Prijava

Ево једног питања, врло виспреног, с моје стране. Како смо сви добро упознати са плацебетом, постављам питање да ли могуће да се затрудни од плацеба. Ако хипотетички претпоставимо да сте имали сексуалне контакте са особом другог пола, а да је мушка једнинка ејакулирала у родницу женске јединке, а обоје су плодни, међутим она није у овулацији нити ће бити у овулацији у наредних 3 дана, да ли је могуће истриповати женску јединку да затрудни?
Наравно од овог трипа изузимам Марију, јер се она истриповала и затруднела без сношаја, како древне књиге казују.

Мислиш на јебање? -Шта је плацебо?

Плацебо је када извадим курац и покажем ти и ти не реагујеш. Онда кажем ово је пичка, а теби се дигне курац. Прави пример плацеба.

Misliš li na umišljenu trudnoću? Kao na psiihički poremećaj? Moguće je to. Nisam sigurna kako baš tačno do toga dolazi, ali znam da ima dileja koje su to istripovale. I van svetih knjiga. :)

Ма, ок је триповати се. Него може ли трип да оплоди? Мисиииим, плацебо ради за витаминтичиће, ако их назовемо леком. Тако кажу!

Плацебо је када извадим курац и покажем ти и ти не реагујеш. Онда кажем ово је пичка, а теби се дигне курац. Прави пример плацеба.

:)

Nemoguce je, sem ako niste Marija, i niste se rodili prije 2020 godina, otprilike.

Мисиииим, плацебо ради за витаминтичиће, ако их назовемо леком. Тако кажу!

Јебем му матер, кад овако поставиш ствари... па ово и има смисла.

Ja verujem da je to moguće.

ја мислим да је немогуће. плацебо је применљив за ствари везане за психу, ово је чисто техничка ствар... ко кад би например покушали ампутирану ногу да лечимо плацебом, мсм не иде...

"to nije moguće, to nije moguće, to nije moguće" je jedini lek

Jebo ti mene ako sam ja skontao šta ti pitaš.

ja milsim da se onda rodi mali kasper.

I šta sad, kad zaključimo da ne može?

Pseudotrudnoća je rijedak psihijatrijski sindrom, koji susrećemo još i pod nazivima lažna trudnoća, umišljena trudnoća, histerična trudnoća ili fantomska trudnoća. Termin "pseudocyesis" uveo je John Mason Good 1823.godine na osnovi grčkih riječi pseudes=lažno; i kyesis= trudnoća, a podrazumijeva stanje u kojem je žena koja nije trudna čvrsto uvjerena u postojanje trudnoće (1,2). Ova je pojava sporadično zabilježena i opisana na različitim zemljopisnim lokacijama, u različitim vremenima i kulturama, svim rasama, nacijama i slojevima društva. Prvi ju je opisao Hipokrat 300. godine prije nove ere. Nakon toga je u 16. stoljeću zabilježen slučaj Mary Tudor, kćeri Henryja VIII. U 18. je stoljeću opisan kod fanatično religiozne Joanne Southcott, koja je vjerovala da će roditi budućeg Mesiju. U posljednja dva stoljeća zabilježeno je oko 600 slučajeva pseudotrudnoće. Bivin i Klinger su 1937. godine skupili i prikazali 444 slučaja pseudotrudnoće, a Cohen iste godine 100 slučajeva. Nakon toga, ovakvi se slučajevi prikazuju pojedinačno (3). U literaturi pronalazimo opisano svega nekoliko slučajeva pseudotrudnoće u muškaraca (4).
Kod oboljele osobe pojavljuju se gotovo svi simptomi i znaci trudnoće poput nepravilnosti menstruacije, amenoreje, rasta opsega trbuha, areolarne hiperpigmentacije, promjene dojki i pojave laktacije. Javljaju se još i tzv. medijalna linea nigra, invertirani umbilikus, porast apetita, tjelesne težine, tipičan lordotični stav u hodu, jutarnje mučnine i povraćanje, osjećanje tonova čedinjeg srca, pokreta ploda, sve do lažnog poroda praćenog kontrakcijama muskulature.

Hrvatski sajt, ne zamerite.
Mislim da je nervni sistem sam po sebi toliko jak, da mi uopšte nemamo predstavu o tome. Ne kažem da je ovo svakodnevna pojava, ali svašta se može desiti.

E pa nece da zakljucimo. Ja mislim da moze.

Doppia_Leonessa

Pseudotrudnoća je rijedak psihijatrijski sindrom, koji susrećemo još i pod nazivima lažna trudnoća, umišljena trudnoća, histerična trudnoća ili fantomska trudnoća. Termin "pseudocyesis" uveo je John Mason Good 1823.godine na osnovi grčkih riječi pseudes=lažno; i kyesis= trudnoća, a podrazumijeva stanje u kojem je žena koja nije trudna čvrsto uvjerena u postojanje trudnoće (1,2). Ova je pojava sporadično zabilježena i opisana na različitim zemljopisnim lokacijama, u različitim vremenima i kulturama, svim rasama, nacijama i slojevima društva. Prvi ju je opisao Hipokrat 300. godine prije nove ere. Nakon toga je u 16. stoljeću zabilježen slučaj Mary Tudor, kćeri Henryja VIII. U 18. je stoljeću opisan kod fanatično religiozne Joanne Southcott, koja je vjerovala da će roditi budućeg Mesiju. U posljednja dva stoljeća zabilježeno je oko 600 slučajeva pseudotrudnoće. Bivin i Klinger su 1937. godine skupili i prikazali 444 slučaja pseudotrudnoće, a Cohen iste godine 100 slučajeva. Nakon toga, ovakvi se slučajevi prikazuju pojedinačno (3). U literaturi pronalazimo opisano svega nekoliko slučajeva pseudotrudnoće u muškaraca (4).
Kod oboljele osobe pojavljuju se gotovo svi simptomi i znaci trudnoće poput nepravilnosti menstruacije, amenoreje, rasta opsega trbuha, areolarne hiperpigmentacije, promjene dojki i pojave laktacije. Javljaju se još i tzv. medijalna linea nigra, invertirani umbilikus, porast apetita, tjelesne težine, tipičan lordotični stav u hodu, jutarnje mučnine i povraćanje, osjećanje tonova čedinjeg srca, pokreta ploda, sve do lažnog poroda praćenog kontrakcijama muskulature.

Hrvatski sajt, ne zamerite.
Mislim da je nervni sistem sam po sebi toliko jak, da mi uopšte nemamo predstavu o tome. Ne kažem da je ovo svakodnevna pojava, ali svašta se može desiti.

Riba sjebe liniju pa se fura da tripuje trudnocu... jaka fora...

Doppia, to sam i pomenula - umišljena trudnoća postoji. Ali ima li ploda, pita Doter. Djeteta? Bebe? Osmog putnika? Ne. E o tom se pitamo. :))

Al toga stvarno ima. Zašto bi neko ko želi dete lagao sve pa i samog sebe?