Prijava

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/261931/Crna-Gora-potpisala-konkordat-sa-Vatikanom

Prvo što sam uradio (nakon fleša nakraljevinu Jugoslaviju) je prisećanje definicije konkordata, čisto da se uverim da se moj mali, pomućeni um ne igra sa mnom.

Konkordati sadržavaju odredbe koje se odnose na pitanja vjeronauka u školama, obrazovnog sistema, oslobađanja Crkve od pojedinih obveza koje terete ostale fizičke i pravne osobe, odnosno financiranja crkvenih aktivnosti od strane države. Države u pojedinim konkordatima pak imaju pravo biti konzultirane po pitanju imenovanja biskupa.

Kada sam se zaista uverio da je poslednji konkordat istekao 1980, ostalo mi je jedino da se pitam-škk? Koji kurac im je ovo trebalo? Jel ovo tipični primer onoga "veći katolici od Pape" ili Crna Gora zaista ima neke koristi od ove analne stimulacije?

Прављење идентитета у недостатку истог.

Dokle će više da vas jebu ti što su na vlasti, u CG?

Прављење идентитета у недостатку истог.

Тј. одбацивања већ постојећег-српског

Прављење идентитета у недостатку истог.

Koliko sam shvatio iz priloženog linka, valjda će to poboljšati odnose sa Vatikanom (logično). Ali da li je šteta veća od koristi, u smislu da CG može da ugrozi odnose sa pravoslavnim zemljama i verskim zajednicama u sopstvenoj državi?

Dokle će više da vas jebu ti što su na vlasti, u CG?

Na koga misliš, na narod CG?

Да, нисам прецизирао. Прављење ЦРНОГОРСКОГ идентитета у недостатку истог.

Da, na narod. CG je jebeni raj za sve nezakonito.

Muka mi je čitat al' već vidim da je neka blamčuga.

Da, na narod.

Ako su već u procesu gradjenja/zamene identiteta, sumnjam da će im ovo toliko smetati. Čisto u smislu distanciranja od onog srpskog što je deo njihovog identiteta.

Voleo bih da mislim drugačije, ali se samo setim koliko je ljudi glasalo za Mila.

Da, na narod. CG je jebeni raj za sve nezakonito.

Па 'фала богу да јесте, зашто би иначе разни криминалци типа Шинаватре (који до тада није знао где је Србија а камоли ЦГ) имали њихов пасош...Сигурно не да би летовали у Лепетанима...

Црна Гора је земља трећег света која је патетичнија чак и од Србије (а то је тешко оствариво). Стога ме ништа не чуди.

Ali...

Lukšić je nakon potpisivanja ugovora u Vatikanu kazao da je Crna Gora "prva savremena država sa pravoslavnom većinom koja potpisuje ovakav ugovor" i ocenio da to ukazuje na njenu "ekumensku vokaciju".

Koji kraljevski zaključak. :)

Nemam ništa pametno za reći. Ja sam moje crnogorsko državljanstvo zamenio za srpsko kad se CG otcepila.

Koliko sam shvatio iz priloženog linka, valjda će to poboljšati odnose sa Vatikanom (logično). Ali da li je šteta veća od koristi, u smislu da CG može da ugrozi odnose sa pravoslavnim zemljama i verskim zajednicama u sopstvenoj državi?

С ким ће да угрозе? Муслиманима су већ обећали неки споразум. Направили су своју православну цркву. Јевреје не знам да ли имају. Као ни остале вере (сем што ће Шинаватра да добије пагоду у Будви, ил' неки слични објекат). А од православних земаља, изузев Русије, и нема много 'леба.

A i veliki je katolički živalj u Crnoj Gori...

A i veliki je katolički živalj u Crnoj Gori...

Верски састав:
православци - 460.383 (74,24%)
муслимани - 110.034 (17,74%)
римокатолици - 21.972 (3,54%)
неизјашњени: 13.867 (2,24%)
није верник: 6.003 (0,97%)

Koji kraljevski zaključak. :)

Sudeći po ono što sam dosad čuo od Lukšića, rodjeni je političar. Slime-ball par ekselans.

С ким ће да угрозе? Муслиманима су већ обећали неки споразум. Направили су своју православну цркву. Јевреје не знам да ли имају. Као ни остале вере (сем што ће Шинаватра да добије пагоду у Будви, ил' неки слични објекат). А од православних земаља, изузев Русије, и нема много 'леба.

Dakle, ovo će im zaista biti od koristi. A ja mislio a coup de grace. Možda su u pravu kad seru o fiksaciji Srbije nad cg.

A i veliki je katolički živalj u Crnoj Gori...

4%. A Srbija ima koliko tačno katolika?

Katoilika ima u Tivtu i Kotoru i možda nešto starih Šiptara katolika...u svakom slučaju su nebitini za potpisivanje konkordata.

Нису битни они, већ монтенегринске повластице извучене овим...

Нешто не прође ова тема запажено...