Prijava

Ништа не функционише, све сам покушао. Негде видех да пише Реалтек, ал' сад не могу да ископам где сам нашао. Носићу га у сервис, рекоше да има тај овлашћени Дел сервис у Србији, па ће ваљда да га среде.

Krompiru, idi na dell sajt i nadji te drajvere tamo..
Nadji fajl sa imenom R218148.exe

Hteo bih da postavim pitanje i molim za sto realniji i objektivniji odgovor. Razmisljam da prodam svoj racunar ali nisam siguran koliko vredi, pa oni upuceniji neka mi odgovore kolika je realna vrednost. Racunar je star 6 meseci:

Intel i5 650 3.20 Ghz
AMD Radeon R7 260X
RAM 4 GB
OS Windows 7 32 bit
HDD WD 500GB
Napajanje Thermaltake 775w
Za maticnu plocu nisam siguran ali znam da je kostala oko 80 evra i da je asusova. Ugradjena je i high quality zvucna kartica koja je bas bas dobra.

Dakle sta mislite, koliko vredi?

Krompiru, idi na dell sajt i nadji te drajvere tamo..
Nadji fajl sa imenom R218148.exe

Тражим, али под аудио опцијама, има само Audio_Driver_149YN_WN_6.0.1.6788_A03.EXE, а са тим бројем не налазим ништа.

De si bre, vec ga utopljujes :D

35000 manje vise 2,3 iljade

Au brate, reci mi leba ti gde si našao procesor i ploču iz 2010-e ovih dana, par puta mi zatrebala ploča 1156 soket, krv sam propišavao dok ne nađem.

Al ajde, ovako ti nekako idu cene na polovnom tržištu
procesor - 50e
ploča - 40e (na neviđeno, možda malo više možda malo manje)
ako imaš diskretnu zvučnu ugrađenu, računaj još 20-30e (ako su ti rekli da je baš baš dobra)
grafička - 90e
memorija - 25e
hard disk - 30e
napajanje - 60e (ako je onaj toughpower XT)

Za komplet saberi i imaj u vidu da je tradicija da se daje 10% popusta na đuture.

Konmpriu skini to, da pokvaris ne mozes.

Хвала на помоћи и саветима, ево скидам па ћу да покушам. Јавим се ако не експлодира.

Инсталирао, сад се тек ништа не чује кад снимам. Нема ни шума, као да нема микрофона уопште.

Da ga jebem.
Kucaj dole u search realtek.
Mozda ispadne nesto

Imaš realtek panel (ili nešto slično) u control panelu, vidi tu jel pogašeno išta, deaktivirano, ili je stavljeno nešto drugo kao default recording device.

celtic

@axelF: batali Ashampoo. Skini CD Burner XP, ja ga koristim otkad je izašao, u njemu režem sve, pravim audio CD-ove i ISO diskove, štampam omote. Nikada mi nije zakazao, probaj.

probao i ne radi. onda uzeo drugi, pa treci disk i proradio je. jbt, kupio sam verbatim diskove, 25 komada u onom pakovanju i ovi koji nisu mogli da se narezu su bili iz sredine. uglavnom, radi sad.

Pa ko još kupuje verbatim, oni su postali smeće kakvo je nekada bio princo. Uzimaj tdk, memorex, možda i sony, ali od verbatima bježi.

e jbg, nisam to znao.

Ljudi, mala pomoć. Kupio sam sebi eksternu karticu za snimanje muzike ali kad sam metnuo usb, komp reče da mogu da ga duvam jer nemam usb port 2.0, dakle dok ne apgrejdujem, nema svirke.

To je valjda ono PCI-E govno ili šta već. uglavnom, gledao sam da ima i 3.0, pa sad dok sam pri parama, uzeo bih to najnovije, pa ako znate o čemu pričam, dacite neki link sa nekog našeg onlajn šopa tipa Gigatron ili tako neko govno, da naručim što pre.

Pa koliko ti je star komp da nema USB 2.0?? Probaj drugi port.

Svih 6 sam probao, ni na jedan ne radi, svugde prijavljuje isti đavo.

Kako nemaš usb 2.0? Je l bodeš direkt u ploču, pozadi na kućištu?

http://www.emmi.rs/kontroleri-%28fire-wire-bluetooth-usb%29-kontroler-pci-e-na-usb-30-transcend-ts-pdu3.11.html?productId=13075
Ako baš nemaš, evo, usb 3.0 kartica

edit: nisam video ove postove iznad