Prijava

jbg, ne zamerite, ali moram ovaj link da stavim posle sunshine-ovog posta: http://vukajlija.com/genije/135847

Neko mi je prepričavao dokumentarac koji govori o ekspertima. Svakom treba po 10 000 sati rada u nekoj oblasti da bi postao ekspert.
Genijalcu za par stotina sati manje...

Neko mi je prepričavao dokumentarac koji govori o ekspertima. Svakom treba po 10 000 sati rada u nekoj oblasti da bi postao ekspert.
Genijalcu za par stotina sati manje...

ovde se slažem, i podižem za razmišljanje van okvira - običnog čoveka je lakše odgovoriti od neke ideje, genijalac će polomiti i nokte i zube dok ne dokaže sebi da nije u pravu...

@bruce

Nisam razumeo šta hoćeš da mi kažeš sa ovom defkom, jebga nisam ja genije ? :)

Za Bruceov okvir :
...i tako se i pritupasta budaletina skoro izjednači sa genijalcem (mada on dokazuje okolini da je on u pravu).

Ovo je ono što mene zanima. Stručnjaci kažu da je muzička genijalnost manje više isto što i matematička, samo se tu radi o varijetetu genijalnosti. Opet oni kažu, sinaptički ples muzičkog genija je podjednak sinaptičkom plesu Ajnštajnovih sinapsi u trenutku istine i prosvetljenja. Iako bih jako voleo da je tako, nešto nisam siguran da je muzička genijalnost dorasla matematičkoj.

@sunshine: rekao si nešto slično u svom postu - moraš da imaš maštu, a u ovoj defki je baš to rečeno - dobiješ naziv genijalac samo zato što ostali ljudi ne maštaju kao ti...

@majav: tačno tako, i najveći genijalac je samo čovek, svako može da ga dostigne uz dovoljno volje i truda...

@virtual: mislim da je to stvar potencijala i njegovog iskorišćavanja, možeš biti ponosni vlasnik poršea u Srbiji, ali samo fantom je uspeo i da ga provoza kako treba :)

Definicija je kraljevska...
Ja sam Anštajnov test upravo rešio za 10 minuta i 40 sekundi :)
To sad nije neki uspeh, ali je zavidno vreme uzevši u obzir da sam jednom pogrešno pročitao pa sam morao iz početka...
To je moj skromni doprinos ovoj temi...

Mene me zanima, zašto si ti Virtual uklonio ono Serb iz nicka, jedva sam te prepoznao...

Opet oni kažu, sinaptički ples muzičkog genija je podjednak sinaptičkom plesu Ajnštajnovih sinapsi u trenutku istine i prosvetljenja.

Ja se sa ovim slažem, samo što za Genija u fizici je potrebno mnogo više rada i truda...

Geniji su precenjeni!Ajde definisite mi pojam "genije". Ja nisam smatrao mogucim neke stvari i nisam imao nikakve sanse da ih postignem,ali i mozak reaguje na vezbu kao i telo!Sve sam blizi cilju. Vezbom do savrsenstva!
Niko za sebe iskreno ne misli da je glup. IQ zavisi od veza koje neuroni formiraju izmedju sebe i nacina na koji se impulsi prenose sa jedan na drugi.Broj veza se odredjuje okruzenjem u kojem raste dete.(zajebana tema)
Ja sam prosecan kad su u pitanju one kockice i slaganje kockica,ali garantujem da malo ko ima mastu kao ja i ideje kao moje.(steta sto niko nema dovoljno muda da se potrudi da ih razume i proba ostvariti)
Svi imamo priblizno isti mozak,ali razliciti broj veza medju neuronima.
Rad je kljuc za uspeh!Jednostavno ne mozes biti toliko inteligentan da uopste ne moras da radis/ucis/bilo sta.Ja imam neke teorije kako bi ljudi mogli postati superiorniji,ali kolliko vidim to ce ostati samo teorije do nekih srecnijih vremena...

Kada su Ajnstajna pitali da li je bolje imati znanje ili mastu on je odgovorio "Mastu,jer znanje je ograniceno,a masta je bezgranicna!"

svi nešto forsirate tog Ajnštajna kao da je smislio nešto korisno malom čoveku... genije je lik koji je izmislio stiropor, pur-penu, insulin, aspirin, viagru...

Ja sam prosecan kad su u pitanju one kockice i slaganje kockica,ali garantujem da malo ko ima mastu kao ja i ideje kao moje.

svi nešto forsirate tog Ajnštajna kao da je smislio nešto korisno malom čoveku... genije je lik koji je izmislio stiropor, pur-penu, insulin, aspirin, viagru...

Realno.
Samo što je većina stvari korisnih malom čoveku nastalo slučajno...

ma znam, samo me smori koliko je Ajnštajn podignut na neki pijedestal, a u suštini ničim nije pomogao čovečanstvu - nije čak ni odmogao, jer bi neko svakako došao do iste priče, samo malo sporije...

Kontam da su geniji oni ciji rad i dela ne razumemo...

Ja sam prosecan kad su u pitanju one kockice i slaganje kockica,ali garantujem da malo ko ima mastu kao ja i ideje kao moje.

Ti si to ulazio u tuđe mozgove pa znaš?
Ne postoji test mašte, pa onda svi možemo pričati šta hoćemo, ali testovi inteligencije postoje...
Ne kažem ja da ti nemaš mašte, ali smatram da tako nešto ne možeš da tvrdiš.
Inteligencija se može povećati tokom godina radom i vežbom, ali genetika igra najvažniju ulogu...

svi nešto forsirate tog Ajnštajna kao da je smislio nešto korisno malom čoveku...

Word!

Ajnštajn bre bio genije, šta je vama. Sigurno bi neko kasnije provalio isto što i on ali i taj bi bio genije takođe. Ostavite se Šešeljeve priče da je bio kreten.

Prvo, čovek se rađa kao genije (IQ preko 140 valjda), ali da bi ta njegova genijalnost došla do izražaja potrebno je mnogo rada.

Genijalnih muzičara ima brojčano više od fizičara pa sam u laganoj nedoumici.

Ja ovo smatram greškom. Pre svega mislim da su muzičari mnogo prisutniji u medijima nego geniji pa odatle i potiče ova zabluda.

Može biti reme, ja to površno zaključujem na osnovu vidljive zastupljenosti.