Prijava

Pa jesu Srbi u Vojvodini velika većina (ne znam tačno al' jedno 75-80%) ali su mi oni najveći problem i sve se više kod njih razvija neka misao o odvajanju, ne kod Mađara, Hrvata, Slovaka ili Rumuna nego kod Srba.

Pa ako im se odvaja nek se odvoje, kad su pičke, šta drugo reći. Volja naroda je svetinja. Mada iskreno mislim da su ti koji su za otcijepljenje u velikoj manjini.

Сада је најважније борити се против сецесионистичких тежњи у Санџаку и Војводини, иако је и та борба дугорочно осуђена на пропаст. И да, борити се за позицију Републике Српске.

Какве глупости. Ниси ни свестан колико се Србија распада од централизације, београдске хегемоније и њених тајкуна.

Како вас није срамота да сте против независности Косова, а овамо 'оћете да отцепите део БиХ?

EDIT: И не одваја се Војводина од Србије, већ Србија од Војводине.

Ja sam za tri stvari:

podjelu Kosova
otcjepljenje RS iz BiH, kad za to dođe vrijeme
sveopštu decentralizaciju i regionalni razvoj

ali naravno protiv otcijepljenja Vojvodine i Sandžaka

U Vojvodini su Srbi apsolutna većina.

Пази и у Србији су Срби асполутна већина па их нико ништа не пита. И на Косову су некад били. И у Црној Гори Срби су до прије 70-година били апсолутна већина па више нису. Сада са "Црногорци". Стварање вјештачких нације траје, али на српском тлу увијек уроди плодом.

Kad bi sutra bio referendum za otcijepljenje Vojvodine, šta mislite koliko posto bi glasalo za?

Kad bi sutra bio referendum za otcijepljenje Vojvodine, šta mislite koliko posto bi glasalo za?

Ma ne bi ni 5%. Ali treba na sve to gledati dugoročno, mene brine šta će biti za 20 godina. Treba odrediti dugoručnu strategiju i držati se nje ko pijan plota.

Ako se ustanovi da bi na tom referendumu većina glasala protiv, onda ga treba što prije raspisati. Tako bi imali alibi - eto, ponuđeno vam je, glasali ste protiv, sad se jebite, ima da ostanete u Srbiji.

Како вас није срамота да сте против независности Косова, а овамо 'оћете да отцепите део БиХ?

Nije me sramota, svakom svoje.

Realno ja da sam Vojvođanin i da me ostatak Srbije naziva Ustašom i Mađarštinom, želeo bih da se odvojim. Ne zameram im ništa. Mada to nema šanse jer ima gomila Bosanaca gore koji ne bi nikad želeli da se odvoje.
Neki moj drug (politikolog) me je ubeđivao ranije kako je najbolja ideja da Kosovo uzmu Albanci, ali da se nama pripoji RS...

Neki moj drug (politikolog) me je ubeđivao ranije kako je najbolja ideja da Kosovo uzmu Albanci, ali da se nama pripoji RS...

Pametan ti taj drug, i ja slično mislim, samo što bi od totalnog odvajanja Kosova, bolje bilo da izvučemo bar Sjever.

Прво да кажем да зајебете приче о 500 година ''тираније'' под Турцима. Било је лепо док је нама било у интересу, а чим су почели да притискају због неуспешне опсаде Беча, народ почео да се буни.

Друго, ако стварно желите цело Косово САДА, онда морате прихватити и Шиптаре, а сви знамо да су на они, у колаборацији с нашим керовима, створили фрку због лажних азиланата. Тако да кажем: само стрпљиво и истрајно, не да се залећемо у ватру, већ да прорачунато идемо.

Slažem se sa Ox-om. Stvarno mi nije jasno šta bi neko uradio sa dva miliona naoružanih Albanaca koji bi imali trećinu u parlamentu. Problem Kosova je trebalo rešavati pre 30 godina a ne sada. Žao mi je zbog toga ali to je jednostavno tako .Podela je maksimum koji bi mogli da izvučemo, mada kako stvari stoje i to je nemoguće. U domenu teorije, najidealnije bi bilo držati čvrstu poziciju u vezi Kosova kako bi ostavili mogućnost da ga nekada u budućnosti trejdujemo za Republiku Srpsku. A za tako nešto je potrebna višedecenijska osmišljena strategija i planiranje (nešto poput onoga što su uradili Albanci) .

Jebiga sad, ali samo raspisivanje bi značilo da i u ostatku Srbije postoji bojazan od otcepljenja i to bi onda postalo nešto zvanično (da ne kažem normalno) i bilo bi pitanje kad će ponovo da ga zatraže. Separatistima bi to došlo kao kec na jedanaest. Ovako je sve još, da kažem, tajno ili mistično i niko ne sme javno da se usudi to da iznese.

Прво да кажем да зајебете приче о 500 година ''тираније'' под Турцима. Било је лепо док је нама било у интересу, а чим су почели да притискају због неуспешне опсаде Беча, народ почео да се буни.

Друго, ако стварно желите цело Косово САДА, онда морате прихватити и Шиптаре, а сви знамо да су на они, у колаборацији с нашим керовима, створили фрку због лажних азиланата. Тако да кажем: само стрпљиво и истрајно, не да се залећемо у ватру, већ да прорачунато идемо.

Previše se fokusirate na cijelo Kosovo. Tema je o podjeli. I ja sam protiv integracije cijelog Kosova u Srbiju, upravo zbog tih silnih Šiptara koji se množe ko ludi, bave kriminalom, i mogu sjebati cijelu Srbiju.

Како вас није срамота да сте против независности Косова, а овамо 'оћете да отцепите део БиХ?

Случај Косова и РС су неупоредиви. Чак и да се могу поредити, лицемјерно и цинично је од нас тражити да будемо "доследни" а да при томе сви релевантни фактори међународне политике нису. Или смо договореним принципима неповредивости граница доследни сви или није доследан нико. Тако да мени није проблем да са америчким цинизмом кажем: да, ми јесмо за независну РС али исто тако и Косово у Србији.

Ниси ни свестан колико се Србија распада од централизације, београдске хегемоније и њених тајкуна.
EDIT: И не одваја се Војводина од Србије, већ Србија од Војводине.

Да, то је сјеме ко ће у перспективи исклијати у тоталну сецесију "Србије од Војводине". О томе сам горе писао. У крајњој линији, то је ваша ствар.

Jebiga sad, ali samo raspisivanje bi značilo da i u ostatku Srbije postoji bojazan od otcepljenja i to bi onda postalo nešto zvanično (da ne kažem normalno) i bilo bi pitanje kad će ponovo da ga zatraže. Separatistima bi to došlo kao kec na jedanaest. Ovako je sve još, da kažem, tajno ili mistično i niko ne sme javno da se usudi to da iznese.

Upravu si, ipak. Ako se već raspiše referendum, to treba učiniti onda kad pritisci budu veliki, ali dovoljno rano, da znamo da će većina biti protiv. I preveliko čekanje bi moglo da dovede do većinske odluke za otcijepljenje, kao što je bilo u Crnoj Gori.

Dr Jankoviću nije niko rekao da se odma-sada-odma vrati Kosovo sa tolkim šipcima, već da se čeka pogodan trenutak koji će biti u interesu Srbije. Ne sada, nego kad dođe vreme, 5-10-15 god.
Ali najveći problem je što mi nemamo razrađenu taktiku za svaku moguću situaciju. Treba razmotriti sve opcije, odreditii prioritete i gurati napred pa dokle stignemo. O taktici i prioritetima neću da pričam jer nisam toliko sturčan, ali je evidentno da oni koji su za to zaduženi ne ispunjavaju svoje zadatke.

Dr Jankoviću nije niko rekao da se odma-sada-odma vrati Kosovo sa tolkim šipcima, već da se čeka pogodan trenutak koji će biti u interesu Srbije. Ne sada, nego kad dođe vreme, 5-10-15 god.

Управо то. Усијане главе се залећу, не размишљајући рационално и логички. Тако да овог момента подела била најбоље компромисно решење ако баш не може да се чека.

Realno ja da sam Vojvođanin i da me ostatak Srbije naziva Ustašom i Mađarštinom, želeo bih da se odvojim. Ne zameram im ništa. Mada to nema šanse jer ima gomila Bosanaca gore koji ne bi nikad želeli da se odvoje

Једна паметна на овој теми, за промену. Ја сам за сецесију и дефинитивно децентрализацију, јер се остатак Србије пљачка Војводину.
Јако мало људи би гласало за независност, јер је превише радикалчина које су збрда дошле, али се народ полако освешћује. Ако Србија настави са потлачивањем, тежиће се да се то да народу до знања, јер је већ алармантно. Е тек онда се може причати о независности.