Prijava

Ma zabole me za crkve...Ozbiljna država ne treba da se bavi takvim stvarima.

Само сам се улогова да напишем следеће
http://www.blic.rs/data/images/2010-12-28/103841_0208-igor-luksic-crna-gora-foto-savo-prelevic02savo-prelevic_f.jpg?ver=1308906284
лолок.
Усерем се ја на своју државу.
Лаку ноћ.

Усерем се ја на своју државу.

Ma, boli te tuki. Bićete u eu pre nas, već imate x puta bolji standard, a imate i more. Ako se na išta treba posrati, ovaj Lukšić odista zaslužuje je'no go'no u facu.

Е, ви'ш ја нисам знао ни како се зове овај лик, али знам да ми је одувијек био мрзан :)
А он је као неко мудо сад, а јес ружан...

Мада то што кажеш је тачно, свима се шупкамо, како не бисмо ушли у еу...

ЕДИТ: Ово је ладно предсједник нечега код нас :Д

Ко ће бре да буде у ЕУ? Ово је куртон небитни од државе, 600 000 хиљада нас је ту, а подјела као да смо држава од пар стотина милиона становника. Шпијуна на свком кораку, сви до пред изборе причају све најгоре о Милу, пар дана након избора не можеш да вјерујеш да је он, опет, добио изборе. И то сваки пут убједљивије. Сви пљују по њима, те лопови, те шверцери, те бахати, овакви, онакви, а кад треба да се уради нешто по том питању, сви се праве блесави.

О ЕУ нема говора, једина смо (или једна од ријетких) држава која није чланица ЕУ, а да јој је евро једина и главна валута, а почело је да се шушка да ће и то да нам укидају. С обзиром да смо мало тржиште, рекли су да можемо да користимо евро јер то неће утицати на глобални статус валуте, али очигледно су се зајебали. Вјероватно ће се ићи на то да се уводи нова, домаћа валута.

Имамо једну телевизију која прича објективно, која пљује по власти, али ми се све чини да је и то она дозовољена опозиција. Мада, стварно имају прилога (и текстова, потшо имају и новине, које су заправо старије од ТВ куће) да повјерујеш да неко ради свој посао добро, али кад чујеш те прилоге сјебеш се јер не можеш да схватиш ту самовољу ових моћника на власти и једноставно боли то колико се они апсолутно ничега не плаше.

Угазили су вољу овом народу, нема овдје шансе за било какве промјене, док неко са стране не каже "Крај, доста је било!". Посматрају нас као овце, што и јесмо, које ће прогутати сваку причу. Неке ствари које они раде, заправо већина, би у свакој нормалној држави изазвале реакције, демонстрације, линч власти, не знам... а овамо само ћути, нагузи се и трпи.

Тако да овај уговор с Ватиканом није ништа какве се ствари дешавају на унутрашњем политичком плану. Продали су све живо, нема фирме која није у штрајку, а нама се и даље пласира прича да живимо најбоље у региону, да имамо највеће плате и слично. Пих.

Što više gledam ovog Lukšića, sve mi se više čini da ima dupe umesto face. Hipnotiše jebote!

Шпијуна на свком кораку, сви до пред изборе причају све најгоре о Милу, пар дана након избора не можеш да вјерујеш да је он, опет, добио изборе.

Koliko je puta ovde Sloba dobio izbore na istu foru?

Пази, Лукшић има добар рејтинг у народу. Млад је, способан, на почетку се чинило да није под Миловим утицајем. Вјешто је избјегавао потенцијално непријатне ситуације, прави политичар. Искрено, ако би могао да се одупре утицају матичне му партије, он може да буде добар избор на мјесту премијера. Што се тиче физиономије, то је већ друга ствар. :)

Највећи проблем, што се мене тиче, јесте Мило, који прави чистку у ДПС-у да покаже како је из сијенке и даље главни лик у причи. И наравно, СДП, партија коју води предсједник Скупштине, Кривокапић. Е то је зло. Тај човјек и та партија.

И стварно нема потребе обраћати пажњу на овакву вијест, јер вјеруј ми, толико горих ствари се одвија на унутрашњем плану да ти дође да вриштиш, да се гризеш и бијеш из немоћи и невјерице.

Едит:
Овај дио око избора... Ја мислим да Мило више нема потребу да троши паре на куповину гласова. Једноставно, толико је шпијуна по народу и толики је страх од њега и власти, да људи не помишљају да гласају против.

Једноставно, толико је шпијуна по народу и толики је страх од њега и власти, да људи не помишљају да гласају против.

Jebo te bog, u kojoj Okeaniji vi živite.

Zaista, nisam znao da je stanje tako...gadno. Mislio sam da ljudi jednostavno glasaju za Mila po inerciji.

p.s. Sad kad već o tome pričamo, drugarica mi je rekla da su otpuštali ljude koji su glasali protiv nezavisnosti na referendumu...Valjda upravo to...Mala je zemlja i malo šta prodje nezapaženo.

drugarica mi je rekla da su otpuštali ljude koji su glasali protiv nezavisnosti na referendumu...

Ne samo zbog referenduma nego i zbog glasanja za opoziciju.
A kad su izbori uvijek oko onog glasačkog mjesta ima tih špijuna koji tačno znaju za koga će ko glasati pa javljaju rezultate. Ili zovu ljude da pitaju jesu li glasali. Tuga.

Пази, доста фактора утиче на исход избора. Један од њих је свакако страх. Али ништа мањеи разлог је и неспособна опозиција. Људи који би се дрзнули да гласају против се дијеле на 3 "јаке" опозиционе партије. Типа од преосталих 40% гласова које Mило не узме, подијеле се у односу 15%, 12% и 10%, а ових 3% оде на оне албанске партије или тако нешто. Чак и да се направи јединствена опозициона коалиција, опет му не би могли ништа, јер су неспособни и најбољи су играч власти, гарантујем.

Е сад, што се тиче тог пост-референдумског периода... Вјероватно има тих појединачних случајева, али за масовна отпуштања заиста нисам чуо. Ипак је 44% становништва гласало за заједницу, није то мали број. Искрено, у Подгорици ја нисам чуо за такве случајеве (што не значи да их није било, чак шта више) али за остале регионе и градове не могу да ти кажем ништа провјерено. То се, ипак, мало преувеличава. Али да Срби имају другачији статус од осталих, имају, колико год то било људима тешко да признају. Прије ће основна права задовољити Хрват, Албанац, Бошњак него Србин, то гарантујем.

Ne samo zbog referenduma nego i zbog glasanja za opoziciju.
A kad su izbori uvijek oko onog glasačkog mjesta ima tih špijuna koji tačno znaju za koga će ko glasati pa javljaju rezultate. Ili zovu ljude da pitaju jesu li glasali. Tuga.

Комунизам (овај нашки) се убједљиво најбоље очувао у Црној Гори, тврдим. :)

Ау. Ја мислио да је овде стање очајно.

Prosto mi je zanimljivo da posmatram pretenzije Srbije na Crnu Goru, nakon što je ponovo postala nezavisna država. Gledanje na unutrašnju i spoljašnju politiku Crne Gore, iz ugla 'koliko to odgovara unutrašnjoj i spoljašnjoj politici Srbije ' je samo jedan dokaz za to.
Eo sad jedno pitanje. Koliko vam objektivnih informacija mogu dati ljudi koji pljuju i ne mogu da podnesu državu u kojoj su rođeni?

Ау. Ја мислио да је овде стање очајно.

Vazda je lijepo tješit se i pljuvat tuđe dvorište. Nego tebi, npr, Care sa najnegativnijim mogućim stavom prema CG, kojim odiše svaki tvoj post, nije priča o konkordatu i ovo što si pročitao otvorilo oči, pa si rekao ' jbt, kako je loše tamo.' Nego si odgajen i naučen tako. Ovo je dosta složenija tema od konkordata. Vidi se stav Srbijanaca prema svojim komšijama. Naravno, ne kažem svih, nego većine. I vidi se stav Srba u Crnoj GOri prema svojoj domovini. E to je tema koja treba da se raspravi i razradi.

Koliko vam objektivnih informacija mogu dati ljudi koji pljuju i ne mogu da podnesu državu u kojoj su rođeni?

Druže, slobodan si da izneseš drugačije mišljenje. Ali ne treba njihovo da predstavljaš kao manje objektivno od svog jer pljuju (?) po svojoj zemlji.

A kad čujem za ljude koji su otpušteni jer nisu glasali za Mila i Takšinakakogod kompaniju, logično je da moram da uzem u obzir svačije mišljenje, pa i njihovo.

Gledanje na unutrašnju i spoljašnju politiku Crne Gore, iz ugla 'koliko to odgovara unutrašnjoj i spoljašnjoj politici Srbije ' je samo jedan dokaz za to.

Ne bih da rušim sneška, ali ima malo tu i onoga "zaštobisekojikuracsrbijatrudiladaimadobreodnosesacrnomgoromkadcrnugoruzabolekurac". Jedino što je Srbiji važno je srpski živalj u Crnoj Gori. Za ostalo je zabole kurac, iskreno.

Ево ја ћу да ти одговорим. Окренуо си причу како теби одговара. Он је рекао да је стање очајно након података које сам ја изнио, а добро знаш какав је мој став о тренутној политичкој ситуацији у Црној Гори, а какав према Црној Гори као држави. А нисам ни рођен овдје.

Ја, више него много људи, имам свако право да пљујем ову државу, али то не радим, него пљујем политичаре. Знаш добро због чега, у којој сам ситуацији.
И зајеби ту причу претензије Србије ка Црној Гори, као да слушам Мила или Ранка Кривокапића. Сваки јебени аргумент управо тих политичара, и политичара из њихових партија се своди на то како је нешто у Србији лошије него у Црној Гори. Управо одавде полази та болесна компарација. Не гледа се никад колико Црна Гора напредује, гледа се колико Црна Гора напредује/назадује у односу на Србију.

Звучиш као јебена Побједа, која 5 година након независности прича бајке, а Вијести објективно износе шта се урадило за 5 година.

Наведи ми ЈЕДНУ добру ствар коју је ова политичка гарнитура одрадила. И немој да ме вучеш за језик и да почнем да причам о Србима у Црној Гори, јер ја сам ти друг, знаш добро да сам Хрват или Муслиман да не бих имао оваквих проблема. А упркос свему, иако сам Србин, остајем у Црној Гори.

А ова политичка гарнитура је управо довела до тога да свако има право да пљује по нама, јер није било потребе да се призна Косово, није било потребе да се склапа уговор са Ватиканом, није било потребе да се "борба" против нелегалне градње започне рушењем објекта Српске православне цркве, није било потребе формирати НВО звану Црногорска православна црква, није било потребе формирати Црногорски језик. Једна је ствар имати државу, поносити се собом, а потпуно друга ствар из ината стварати нови идентитет не би ли се што више разликовали од Срба с којима сте историјски повезани.

Е, кад се промијени однос ове гарнитуре према Србима у Црној Гори, и Србији као најближој и најпријатељскијој држави, онда очекуј да и тај мизерни проценат Срба који пљује по Црној Гори исту почне да поштује.

Гроф Влатко Паскачић

Ma zabole me za crkve...Ozbiljna država ne treba da se bavi takvim stvarima.

To.

Е, кад се промијени однос ове гарнитуре према Србима у Црној Гори, и Србији као најближој и најпријатељскијој држави, онда очекуј да и тај мизерни процента Срба који пљује по Црној Гори исту почне да поштује.

Biće da je ovo tačka na i.

Druže, slobodan si da izneseš drugačije mišljenje. Ali ne treba njihovo da predstavljaš kao manje objektivno od svog jer pljuju (?) po svojoj zemlji.

Ne kazem ja da su moji stavovi i mišljenje objektivni. Samo sam to dao kao neki pokazatelj šablona stavova.

Čkama:

И зајеби ту причу претензије Србије ка Црној Гори, као да слушам Мила или Ранка Кривокапића. Сваки јебени аргумент управо тих политичара, и политичара из њихових партија се своди на то како је нешто у Србији лошије него у Црној Гори. Управо одавде полази та болесна компарација. Не гледа се никад колико Црна Гора напредује, гледа се колико Црна Гора напредује/назадује у односу на Србију.

Tri puta sam pročitao svoje riječi i niđe ne viđeh da upoređujem napredak Crne Gore sa napretkom Srbije. Sad što tebe moje riječi podsjete na nekoga, pa onda njihove stavove pripišeš meni, je mozda reprezentativnijji oblik ' okretanja kako tebi odgovara'.

Звучиш као јебена Побједа, која 5 година након независности прича бајке, а Вијести објективно износе шта се урадило за 5 година.

Pa dobro sad, ja kupujem i čitam Vijesti zadnjih sto godina. A ukoliko smo već ušli u upoređivanje sa novinama, tvoje riječi me neodoljivo podsjećaju na Dan. Očigledno je sve stvar percepcije i ličnog ugla.

I odgovoriću ti na ovaj dio zadnji bez citiranja. Nigdje nisam pomenuo da je vlast uradila nešto dobro, ili nešto loše za pet godina. Čini mi se da je čitav tvoj post odgovor na nešto što nisam rekao, već misliš da mislim, u krajnjem slučaju. Crna Gora za susjeda nema samo Srbiju. Crna Gora kao suverena, samostalna i međunarodno priznata drzava gleda prevenstveno svoj interes. I isto tako moramo shvatiti da crkva ne predstavlja vrhovnu vlast u drzavi. Ta gradnja crkve koju ti pominješ je skrnavljenje istorijsko vaznog objekta. Planirana rekonstrukcija crkve, po međunarodnim standardima i propisima je preko noći preduhitrena običnim opekama i ciglama, radi stvaranja zarista, razloga za busanje u grudi i prijetnje nemirima. Poštujem ja vjerujuće, ali politički angazman obiju crkvi u Crnoj Gori je prevelik. Sad mozemo u nedogled. Ti mozes moje stavove okarakterisat punim mrznje. Mozes za idola da mi predstaviš Krivokapića, Đukanovića, ili nekog trećeg. Ali ja poštujem i cijenim svoje komšije Srbijance. Imam dosta rodbine tu. Poštujem i cijenim tebe, svog prijatelja, kao i svoju ujčevinu, koja je srpske nacionalnosti. Mjesta mrznji nema. I tako..

Ја само имам да кажем ИЉО МОРЕ ИЉО