Prijava

Šta mislite da li nakon ovog hapšenja imamo veće šanse da se izborimo za podjelu Kosova?
Usput, nedavno je i Dačić to predložio.

Jedino loše u tome je što bi onda bila neizvjesna sudbina Preševske doline.

Mada, ja lično smatram da bi podjela Kosova bila dobro rješenje. I onda da priznamo ostatak Kosova, i da konačno riješimo i taj poslednji veliki politički problem.

Poslednji politički problem?

Sandzak, uskoro i Vojvodina, kriminal, korupcija, svinjske glave, deca starih udbaša i partizana, u direktorskim stolicama. Sve dok ta govna ne oteramo nema ništa od blagostanja!!!!! A uskoro stasaju na megatrendu i singidunumu unuci gore navedenih ....takozvani grickači slamčica sa Obilićevog venca!!!

Ja ne bih pristao na podelu Kosova i Metohije, jer to bi značilo da smo ga se odrekli za sva vremena. Ovako uvek postoji nada, nije velika ali i da je verovatnoća 1% ja je ne bih zanemario.
Ni jedan svetski poredak nije bio za sva vremena tako da neće sigurno ni ovaj sadašnji. Već smo ga jednom izgubili, i ne samo njega već i celu zemlju, pa se nismo predali i uspeli smo da pobedimo nakon 500 godina. Tako i sada, možda izgleda daleko ali za 50-100-200 godina može svašta da se desi, ali ako pristanemo onda je kraj.

Mislio sam na te krupne POLITIČKE probleme, ekonomski problemi su priča za sebe, a što se tiče Vojvodine i Sandžaka, tu mislim da nema mnogo razloga za zabrinutost.

Druga stvar, kad se riješi problem Kosova, onda više neće imati čime da se zamlaćuju, pa će morati da rješavaju probleme ekonomije, kriminala, korupcije i sl.

Ja ne bih pristao na podelu Kosova i Metohije, jer to bi značilo da smo ga se odrekli za sva vremena. Ovako uvek postoji nada, nije velika ali i da je verovatnoća 1% ja je ne bih zanemario.
Ni jedan svetski poredak nije bio za sva vremena tako da neće sigurno ni ovaj sadašnji. Već smo ga jednom izgubili, i ne samo njega već i celu zemlju, pa se nismo predali i uspeli smo da pobedimo nakon 500 godina. Tako i sada, možda izgleda daleko ali za 50-100-200 godina može svašta da se desi, ali ako pristanemo onda je kraj.

I šta taman i da povratimo cijelo Kosovo, šta time dobijamo? Za 50 godina koliko tvoje prognoze sežu, s obzirom na Kosovsku stopu nataliteta, morali bismo integrisati u Srbiju 4 miliona Albanaca. Oni bi možda činili i većinu stanovništva cijele Srbije, jer Srbe jebe bijela kuga.

Još da imaju interes da sami sebe šalju u zatvor!!!

To je predložio Ćosić, Đinđić, Čeda, ništa novo...
I uvek je to bila dobra ideja, ali sad je jebeno kasno!

Jel može neko da mi iskopa čime se bavi/o Čedin tatko?

Baš zato što je kasno, trebamo iskoristiti upravo ovaj sad trenutak, jer bolje i kasno nego prekasno. Mislim da bi se ideja o podjeli Kosova u svijetu ozbiljnije shvatila kada bi to bila jasna politika srpske vlasti, i kada bi izrazili spremnost da priznamo albanski dio.

Ali jadna je sad ta podela ako dobijemo samo severčić... Ako na to i pristanu, tražiće preševsku dolinu...

Jovičiću interesuje me tvoje mišljenje o ovom članku, pročitaj pa mi reci....

http://www.dejanlucic.net/Lat/hobotnica__rotshild.html

PS: ne trolujem! ozbiljan sam

Ima jedan veliki problem sa povratkom ili ostankom Kosova u sastavu Srbije (zavisi kako gledate). Da li ste spremni na državu sa dva miliona Albanaca? To je više od 20 odsto stanovništva. Za 10 godina bi bilo 30 odsto. Za 50 godina 50 odsto. Ako bi Kosovo bilo u sastavu Srbije, socijalna davanja, penzije, izdaci za obrazovanje za siromašno Kosovo bi bili meni i tebi uzeti iz džepa. Jedino što valja (ekonomski) na Kosovu je ugalj. Upstalom, da je Kosovo Srbija, ovog momenta bi 60 poslanika u Skupštini bili Albanci. Ne verujem da bi to donelo nešto dobro.

Podela je dobro rešenje - po istom principu: Kosovo je većinom naseljeno Albancima koji su decenijama šikanirani i getoizirani i oni e se otcepili. Po istom principu može i Sever da se otcepi od Kosova tj. da se Kosovo podeli. Po tom principu ne može da se otcepi Preševska dolina, Sandžak, a ko pominje Vojvodinu stvarno ne vidi dalje od nosa.

Dačić koji je bio Slobin posinak je uvideo da je podela najbolje što Srbija može da izvuče i svaka mu čast na tome. Kada će ostali da shvate?

Bolje i to nego ništa. Ovo je više radi konačnog rješenja problema nego radi teritorije. Kosovo smo faktički izgubili, ali ga zbog ponosa nikada nećemo priznati, a to opet stvara probleme i destabilizaciju. Ovako bi dobijanjem tog sjeverčića imali neki formalni izgovor da priznamo Kosovo.

Naravno, preševsku dolinu treba sačuvati.
Sjever je ionako već pod srpskom kontrolom, tako da se Albanci tu ne pitaju mnogo.
Podjela Kosova bi ustvari bila ozvaničenje sadašnje situacije na terenu, plus priznanje Kosova od strane Srbije.

ozbiljan sam

Kamara je žensko?

I šta taman i da povratimo cijelo Kosovo, šta time dobijamo? Za 50 godina koliko tvoje prognoze sežu, s obzirom na Kosovsku stopu nataliteta, morali bismo integrisati u Srbiju 4 miliona Albanaca. Oni bi možda činili i većinu stanovništva cijele Srbije, jer Srbe jebe bijela kuga.

Pa upravo u tome je i problem. Ne znamo šta ćemo sa ovoliko naših nezaposlenih i socijalno ugroženih i kamoli sa 2-3 miliona šiptara. Zato i kažem da čekamo pa šta bude.

Baš zato što je kasno, trebamo iskoristiti upravo ovaj sad trenutak, jer bolje i kasno nego prekasno. Mislim da bi se ideja o podjeli Kosova u svijetu ozbiljnije shvatila kada bi to bila jasna politika srpske vlasti, i kada bi izrazili spremnost da priznamo albanski dio.

Pa baš da je i podela, nije. Nama 5% njima 95%. Na stranu to (sad samo da ne razvlačimo tu prežvakanu temu kojoj nema kraja, ali samo da je pomenem) da nema nikakve logike da im damo parče svoje zemlje, SVOJE. Ako danas nešto vredi to je zemlja a u budućnosti će vredeti još više.

Ne mora da znači 5%. Na Kosovu nema uspostavljenih definitivnih granica, u pregovorima bi se mogli izboriti za malo više.

Ја бих први волио да је Косово дио Србије, или да се бар узме од Косова шта се узети да, али од свега тога реално нема ништа. Можда, у некој лудој варијанти Срби на сјеверу Косова Репубљик, добију неку аутономијицу .
Сада је најважније борити се против сецесионистичких тежњи у Санџаку и Војводини, иако је и та борба дугорочно осуђена на пропаст. И да, борити се за позицију Републике Српске.

Kosovo smo faktički izgubili, ali ga zbog ponosa nikada nećemo priznati, a to opet stvara probleme i destabilizaciju.

Pa ovde si sve rekao. Velikom broju ljudi pa i meni je ponos upravo glavni faktor u svoj toj priči. A sad koliko je to loše a koliko dobro, objektivno ne mogu da odgovorim.

Nema šanse, kasno je. Možemo dobiti sever i to je to.

A što bi bila osuđena na propast? U Vojvodini su Srbi apsolutna većina. Sandžak nikad nije bio definisan, a i tu je stanovništvo dosta izmješano. Samo im treba dati sva prava, ne maltretirati ih i nema razloga da se bune.