodili u vasoj neposrednoj okolini ili se prenose sa kolena na koleno...

Genijalnih muzičara ima brojčano više od fizičara pa sam u laganoj nedoumici.

Moguće, ali iz prostog razloga jer je lakše biti muzički genije nego genije u fizici. Za muzičkog genija ti nije potrebno toliko škole kao za genija u fizici, plus da bi bio genije treba da stvoriš (izmisliš) nešto što niko pre tebe nije stvorio, a to je vrlo teže u fizici gde treba rada i rada, a u muzici samo ispiši nešto i vrlo verovatno će to biti jedinstveno...

Ja samo kažem da možeš da se ubiješ od rada ako nemaš to nešto u genima i ako nisi predodređen.
To opet ne znači da ćeš, ako si rođen kao genije, iskočiti iz gomile ukoliko ne uložiš još mnogo rada.

Ja samo kažem da možeš da se ubiješ od rada ako nemaš to nešto u genima i ako nisi predodređen.
To opet ne znači da ćeš, ako si rođen kao genije, iskočiti iz gomile ukoliko ne uložiš još mnogo rada.

OBJASNILA I MOŽE LOCK NA TEMU... SVAKA DALJA RASPRAVA JE SUVIŠNA

Ja samo kažem da možeš da se ubiješ od rada ako nemaš to nešto u genima i ako nisi predodređen.
To opet ne znači da ćeš, ako si rođen kao genije, iskočiti iz gomile ukoliko ne uložiš još mnogo rada.

Upravo .

ali ja mislim da je bolje da se tema iskoristi za prikazivanje necije genijalnosti, kao prepricavanje dogadjaja koji su se dogodili u vasoj neposrednoj okolini ili se prenose sa kolena na koleno...

Ovo je tema za prezivanje jednih te istih govana , znaci cisto filozofski :D

ja mislim da se kao genije rodis

Zapravo maksimalna ''titula'' koja se rođenjem (nasleđem) može steći je ''Skoro genije'', kao što rekoh u postu gore, da bi bio genije moraš da stvoriš nešto što pre toga nije postojalo u istoriji čovečanstva...
Inače skoro geniji su valjda svi sa IQ preko 135...

EDIT
Wikipedia kaže 140

ali ja mislim da je bolje da se tema iskoristi za prikazivanje necije genijalnosti, kao prepricavanje dogadjaja koji su se dogodili u vasoj neposrednoj okolini ili se prenose sa kolena na koleno...

Pa hajde iskoristite je, ali budite nežni i ne zaboravite kondom.

Pa hajde iskoristite je, ali budite nežni i ne zaboravite kondom.

A sada svi na svoje radne zadatke :) Virtual, pregledaj PVT, s vremena na vreme!

ja sam imao IQ 160 1988. kad je Mensa radila prvo testiranje u BG, ali sam od onda popio toliko alkohola i konzumirao toliko TV dnevnika da sam se spustio na najviše 130...

Sećam se kao da je juče bilo, jesen 1903, Beograd, doš'o neki psiholog iz Jevrope na predavanje...
I pre predavanja svi prisutni su odradili test... Ja bio najbolji...
IQ 230 - Svetski fenomen...
A onda, ratovi, gladovanje, komunizam, konfučizam, 90e, i sve tako, i sad mi je IQ najviše 72-73...

Genije postaješ kad ne slušaš nikakva pravila i zakone koji su pre tebe neki geniji postavili, neko sve sam isponove moraš ići. Ne znači da nisi genije ako nisi otkrio nešto novo i revolucionarno. I da moraš da imaš jebeno bujnu maštu pored svog znanja, a to nije isto.