Prijava

Alo, Hjuston, Črča ima problem.
Gasi mi se komp, kada ga palim kaže tiruriru (ispusti jelte adekvatan tonski signal) i bude crn ekran koji kaže "Bla bla truć CPU iz overhiting last tajm šat daun, kurac palac, pres enter."

Črča pres enter ono nastavi da ga izvinete diže do negde i trš ugasi ga jopet.

I otvorila sam ga i površno usisala kulere i četkicom očistila ploče i kurac ne pomaže.
Šta dalje?

p.s. ako ne popravimo to neću moći da čistim postere, bolje za vas da sredimo to sad :P

Ala si objasnila, svaka cast.

Можда је време да метнеш пасту на ЦПУ. Исцимај Дотера око инструкција, он је ветеран.

A mrzi me da kucam, baš mislim da sam lepo objasnila :)
Od srca :)))

E vidiš vojteče, sinula sam onaj mali kuler i onaj metal što ispušta zvuke k'o ksilofon da vidim da nije neka prašinčuga zapala i onaj bakar mi blista, a prošli put je bio namazan.

E to je problem, ta pasta je tu zbog pregrevanja. Mora to da se namasti lepo :)

Па то је онда то. Купи пасту, имаш је у свакој продавници рачунарске опреме, нанеси веома танак слој и цепај! :)

A gde da kupim i koju preporučujete?

koju preporučujete?

Рекох, Дотер. :)

Потребно је пажљиво скинути кулер са процесора, темељно га очистити (дакле онај метални "радијатор" са вентилатором на себи). Затим темељно очистити остатке старе пасте са мало вате и медицинског бензина врло пажљиво са самог процесора. Затим нанети нови слој пасте у врло танком слоју на процесор (ја користим Силвер пасту, она сребрна), и вратити кулер и уверити се да је добро причвршћен.

Arctic Silver, poskupa, ali najbolja.

Ako si pri parama nije na odmet ni da uzmeš veći ventilator, i bolje napajanje.

термална паста, очистити кулер, ако си оверклоковао врати на првобитан број гигахерца.

Ja sam svoj kuler izvadio, odvojio kablove, očistio ga, spojio kablove i vratio nazad. Evo radi već godinu dana bez čišćenja.

Hvala svima :)

Ludi Čače nisu pare problem nego sad nemam kad da se cimam, još 7 dana mi treba komp, pa ono more, planina, čuda, nema me :)
To ću tamo od septembra morati definitivno da se iscimam da sredim napajanje i hlađenje jer mi komp radi 24/7

Остави комп отворен када га упалиш да видиш како се врти вент. на кулеру, јел све ОК.

Dub
Ja sam svoj kuler izvadio, odvojio kablove, očistio ga, spojio kablove i vratio nazad. Evo radi već godinu dana bez čišćenja.

To sam ja uradila pre godinu i po dana, detaljno čišćenje i sve je šljakalo kako treba uz povremeno usisavanje do večeras.
Al' ne leži vraže...

Da objasnim
Остави комп отворен када га упалиш да видиш како се врти вент. на кулеру, јел све ОК.

Proverila sam odmah ja sve kulere i napajanje i starter, imam iskustva na žalost s tim svim već :D
Pasta je 200%

To sam ja uradila pre godinu i po dana, detaljno čišćenje i sve je šljakalo kako treba uz povremeno usisavanje do večeras.
Al' ne leži vraže...

Dobro, ti to odradi pa javi. Ja sam svoj čistio samo jednom u 4 godine, valjalo bi opet rastavljati i čistiti.

fck
термална паста, очистити кулер, ако си оверклоковао врати на првобитан број гигахерца.

Očišćen kuler, ukapirala za pastu, a sad da pitam kad sam već tu šta bi značilo da sam ga overlokovaLA?

Онда само добро очисти стару, то је најбитније, вата и медицински бензин и трљаш полако ДОК ГОД остаје ишта на вати...

А кад стављаш не стављај ко манијак пасте, онда је контраефекат. Дакле танак слој.