Prijava

@Rosoneri,
kome god sam ovo preporučio kaže da je delovalo. Ta koleginica je car za higijenske preparate. Ona me je posavetovala i po pitanju zadbeljanih peta, što mi je bio još veći problem... Nož za pete. Znači, za deset minuta sam skinu mrtvu kožu sa peta, koju kamenom ili rendama ne bih skinuo, deset sati da trljam. Skida u slojevima, da ne poveruješ!!! Fora je samo kratko spustiti noge u toplu vodu da pete upare i omekšaju. Ako preterate sa uparenjem onda ne vredi, nož neće da kliza. To izgleda 'vako:
http://www.kupindo.com/NOZ-ZA-PETE_slika_O_462212.jpg

Unutra ide mali žiletić koji skida sa lakoćom sav višak kože sa peta. Posle toga mi je čak trebalo vremena da se naviknem da hodam sa "novim", glatkim petama...

Moje noge (mene) ne smrde, marš tamo...

Koliko me znanje sibilarizacije služi - valjda "nožice"?

od mog drgara keva mu je zabranila da u kuću dovodi smrdljive nožice.

ne može žena da se kontroliše od komentara, a ipak drži do pristojnosti.

Pre nego što probate te kreme, prahove, itd, probajte sa sodom bikarbonom. Džabe i najjednostavnije. Imao sam još odavno problem s jednim određenim patikama koje sam nosio i s tim buvljačkim čarapama, sad mi se čini da mogu i tvora da obujem i neće da se oseti. Samo stavite u patiku i rastrljajte svuda, ne budite štedljivi ali ni ne preterujte, onako od oka. Ako to nekim čudom ne upali, probajte ove druge savete.

Патике врло често држим наопачке да ми не упада непотребна прашина у њих.

http://www.threadbombing.com/data/media/31/OMFG-Cat.jpg

Ako to nekim čudom ne upali, probajte ove druge savete.

..a mi cemo vam vratiti vas novac

Нисам се зајебав'о.

Капирам да је некима то урођено. Фазон, неко може опране ноге у чисте чарапе, па у нове квалитетне патике, и после сат времена може да смрди. Е сад, ај за оне који немају то урођено. Рече Катија на прошлој страни. Дакле, хигијена пре свега. Одмах после тога квалитет чарапа и њихова чистоћа. Квалитет патика такође има итекако везе. Купи Адибас на пијаци за две 'иљаде, и смрдеће ти ноге како год да окренеш. С друге стране, квалитетне и чисте патике ако носиш, нема шансе да смрде.

Још једна ствар, рече ми то неко одавно. Веома је битно да један исти пар патика не носиш више од 3 дана за редом. Дакле, то се односи на оне који су цео дан у патикама и у покрету. Добро, не баш цео дан, али оно, до факса, до града, на пиће, па кући. Почну да се нагомилавају бактерије у патикама, а то кожи стопала никако не одговара. Ја, рецимо, имам 5 пари патика које активно носим. Увек гледам да не носим једне по недељу дана, дакле, мењам стално.

Тако да, не смрде ми ноге, осим кад обучем дубоке патике и одем на баскет од 5 поподне до пола 9 увече. Тад мора да смрде, јебига.

Нисам се зајебав'о.

Pa realno...zajebavas se i to svaki dan oko toga.

Fino si rek'o, Peki, urođeno.

Meni i mom ćaći strašno smrde noge. Katastrofalno.

Izuvanje na terasi je pod moranje, onda brzinski preletim u kupatilo doperem to, dotle je kompletna zgrada pozelenila (isti slučaj kao gorepomenuti).
I moj ćaća sve to isto.
Dolazilo je do slučajeva da je stara prala moje čarape 2 puta da išćera smrad.
Stari je jednom otjero zmiju svojom čarapom (kažu - ako imate zmija oko kuće - zapalite čarape u dvorištu, otjeraće ih) a ćaća ih nije palio već samo frknuo kroz vrata.

Nehigijena - teško: perem noge 432 puta dnevno, poslije svakih 100 do 200 metara što pređem ja moram oprati noge.
Čarape - teško. Obuvam samo visokokvalitetne pamučne. Jedne čarape me koštaju 11 maraka a uvenu jadne od smrada, raspadne se pamuk...
Obuća - teško. Biram prozračnu i kvalitetnu obuću sa što manje sintetike u sebi.
Isprobao pregršt proizvoda, kremica, kuraca-palaca - nije pomagalo.

I već sam se bio pomirio sa činjenicom da ću čitav život smrđeti na rudarske cokule.

I onda otkrijem lniju proizvoda fabrike kozmetike i bojnih otrova 'Nevena Leskovac' pod nazivom FRESH STEP, losion, puder i krema.
Ozarilo me sunce koliko je to dobra stvar. Namačeš noge u vodi u koju si kapnuo malo losiona, namažeš stopala kremom, onda napuderišeš noge i obuću, navučeš čarape i hodaš dokle hoćeš. NEMA VIŠE SMRADA! GDJE SI BILA, NEVENO!
Čujem da se to proizvodi još od bitke na Marici i bejah razočaran što ranije nisam isprobao te proizvode.

Topla preporuka svjema.

Postoje dva "Šolova " spreja protiv znojenja nogu,jedan sa roza čepom -sprej sa puderom (da) i sa providnim čepom (ne baš).
Prvi sprečava znojenje i dosta je dobar,a drugi se pojavljuje u obliku spreja i ili sprej -gela (bučnog imena "Crackling ice") ili tako štogođ.Liči na one pucketave bombone kad se naspreja na noge,jer pucketa i šušti kao kiselina!
Onaj treći " Šolov" sprej u plavoj bočici (prve dve roza boje) je za dezinfekciju obuće,a nije ni za .... .Tako da znate,da se ne zeznete ko ja.

Ko je ikada konobarisao zna šta su smrdljive nogice.
Nakon smjene koja se zna razvući i na 12 sati nema šanse da se noge ne skuhaju u patikama bile one markirane ili ne i taj smrad nije nimalo prijatan a da ne govorim o izgledu noge poslije torture.
Ja sam provalio jednu jako jeftinu foru koja pomaže više od 90% govana koja se šutaju na tržištu.
Jednostavno nakon izuvanja nađete najbližu travnatu površinu i lagana šetnja po rosi nekih 10-15 minuta , nakon toga normalno pranje i none k'o bombone.

Мош' се прскати чиме 'оћеш, ал' после 10 сати на њиви, дисмр - па да га јебеш.