Prijava

Što više vrijeme prolazi to će biti manji interes za Srbiju da dobije cijelo Kosovo, jer je Šiptara tamo sve više i više. Zato, podjela što prije, zatim priznanje njihovog dijela i kraj priče.

Штостиче Косова, јебига, треба гледати да се та подела изврши. Ал' и за то морам рећи да је Србија крива што се Косово одвојило, опет због идиотске политике и централизације.

Što više vrijeme prolazi to će biti manji interes za Srbiju da dobije cijelo Kosovo, jer je Šiptara tamo sve više i više. Zato, podjela što prije, zatim priznanje njihovog dijela i kraj priče.

Добро Јовичићу, дај имена људи и институција у којима ти видиш снагу и жељу да се озбиљно боре за позицију Срба на Косову тј. подјелу Косова? Ајде реци ко је то па да се исмијем мало.

Ал' и за то морам рећи да је Србија крива што се Косово одвојило, опет због идиотске политике и централизације.

Slažem se i to, da Slobo nije ukinuo autonomiju kakva je bila po Ustavu iz 1974. kosovski Albanci se vjerovatno ne bi tako brzo radikalizovali, ne bi bilo bombardovanja, a Kosovo bi vjerovatno još bilo u sastavu Srbije.

Međutim, zbog proste činjenice da njih dole ima jako mnogo, secesionističke težnje bi polako, ali sigurno, rasle, tako da bi proces otcijepljenja Kosova samo bio dosta sporiji, ali bi se ono vjerovatno jednog dana otcijepilo.

To bi u svakom slučaju bio bolji scenario nego ovo što se deslio, jer ne bi bilo krvi, klanja, bombardovanja, egzodusa Albanaca, egzodusa Srba i ostalog.

A i bilo bi više Srba danas na Kosovu. Da se uz davanje autonomije i decentralizaciju, nečujno vršila i politika naseljavanja Srba na Kosovo, možda bi danas stanovništvo bilo dosta izmiješano, pa se Kosovo nikad ne bi ni odvojilo, a možda bi bilo dovoljno stabilno da ne predstavlja problem za Srbiju.

Јовичићу деловао си ми као разумнији човек. Више интелетуалац, али си и ти изгледа неразумни националиста. Под један:
-Косово није наше!!!
Косово није наше од како је Слоба послао казнену експедицију доле и од како је убиством стотина албанаца извршио своје самоубиство али још горе УБИО је Србију. Јебем га уста, јебо га онај ко их је пустио из ЦГ. Нису џаба Његоши убијали његове Милошевиће из Васојевића.

Под два: Косово а и целокупна идеја о држави Срба је пропала оног дана када је наш народ допустио комунистичкој багри да га поведе. Ставили су нам узде и јахали нас, а и још нас јашу. И нека нас јашу када смо коњи.

Под три: РС је овим хапшењем Младића изгубила шансе да се икад бори за независност. Ви нисте свесни како ће пресуда њему утицати на јадни народ Српске.
Иако је настала '92 настала је под Караџићем и Младићем који ће бити осуђени на доживотне робије. Муслимани ће довека моћи да кажу да је геноцидна творевина.

Не можемо да се боримо против стварности и против већих играча.
Када смо могли да имамо државу нисмо је искористили. И већи народи су нестајали због лоших одлука.
Сетите се само Зе-4 плана.

остатак Србије пљачка Војводину

Ovo je više prestalo i da mi bude smešno kolko je jadno, Krava muzara i ti fazoni.
Pa svaka zemlja ima delove koji su opredeljeni za jednu granu privrede. Kao što su Rur ii Šlezija logično okrenuti rudarstvu i metaloprerađivačkoj industriji, Šampanja proizvodnji vina, Istočnoevropska nizija proizvodji žitarica, Kastilja uzgoju ovaca itd. Kod nas je proizvodnja žitarica u Vojvodini, rudarstvo većinom u dolini Kolubare i područje Bor-Majdanpek, voćarstvo cela Srbija ali većinom Šumadija i Pomoravlje, ovčarstvo Sumadija i istočna Srbija itd da ne gulim više.

Ali ono što me najviše interesuje je da mi ti ili bilo ko ko podržava te tvoje stavove odgovori na sledeće pitanje: Odakle Vojvodini ono najvažnije bez čega ne može da se preživi a to je STRUJA iliti ELEKTRIČNA ENERGIJA? Ćutimo, a? To je ko da keva broji deci zalogaje, e ti si pojeo dve kutlače on jednu, za tebe sutra nema jela. Na koju starnu više preliva, ja ti kažem da je manje više podjednako. Nešto tamo nešto vamo.

Malo sam zbrzio i možda nečitko napisao ali žurim na kolokvijum.

Ovo je više prestalo i da mi bude smešno kolko je jadno, Krava muzara i ti fazoni.
Pa svaka zemlja ima delove koji su opredeljeni za jednu granu privrede. Kao što su Rur ii Šlezija logično okrenuti rudarstvu i metaloprerađivačkoj industriji, Šampanja proizvodnji vina, Istočnoevropska nizija proizvodji žitarica, Kastilja uzgoju ovaca itd. Kod nas je proizvodnja žitarica u Vojvodini, rudarstvo većinom u dolini Kolubare i područje Bor-Majdanpek, voćarstvo cela Srbija ali većinom Šumadija i Pomoravlje, ovčarstvo Sumadija i istočna Srbija itd da ne gulim više.

Превише површно и необавештено гледаш на ствар.
Крава музара, нег' шта. Војводина је увек била најзразвијенији део, а сад Србија врши толику репресију, да се она изједначава са остатком, уместо да улаже у њу. Тајкуни имају већи буџет од Војводине. Милиони евра из разних Фондова, инвестиција и помоћи за Војводину од стране ЕУ мистериозно нестају. Потенцијалним инвеститорима власт не дозвољава да улажу у Војводину, већ та улагања заврше ко зна где.
А тек што Србија игнорише да изврши Реституцију, илити повратак незаконски отете имовине. И то чак похлепни Београд преговара о "деоби имовине".

Новоизграђени путеви у јужној Србији, приметио сам, су много квалитетни, док се ми у Војводини на пола путева јебемо по асфалтним преријама. А наплата путарине више пута већа него било где у Србији.

Да не тупим више, има још много штошта, а сумњам да ће и ово појаснити мој став.

Војводина је увек била најзразвијенији део, а сад Србија врши толику репресију, да се она изједначава са остатком, уместо да улаже у њу. Тајкуни имају већи буџет од Војводине. Милиони евра из разних Фондова, инвестиција и помоћи за Војводину од стране ЕУ мистериозно нестају. Потенцијалним инвеститорима власт не дозвољава да улажу у Војводину, већ та улагања заврше ко зна где.

Београд има неког озбиљног играча иза леђа, не могу они сами Војводину. Ја типујем на Русију. Раде вам о глави. Али тврд сте ви орах.

Ako dacic to moze da predlozi ja predlazem da mu mi zenu ako je uopste i ima podelimo po pola sa siptarima sta mislite o tome?

Мишковић држи 1/3 обрадивог земљишта у Војводини, а остало је у власништву других српских тајкуна. Војводина није тема. Отворите нешто о Војводини. Од праве реституције неће бити никад ништа, знам из личног искуства. Брдац је у праву. Ви не можете без нас и покретање те теме данас је бесмислено. Само и мени иде на курац то када вас називају усташама и мађарима.

Јовичић је питао за Косово

Kod nas je proizvodnja žitarica u Vojvodini, rudarstvo većinom u dolini Kolubare i područje Bor-Majdanpek, voćarstvo cela Srbija ali većinom Šumadija i Pomoravlje, ovčarstvo Sumadija i istočna Srbija itd da ne gulim više.

И да додам људско месо за храњење српских ратова из Западне Србије

Južna Srbija crkava od gladi,putevi su dobri jer je to prometna trasa. Pa šta ako su im putevi dobri,šta će da jedu,asfalt?

И немој да ми сереш о развијености Војводине. Моји и многе наше комшије су после првог светског рата за једну њивицу код Ваљева или Ужица могли да купе дулуме и дулуме банатске и сремске земље. Војводина је била блатиште и мочвара. Војводину је Србија изградила.

Крава музара? Пре ће бити мали дебели волина који хоће да убоде оца у срце.

1. Неизводљиво, јер Империја не би пристала. Јасно је то стављено на знање.
2. Лоше, јер и кад би пристала, 99,99% би тражила да признамо остатак заузврат.[3. Лоше, тако нешто је политичка кратковидост и повођење за лакшим и најпогубнијим решењем. Зашто би легализовао отимање извршено тешким насиљем. Као кад би ја пребијен молио лопова да ми да пола пара из мог новчаника који ми је отео, ето, нећу га пријавити ако пристане.

Слажем се са Јовичићевом констатацијом да нам не треба 2 милиона Албанаца у држави, али тада долазимо до саме суштине - КиМ је само врх леденог брега домаћих проблема. Јер, нерешавањем тог главног домаћег проблема ћеш бити у ситуацији да ту логику примењујеш за двадесетак година: "не треба нам 500 000 Албанаца на нас 4 милиоиона Срба, не треба нам 700 000 Мађара на нас тако мало Срба, ај' све да им дамо"... (цифре сам излупетао илустрације ради)

Боље је да никако, ни под једним условима не признамо "Косово". Да није тако, савршено би их боло курац оћемо ли или нећемо, овако нас годинама, сваки дан баре како ми "због нас" треба да "признамо реалност". Сврби их то непризнање од главе до пете, мада не седе скрштених руку.

И немој да ми сереш о развијености Војводине. Моји и многе наше комшије су после првог светског рата за једну њивицу код Ваљева или Ужица могли да купе дулуме и дулуме банатске и сремске земље. Војводина је била блатиште и мочвара. Војводину је Србија изградила.

Крава музара? Пре ће бити мали дебели волина који хоће да убоде оца у срце.

+23645345

И немој да ми сереш о развијености Војводине. Моји и многе наше комшије су после првог светског рата за једну њивицу код Ваљева или Ужица могли да купе дулуме и дулуме банатске и сремске земље. Војводина је била блатиште и мочвара. Војводину је Србија изградила.

Крава музара? Пре ће бити мали дебели волина који хоће да убоде оца у срце.

Епична количина глупости у једном коментару. Скрин шотујем ово!

Истина да истинитија не може бити! Веруј ми да знам о чему причам
Вратите се теми о Косову

Kako smaraju vise ove 'ja sam inteligentan' fore.Mnogo se gleda House.

Србија врши толику репресију, да се она изједначава са остатком, уместо да улаже у њу.

Pa normalno da treba da se izjednačava sa ostatkom. Svi regioni treba ravnomjerno da se razvijaju i da imaju vrlo široku autonomiju. Zašto bi Vojvidina bila nešto posebno? Ne treba nam takvo asimetrično uređenje države!

Ako je Vojvodina već najrazvijenija šta fali da se ulaže u neke manje razvijene krajeve?
Šta fali izgradnji puteva u Južnoj Srbiji?

Jel treba i dalje da idu sve pare u najrazvijeniju Vojvodinu, a da ostali krajevi trunu?
Zar nije veći prioritet pomoć najugroženijim krajevima.

Ponavljam SVI regioni u Srbiji treba da imaju vrlo široku autonomiju. Cijela Srbija treba da se decentralizuje i ravnomjerno razvija. Vojvodina ne bi trebalo da ima ništa širu autonomiju i ništa veći status od ostalih regija.

Dakle, sadašnji status Vojvodine neka ostane, ali neka se i druge regije sa njom izjednače. Pa da bude kao u Italiji ili Španiji. Tamo imate pokrajine koje su sve međusobno jednake i imaju vrlo široku autonomiju i visok status.

(Npr. u Italiji: Emilija-Romanja, Veneto, Kalabrija, Toskana..., u Španiji: Katalonija, Kastilja-Leon, Aragon, ...)

Za. Koji će nam i onako kurac toliki šiptari u državi? I da, roknuti im vize koje ne mogu da dobiju onda, pa nek se jebu.

Крава музара, нег' шта. Војводина је увек била најзразвијенији део, а сад Србија врши толику репресију, да се она изједначава са остатком, уместо да улаже у њу. Тајкуни имају већи буџет од Војводине. Милиони евра из разних Фондова, инвестиција и помоћи за Војводину од стране ЕУ мистериозно нестају. Потенцијалним инвеститорима власт не дозвољава да улажу у Војводину, већ та улагања заврше ко зна где.
А тек што Србија игнорише да изврши Реституцију, илити повратак незаконски отете имовине. И то чак похлепни Београд преговара о "деоби имовине".

- Како то врши репресију? Тј. како је та репресија другачија од оне коју врши над остатком?
- Какве везе имају "буџети" тајкуна са буџетом Војводине? И са целом овом причом уопште?
- Одакле та информација о милионима несталих евра? Пример неки? На који начин смо само ми у Војводини оштећени тиме? Сви у овој држави плаћају порезе од којих се отплаћују ти кредити.
- Може пример и за те отеране потенцијалне инвеститоре?
- Реституција се не извршава у целој земљи. На који начин то погађа само Војводину?
- Град Београд није исто што и централна власт... Али најкомичније од свега је што су у "похлепном Београду" на власти исти они који су на власти у Војводини...