Prijava

ma zajebavam se...jeee, vi modovi bas nemate smisla za humor :-p

Mogu ti reći, tvoj humor ne kapiram evo već drugi put zaredom, ne znam u čem' je problem :))

daj jos neko pitanje, ovo je bilo lako :)

Само води рачуна да тај програм сада ради само на једном риџнал сетингсу. :) Мислим да је боље да користиш неку функцију која конвертује стринг у дејт, па онда такав датум убациш у стринг. Не сам радио са Аксесом, али требало би да има неку функцију to_date, format, convert или тако нешто... Лајк дис:

"SELECT ID FROM TABELA WHERE DATUM=CONVERT(datetime, #20/10/2011#, 1234)";

A, pa da da, podrazumeva se da treba da formatiram i da zadam drugačiji datum svaki put.

Datum će da se učitava sa tastature, pa ću da ga formatiram pa tek onda da ga prosleđujem u upit.

A šta ti znači to 1234 u tom kodu YouCantHandleTheTrut?

daj jos neko pitanje, ovo je bilo lako :)

Haha, ne brini, biće ovog leta svakakvih pitanja iz ove struke :)

Лупио сам неки број по сећању из неке друге апликације да није Аксес. Обично треба проследити неки код који означава формат датума... Сад сам проверио мало како то функционише у Аксесу. Је л' би прошло нешто овако?

"SELECT ID FROM TABELA WHERE DATUM=Format(#20/10/2011#, "DD/MM/YYYY")";

Ако ти је датум увек у облику DD/MM/YYYY онда не зависи од подешавања оперативног система. Упит са друге стране зависи, тако да мораш да конвертујеш твој облик у онај који апликација захтева.

Коначно! Нисам имао самопоуздања да отворим ову тему а треба ми time to time... Радим у ...MS Access бази и често најебавам због тога.
Да видим шта сте све написали...

Evo ja... Uglavnom kod web developmenta, (X)HTML+CSS+PHP i naravno (My)SQL.

Maj skul? Pa nije lose bilo u skoli, nego je davno bilo, pola sam pozaboravljao.