Prijava

U svojoj definiciji sitnica napisao sam da meni do ranka Čak Noris treba nekih 45000 pozitvnih glasova, odnosno vremenski 6 godina i tri meseca (ako nastavim ovim tempom i izdržim još 6 godina).
Do tog rezultata došao sam jednostavnom računicom: od momenta prijavljivanja na Vuku do 18,06,09 prema broju provedenih dana i prikupljenih bodova - dnevno sam dobijao cca d 20 pozitivnih. Onda nije teško izračunati koliko je potrebno vremenski do punih 50000 za pomenuti rank.

Nije mi bilo teško da to izračunam za nejbolje rangiranog Vukajlijaša KURDA.
Kurd je do danas prikupio 17239 bodova i od momenta prijave na Vuku proveo ukupno 577 dana, što dnevno iznosi 29,88 pozitivnih bodova. Do 50000 treba mu još 32761 bod i kad se to podeli sa 29,88 bodova dnevno, kurdu treba još 1096 dana ili 3 godine (1098:365=3,OO).
Hoće li i kurd izdražati ovaj tempo još 3 godine.

Postavljam pitanje: Nije li odluka da se sve rank norme koje su bile ranije pomnože sa 10 bila ipak malo preterana.
Ne kažem da to možda nije Vukajliji dalo, između ostalih preduzetih akcija, određenu ozbiljnost i "težinu".

Ali nije li možda naprevljen prevelikiki skok, koji mnoge Vukajlijaše može demoralisati. Jeste da je ovo sajt za druženje, zabavu, pomalo šegu ili narodski zezanje,ali ipak mislim da smo svi ovde prvenstveno da pišemo definicije i kroz njih napredujemo onoliko koliko se i trudimo.
Predlažem da se ponovo razmotri odluka o povečanju rank uslova 1 puta 10 i da se ide postepenije. I da je urađeno 1 puta 5 bilo bi malo previše. Za početak možda bi bilo logičnije i prihvatljivije 1 puta tri ili četri, a onda u idućim periodima(recimo svake godine na 1 januara) pojačavati opet 1 puta dva ili tri itd.itd.

Nadam se da predlog nije konfuzan i da se zna suština onoga što predlažem.

vrh!!! bravo kuvajlijo jer te nije mrzelo ovo da pises, meni je kao i vecini ovo palo na pamet ali si ti to bas lepo objasnio. valjalo bi da se smanji malo ovoliki razmak izmedju rankova?!

A da se maknu rankovi? :)

Ljižanine, ti to citiraš gazdu? :D
Inače predlog je dobar, konstruktivan.

Ako se ne varam, prvo su rankovi bili dignuti (zbog toga je Kurd poša', znao je da će mu trebat' cca 5 godina da dostigne najveći rank:)), pa se pričalo o više rankova, sad ovo. Ja sam zato da mi dajete minusa, da vidim kako se zove najmanji rank.

kuvajlijo nije li poenta rankova da ne može svako da dostigne svaki. tome i služi rangiranje, da se na nekoj lestvici odredi nešto. što smanjivati pa onda da svi budemo maximalni rank i svi da budemo najbolji? ovako se kao fol zna.

Surovi, mislim da je kuvajlija samo hteo da kaže da su neki rankovi suviše visoko postavljeni, i da moraš biti žešći nolajfer da bi ih dostigao. :)
Ja mislim da bi bila veća motivacija, isključivo za nove članove, da vide svoj napredak u vidu višeg ranka.
Tačno je da to opet dovodi do pitanja uvođenja većeg broja rankova, ali opet i to verovatno ne bi bio neki veliki posao za admina.

pa ima na početku se rankovi valjda smenjuju na tipa 50 pa 150 pa 300 bodova.

mada može to još ako treba da se izdeli na početku. kasnije nema neke poente ubacivati više.

Da, to je u redu.
Ali 50000 bodova? Pa to ni sam Čak da dođe na Vuku ne bi mogao da dobije, iako deli ime sa rankom. :)

@ Surovi - Ne znam baš da bi baš svi bili maksimalni rank. Ja kad posmatram http://vukajlija.com/recnik/autori?order=votes_sum+asc&strana=1 (pogledati zadnje stranice pregleda)
i rankove onih sa največom kvotom baš i nemam utisak da visoko rangiranih ima baš previše u odnosu na ukupan broj autora(štoi nije bitno).Ali ako ima 200 do 300 onih najaktivnijih i najambicioznijih možda se istiće njih 150-etak.Naravno ne bih ničiji rad da omalovažim.

boze, kuvajlija, sa cim se ti opterecujes i zamajavas... ajd sad trazi da se ukine i dnevno ogranicenje od 5 def, cisto da sto pre postanes cak noris O_o

@marijagd:
dugo vremea je čitav sajt čekao da neko pređe barijeru od 1000.
čitava poenta sa svim tim je broj ljudi koji ocenjuje.

@svi:
i što reče tupan, ljudi bre to sa rangovima je poooootpuuunooo sporedna stvar i baš kao što je marijagd naglasila uglavnom ima najbitniju ulogu na pćetku bitisanja na sajtu.

ali hajde, napravite nacrt od koliko do koliko poena da bude šta. naravno na nekoj novoj temi na forumu, i onda da vidimo da li će biti prihvaćeno ili ne. mnogo je ovo teoretisanja oko banalnih stvari. delajte malo.:p

Ja mislim da rankovima trenutno ne fali ništa. U ostalom, iz dana u dan registruje se sve više i više članova, kaizen ubacuje mehanizme koji će omogućiti da glasanje ide brže (ovaj fazon da se ne vide definicije s desne strane koje si već ocenio)

I kao što reče Surovi: nekada se dugo čekalo da pređe preko 1000, a sada je već oko 160 članova prešlo 1000, a prvi put je 1000 pređeno pre nešto malo više od godinu dana (od kako su ukinuti glasovi neregistrovanih). I sad ćemo malkice duže da počekamo da neko stigne do tih famouznih 50000 i kad neko ipak stigne, jedan za drugim će članovi prelaziti preko 50000 pa ćemo, verovatno, dovesti sebe u situaciju da ponovo širimo opseg rankova (to ako ih budemo sad smanjili).

I u ostalom, treba mnogo važnije stvari da se urade (prvenstveno pretraga groblja i editovanje i brisanje komentara).

Ako je Vukajlija igrica onda su je napravili tako da poslednjeg glavnog ne moze bas svako da predje.A to odmah smanjuje prodaju.Opet ste otvorili bolnu tachku sad istrajte u njoj, srecjno majstore zakuvanosti.Svaka moda doje i prodje, ja sam protiv toga da se poslednji rank zove po glumcu iz americhkih filmova.Ja bash i nemam neku volju da postanem on.Pre bih voleo da suchem brkove kao Marko Kraljevic.

Poenta je da ako hoces da stignes do ranka norris moras svaki dan da pisese po 5 definicija i moraju da budu bar solidne.I tako dugo,dugo vremena...
A realno ako di Kaizen to radio,verovatno bi najbrze stigao do ranka Norris,prvenstveno zbog ugleda na sajtu.Ali to mu verovatno nije prioritet :)

http://vukajlija.com/chuck-norris/69697

postoji ova definicija koja kaže da je čak noris unakazio srpsku humorističku scenu, i sa tim se apsolutnoslažem. mi smo manje više redak primerak nekog pokušaja stvaranja nečeg u najmanju ruku zabavnog, te smatram da bi bilo prikladno kada bi se taj rank čak noris potpuno uklonio zauvek, pošto stvarno više nema smisla. neukusno je.

Surovi hvala ti.Zamisli da je najveci rank: Nepoznati pojedinac iz naroda NPIN axaxax ili Marko Kraljevic, ili TITO axaxaxa ili jednostavno VUKAJLIJA, ili njegov unuk bar...

Ljudi, ja se nadam da cu da budem 'psihoterapeut" jos malo, a taj rank mi se uopste ne svidja, ko je dao taj glup naziv?
Ili:
1)Izbacite rankove.
2)Podvrgnite se sistemu, nisu ni bitni rankovi.
3)Nek svako ko npr. predje 10000 dobije rank koji sam izmisli plus da se iznad toga doda Vukajlija Hall of Fame (jer je to najjaci rank na sajtu).
Npr.
Vukajlija Hall of Fame
Rank: Kvrgavo koleno.
:)

koji sam yamisli,, vrlo vrlo lukavo vlajko (: