Prijava

Etikete: jeftino i zato popularno. Ne zahteva razmišljanje, ne obavezuje te ni na šta. Pljuneš, zalepiš, ostaneš živ. A ovaj kome si zalepio nek se kopca.

A naslov...Ne sudi o knjizi po koricama, jbg.

Ево читам... није само наслов. Текст је одличан за ову тему. Прави примерак шовинизма. А и то је, ваљда, битна црта неонацизма

Наравно да не. Мењаш критеријуме.

A, shvatam šta hoćeš da kažeš. Ti zapravo uporedjuješ stavove stanovništva u procentima sa procentom Roma koji se ne kupaju redovno. Ti tvrdiš da sam ja izneo svoj (negativan) stav o prvima, ali ja sam samo konstatovao činjenicu sračunatu u istraživanju.

Uostalom, nigde nisam rekao da su prvi nacisti, već sam odgovarao na ograničeni post pre svog koji kaže "bla,bla...kako su nacisti protiv mešanja brakova"i na taj post sam odgovorio AKO je to tačno(a nije), onda su devedeset odsto gradjana Srbije nacisti.

I, šta sad?

A naslov...Ne sudi o knjizi po koricama, jbg.

Evo ti primer. Pre neki dan vidim naslov na nekom sajtu, američkom: GADAFI NAJAVLJUJE NOVE NAPADE NA EVROPU! Pazi caku: NOVE napade. Kao da je bilo starih. Naravoučenije nepažljivom čitaocu: GADAFI JE OSVEDOČENI ZLOČINAC, VEĆ JE NAPAO, I NAPAŠĆE OPET! I dve trećine ljudi će negde u fiokicu u podsvesti strpati informaciju da je Gadafi zločinac koji je napadao Evropu, kao da nije obratno. Ako naslov nije bitan, ja ne znam šta je bitno. To je ono što prvo upada u oči i što sažima (ili bi trebalo da sažima) značenje napisanog. Tako uče na književnosti, tako uče na žurnalistici. Korice su bitne, za neke bitnije nego sadržaj. Onaj ko piše takve radove trebalo bi to da zna.

A, shvatam šta hoćeš da kažeš.

Не, не схваташ.

Uostalom, nigde nisam rekao da su prvi nacisti

Уопште није битно да ли си рекао да су први нацисти, већ то што си изнео одређени суд о једној популацији на основу одређеног процента (заснованог на "истраживању"), а овамо се шатро противиш таквим поступцима.

Уопште није битно да ли си рекао да су први нацисти, већ то што си изнео одређени суд о једној популацији на основу одређеног процента (заснованог на "истраживању"), а овамо се шатро противиш таквим поступцима.

Ja sam rekao da je X posto gradjana srbije nacističko ako je tačno ono što piše u postu koji sam citirao (a nije, pročitaj citat). Ergo?

Ne mogu prostije da ti objasnim koncept kondicionala.

Evo ti primer.

Nešto mi ovaj naslov i nije toliko bombastičan kao ti primeri. Verovatno subjektivni doživljaj.

Pa ja ne znam kako da se izrazim. Šta znači reč "ZASTRAŠUJUĆE"? Evo, saću kopam iz mozga primere: Zastrašujući prizori koje su saveznici zatekli u Aušvicu... Zastrašujuća rika lava prolomi se na dva metra od njega... Zastrašujuća epidemija pokosila je dve trećine Evrope... U zastrašujućem napadu tatarska konjica je klala sve pred sobom... I zastrašujuće stanje nacionalnih manjina u Srbiji... Mislim...

Ne'am pojma, al kako bi ti nazvao prebijanje roma, stranaca, homoseksualaca? Meni nije zastrašujuće, al nešto se mislim da bi nekom bilo...Žrtvama, verovatno.

Ja sam rekao da je X posto gradjana srbije nacističko ako je tačno ono što piše u postu koji sam citirao (a nije, pročitaj citat).

Ајд јопет:
Небитно је да ли си рекао "да је нацистичко АКО...". Да си рекао да се Х посто грађана "не би хвалило на сва уста да им је зет црнац или снајка Циганка" опет би сам себи ускочио у уста, јер теби, buttinacookiejar-у, "не пада на памет да мериш у процентима колико Срба не жели зета црнца и снајку Циганку".

Jeste, u pravu. Aj sad idem da spavam:)))

Pa jeste, samo što je takva stvar zastrašujuća svuda, a ne samo u Srbiji, i događa se svuda, a ne samo kod nas, pa ipak te čikam da mi nađeš članak "Zastrašujuće stanje arapske nacionalne manjine u Francuskoj" ili isto to, ali Turaka u Nemačkoj. Tamo se to naziva "zabrinjavajućim porastom ksenofobije", a ovde "zastrašujućim zločinima". Ako hoćeš da upotrebiš reč "zastrašujući", upotrebi je na način: "zastrašujući položaj homoseksualaca u Saudijskoj Arabiji". Tu bi ta reč legla sasvim ok. Razumeš, ja sam za svaku vrstu tolerancije, i možda čak i za pozitivnu diskriminaciju manjina u nekim slučajevima, ali ovakvu vrstu tendenciozne gluposti kao u onom članku ne mogu da podnesem. Osećam da su moja srpska manjinska prava u Evropi na taj način ugrožena govorom mržnje i iznošenjem neistina.

E, da, Valdemare, i ti si u pravu. Laku noć :)

Jeste li vi sigurni da se ciganin piše velikim slovom?

Један чо'ек је давно рекао да се људи деле да би имали према коме да усмеравају свој бес, па се зато и у време мира деле, управо да би имали кога да мрзе.

Vidim, tema je jos aktuelna.Ja bih jednu true story napisao.Zivim u Vojvodini, u ruralnoj sredini.Rec je o jednoj mojoj komsinici koja je u mladosti bila udata za nekog cigu armonikasa.Nakon harange njenih roditelja, vratila se kuci jer u to vreme je bila sramota da se rumunka iz dobre kuce udaje za nekog tamo cergara.Posle izvesnog vremena upoznaje razvedenog rumuna iz Rumunije sa kojim odlazi u Ameriku i tamo provodi svoj radni vek.Vracaju se nazad da bi uzivali u penziji, medjutim muz joj posle godinu dana umire (bio je bar desetak godina stariji od nje).Kupuju stan u gradu a u selu je solidna porodicna kuca koju je njen otac radom u Svedskoj opremio kapitalno.Sad, ona je ostala sama i zeli da u ovo vreme oskudice proda kucu jer ima stan.Dolazi joj romska porodica koja zeli da kupi kucu, ali ona ne zeli da im proda samo zato da je komsije ne bi kasnije psovale jer im je u komsiluk dovela cigane.Epilog je takav da su joj se posle puno ljudi iz ulice zahvalili na takvoj odluci.Nemam nista protiv Roma ali nek zive medju svojima.U mojoj okolini zive Srbi, Madjari i Rumuni ali Romi nisu rado vidjeni.

.Epilog je takav da su joj se posle puno ljudi iz ulice zahvalili na takvoj odluci.Nemam nista protiv Roma ali nek zive medju svojima.

Analiza natalne karte: Vi niste među ljudima koji pomeraju granice. Ostajete nesamostalni u mišljenju i zaključivanju, oslanjate se na odluke većine. Nesigurni ste i prvrženi stereotipima. Neka Vam zvezde pomognu da se ne nađete među diskriminisanom grupom, jer ako prihvatate odluke većine, prihvatićete i svoj podređen i ponižen položaj ako većina to odluči.
Iskreno Vaš,
Astro Savetnik.

Jeste li vi sigurni da se ciganin piše velikim slovom?

Nisam siguran, neka mi neko pomogne. Kako se piše reč koja označava pripadnika srpskog naroda?

Valdemare, siguran sam da se Rom piše velikim slovom, za ciganina ili Ciganina nisam siguran :)

Sviđa mi se tvoj post, mnogo mi se sviđa ovakvo okretanje :))))

I ja sam zbog toga pitao. Znam da se Rom piše sa velikim, ali mislim da se ciganin piše malim, ali ne znam zašto i kako.

Ciganin se piše velikim slovom, jer označava pripadnika tog ciganskog naroda, isto kao Amerikanac, Srbin, Hrvat, Kinez. Ovo govori profesor srpskog i lektor, tako da, ko mi veruje na reč, nek poveruje, ko ne veruje, neka ga...