Prijava

Da, da. Ovo sa ikrašicama je suviše komplikovano. Ja ovo gajim u akvarijumčetu radi sopstvenog malog užitka.

Ја сам имао 5 акваријума, један од 80 литара и 4 од око 20, док сам живео са мојима, сада смо оне мале од 20 расформирали, па је мојима остао тај од 80 литара, а ја имам овај са Оскарима који сам скоро направио, од 110 литара.

Иначе, за пар Оскара је препорука 110 галона (55 галона по Оскару), тако да ћу вероватно ускоро да правим акваријум од око 450 литара (нешто више од 110 галона), јер Оскари расту као ненормални, а могу прилично велики да нарасту.

oskar jebe medj ribicama,vecina ljudi se lozi na piranu a ovo cudo kaze da kad nema dovoljno mesa pojede i onaj ukrasni panj

Daj, ne zajebavaj, pa panjeva bar ima. Bućnem mu jedan prečnika pola metra pa nek gricka :D

Чујем ја данас нешто лупа око акваријума, стално... погледам.. оно ништа, све на месту... и тако једно пет пута... и данас кад сам их хранио, видим горе на стаклу остао један онај "смоки" (испао ми случајно тамо, заборавио да га убацим у воду), и онда сконтам, они су скакали из воде и лупали у то стакло (поклопац од стакла на акваријуму), неколико пута, и то је лупало... какви ркаљеви ови оскари :)))

Онда сам баш узео да видим колико могу да искоче из воде по храну коју држим међ прстима, и саћу вас слагати, ал бар једно 5 цм искоче и ћапе из руке... и при томе испрскају пола собе, ал ајд, занимљиво ми да их тако раним.

ljudi, meni i dalje nije jasno:
1) ako ribicama hrana smrdi na govna, na sta im onda smrde govna?
2) gde ovde ima da se kupe dobri cvarci i kavurma?

1) Рибицама храна не смрди на говна.
2) Месара Код Матића, ту поред Подунавља одма.

Рибице не једу говна, рибице пуше курац.

Рибицама храна не смрди на говна.

well, Sir, I beg to differ...

Vajskrstese
Mislim na kućne akvarijum ribice. Kad ih naranim ruke mi smrde k'o da sam ih stavljao u čmar Jelašića Bana.

Е, сетио сам се ове теме, па да поделим нови акваријум (325 литара), данас ми је столар средио дрвени део испод:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/431934_531782573550998_545917176_n.jpg

Два оскара, један гибицепс, један торокатум и један скалар :)

Е, да. Још једном, рибице не једу говна. Мада, то не важи баш увек, виђао сам рибице како серу, и друге дођу и поједу то говањце док још не падне на дно. Али то сам виђао код трихогастера само :)