Prijava

Ja sam uglavnom bio žestoki protivnik feminizma, i uvijek sam smatrao da žene tom borbom za jednaka prava više sebe unesrećuju, nego što se usrećuju. I takođe, uvijek sam smatrao da su se žene već izborile za jednaka prava i da nema šta dalje da se bore. Takođe, smatrao sam da time što se takmiče sa muškarcima, gube na svojoj ženstvenosti, i sve manje mogu da se osjećaju kao žene.

I dalje se slažem sa većinom od tih stavova.

Međutim, ja iako sam skontao da su se žene već izborile za jednaka prava u društvu, sve više uviđam da se i dan danas U PORODICAMA, a ne u društvu, vrši, maltene sistematsko zlostavljanje žena.

Ako je žena samo domaćica, i ne radi van kuće, onda je po meni sasvim OK da ona radi sve kućne poslove i preuzme na sebe brigu o djeci.

Međutim, danas su se mnoge žene emancipovale, ganjaju karijeru i slično, zarađuju isto kao i njihovi muževi, što je sasvim OK. Naravno, ako ona to želi. Međutim problem je u tome, što te zaposlene žene od karijere, čim dođu kući s posla, nakon žestokog rmbačenja, krenu da čiste kuću, deveraju s djecom, kuvaju ručak i rade sve ostale kućne poslove, dok njihovi muževi, kad dođu s posla zavale se u fotelju ili legnu i gledaju TV ili čitaju novine. Po meni je to čisto zlostavljanje, i sistematsko zlostavljanje. Ako i muž i žena rade i zarađuju, onda bi po meni trebalo potpuno jednako da se posvete i kućnim poslovima. Međutim, muževi uglavnom ne rade kućne poslove iz dva razloga: prvo što ih mrzi, a drugo, što žele da se zna ko je muško u kući, i neće da ruše svoje muško dostojanstvo i sujetu time što bi radili "ženske" poslove. Neće da budu proglašeni za papučare, ili ne daj Bože, pedere. A žene, takođe, rado se prihvataju tih kućnih poslova, iako su došle kući premorene s posla, jer žele da njihov muž bude pravi muškarac i imponuje im ako on to jeste. Smatraju te kućne poslove i nekom vrstom svoje dužnosti. I sve je to super. Međutim, realno, ti kućni poslovi uzimaju danak. Nije lako to sve raditi. Meni se smuči život kad moram oprati suđe, a one to rade svaki dan.

Drugi primjer iz moje porodice, moja baba, koja je, hvala Bogu, vitalna, ima 79 godina, a i dalje radi sve žive kućne poslove, kuvanje, čišćenje kuće, peglanje i sve ostalo. Ona sad živi sa mojim ujakom, njenim sinom, koji ima 43 godine, radi, ne zarađuje nešto posebno i neoženjen je. On je inače super lik, i svo to njegovo stanje se može opravdati raznim faktorima, poput rata, izbjeglištva i ostalog. Ali eto, on svoje stvari sređuje i sve ostalo, ali ipak 90% kućnih poslova padne na babu. A tako je bilo i dok on nije bio zaposlen. Da se ne lažemo, i ja živim sa mamom (starci su mi razvedeni) i bili su periodi kad sam mjesecima samo lelemudao, a ona je i tada obavljala glavninu kućnih poslova, iako ima veoma zahtjevan posao.

Dakle zašto moj ujak, ja, i mnogi drugi muževi, sinovi, i generalno muškarci gotovo nimalo ne pomažu svojim majkama i suprugama u kućnim poslovima?

1. Zato što smo tako navikli, a loša navika se jako teško mijenja. Nikad se od nas to nije ni očekivalo, niti su žene od nas to tražile. Jednostavno smo prihvatili povoljno stanje za nas.

2. Zato što smo lijeni i mrzi nas.

3. Zato što svoju savjest pravdamo time, da je to tako uobičajeno INAČE u društvu, i nemamo dovoljno volje i energije da ispravimo tu nepravdu.

4. Naravno, tu je i kulturološki razlog, muškog ponosa i muško-ženskih odnosa.

Realno, sve su to izgovori, a ne opravdanja, a mi smo stoka i kraj priče.

P.S. U pojedinim navratima kada sam ja lično sredio svu kuću, prao suđe i sve ostalo, mama je bila uglavnom zadivljena, ali kad bih to POČEO raditi pred njom, ona bi uvijek rekla: NEMOJ, ja to znam, bolje, ne znaš ti to uradit kako treba, razbićeš nešto, sjebaćeš mi kuhinju, i slične stvari.

Dakle, djelimično je problem i u tome što žene žele da rade te poslove. A žele zato što osjećaju da je to njihova dužnost. I u prošlosti, kada je muž bio jedini koji donosi pare u kuću, to i JESTE bila njihova dužnost, i imale su pravo kada su se tako osjećale. Ali danas, kada vrlo često oboje zarađuju približno jednako, to im svakako nije više dužnost, a taj njihov osjećaj je lažan, i on je poslijedica vjekovnog programiranja i ispiranja mozga.

E sad, ko ima da se na ovo sve nadoveže.

Protiv.

EDIT: Jednostavno ne ide bez slike. NE IDE!
DAMN YOUUUUUUUUUU!

kosticu ne seriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Zeme samo treba zlostavljati kitom opasno.

Јовичућу још једном ћу ти рећи: ПИШИ БЛОГ!!!
Ово није баш нека грађа теме на Форуму, ово је за сајт на коме ти делиш своја мишљења са светом, а онда нека свет коментарише та твоја мишљења.
Ако оћеш рекламираћу ти блог на свим страницама које посећујем :))

Too long, didn't read :D

Međutim, ja iako sam skontao da su se žene već izborile za jednaka prava u društvu, sve više uviđam da se i dan danas U PORODICAMA, a ne u društvu, vrši, maltene sistematsko zlostavljanje žena.

До тог сазнања си сам дошао?

Ako je žena samo domaćica, i ne radi van kuće, onda je po meni sasvim OK da ona radi sve kućne poslove i preuzme na sebe brigu o djeci.

Који си ти шовиниста!

Dakle zašto moj ujak, ja, i mnogi drugi muževi, sinovi, i generalno muškarci gotovo nimalo ne pomažu svojim majkama i suprugama u kućnim poslovima?

Зато што си шовиниста.

ona bi uvijek rekla: NEMOJ, ja to znam, bolje, ne znaš ti to uradit kako treba, razbićeš nešto, sjebaćeš mi kuhinju, i slične stvari.

А ти си је наравно послушао јер си шовиниста.

Наравученије - Јовичић је шовиниста лолололо

Јовичућу још једном ћу ти рећи: ПИШИ БЛОГ!!!
Ово није баш нека грађа теме на Форуму, ово је за сајт на коме ти делиш своја мишљења са светом, а онда нека свет коментарише та твоја мишљења.
Ако оћеш рекламираћу ти блог на свим страницама које посећујем :))

A ovo je podforum politika i društvo ovoga sajta, te stoga ima pravo da otvara ozbiljne teme. kome se ne sviđa neka ih obilazi. prosto i jednostavno.

Žene treba tući. Bar preventivno.

u jbt... ne mogu da čitam ovoliko...
shououoooooo

Forum → Politika i društvo
Zlostavljanje žena

Sto vise! lololololololo

Zajebavam se ja, žene treba poštovati !
Nego, imaju tu i muški poslovi, koje žene ne obavljaju. Cijepanje drva, popravka raznih stvari po kući, premještanje namještaja, krečenje... Jeste da su to manje-više daleko rjeđi poslovi, ali žene ih ne rade. Dalje, nije baš da svi muškarci ne rade kućne poslove. Živim sa starom i sestrom i gotovo svakodnevno uradim dio posla u kući. Makar usisam kuću. Suđe ne perem nikad, jer mrzim. Pomažem, jer me naučila stara tako od malena. To mi je stvar vaspitanja. Stara radi, sestra studira. I ja radim i idem u školu, ali opet imam više vremena od obe. Glupo bi mi bilo da im bar malo ne pomognem.

Dakle, djelimično je problem i u tome što žene žele da rade te poslove.

To je samo navika. Od malih nogu su naučene da rade kućne poslove i ubijeđene su da im je to dužnost.
Ako se kad oženim, a ne namjeravam, pomagaću ženi u kućnim poslovima
:D

ima jedan vic koji kaže : došao sin kući isprebijan od strane nekog boksera, požali se ocu a ovaj mu kaže nek pita majku da ga brani jer je ona jedna od onih koje su tražile ženska prava da budu ravnopravne sa muškarcima.
iako je vic ipak mnogo govori. mislim da će pre muškarac moći da odradi neki "ženski" posao nego što bi žena "muški". i previše si se u temi bazirao samo na jedno, a to je posao U kući. postoje i poslovi VAN kuće, kao što je npr zidanje pomoćnih prostorija ili klanje svinja npr. tu je ženino jedino da skuva kafu majstorima a muškarac je taj koji mora da radi. ili npr kad stigne novi nameštaj u kuću, uvek će da ga nosi muškarac jer žena jelte ne može i da hoće :).

Zena se zlostavlja masnom kitom u ustima, ja barem tako mislim. Ispravite me ako grijesim.

Јовичићу, реално, твоја жена је најебала :)

e al' ima i ona narodna priča kad su se muž i žena zamijenili na jedan dan... i tako ona trebala orati cijeli dan, a on pospremiti kuću, spremii ručak, zakuvati 'ljeb, na'raniti blago (stoku) i tako sve što spada pod ženske poslove... i nabroji ona njemu sve to, i na kraju kaže imaš na tavanu jednu šerpu pored šerpe masti, nju ne diraj slučajno to it je otrov...

i ode žena orati, a muž se razleti po kući, zamijesi hljeb i ostavi da nadođe, ode da nahrani piliće pa mu padne na um da bi ih mog'o zavezati, da mu je lakše kad ih bude zatvoro naveče i tako i uradi, ode u štalu da pomuze kravu i odnese to mlijeko da prokuva, kad ono orao naiđe pokupi mu piliće, on istrči ispred, kad ono mlijeko pokipi, hljeb već odavno preš iz šerpe po stolu... i oode popije otrov...

kad vraća se žena sa oranja, čoek leži nepomičan i ona stane galamiti na njega što je pojeo ono iz šerpe, a on kao htio sam se otrovati... ma mrcino jedna to je bio lijek za ne daj bože i tako...

jest da sam muško, al' toliko o muško-ženskoj sposobnosti...

đavolice, to sve jače žene mogu raditi i zidati i cijepati drva, ali nisu sve fizički jake...

ali, malo muškaraca može naučiti kvalitetno peglati ili zamijesiti hljeb i napraviti pitu

đavolice, to sve jače žene mogu raditi i zidati i cijepati drva, ali nisu sve fizički jake...

ali, malo muškaraca može naučiti kvalitetno peglati ili zamijesiti hljeb i napraviti pitu

Pa onda mu dođemo na isto :)
a bogami ni današnji ni muškarci ni žene ne znaju kvalitetno odraditi gore navedeno.
danas im najbolje ide fejzbučenje tu su ravnopravni

danas im najbolje ide fejzbučenje tu su ravnopravni

AMIN! može lock na temu