Prijava

Da, ali su u Americi bar donekle sretni, a šta ćeo onaj mali Kinez što pravi lopte za najk za 3 dolara mjeseno?

E Dabe, to su već druge teme... Mada Amerikanci su generalno otuđeni ljudi. Ne pričaju međusobno mnogo, ne izlaze ko mi, ne zezaju se. Imaju policijsku državu i veće su ovce od naroda nego mi.

Evo prosečan dan u Americi.

Živiš u predgrađu koje je 40 kilometara od centra grada. Imaš auto, kuću na kredit i ideš svaki dan na posao sem vikendom. Ustaješ u pola 6 da bi bio na poslu u 8. Vraćaš se kući i stižeš u 6 poslepodne mrtav kao konj. Jedeš, popiješ pivo, odgledaš TV i spavaš. Sutra isto.

Vikendom ako imaju vremena, odrade nešto oko kola, pokose, odu u bar i to je to.

Pa i kod nas je tako. Dođu ljudi mrtvi umorni, samo što odrade te poslove da mogu vikendom da rade nešto drugo. Samo u manjim gradovima, kad dođu sa posla idu na selo da rade, a vikendom čitav dan budu na selu.

Pa sta je prosecan Kinez srecniji, jeste da ce biti Amerika brod koji tone (u odnosu na Kinu), ali ipak tesko da ce i kada zvanicno bdp Kine prestigne americki po stanovniku biti i 5deo u odnosu na americki.

Svima 3 000 000 000 000 000 000 kredita , da ih nikad ne vrate , crknu od gladi i m'rš u tri pičke materine sa sve Čralijem Šinom i Mišel faking Fajfer pizda im materina.

TERRORIST !

Jeste da 14 biliona zvuči mnogo, ali toliki je i ukupan BDP.
Evo, ovde možete videti listu zemalja sa najvećim dugom. Pogledajte poslednju kolonu, to vam sve govori.
Recimo, UK ima dug od 9 biliona, a godišnji BDP im je samo oko 2 biliona. TO je kritično (dug je 4 puta veći od BDPa).

Vidim ovde neki govore o Kini. Da bi Kinezi živeli kao Amerikanci, trebalo bi da imaju preko 50 biliona BDPa, a imaju samo 6 biliona. Može Kina biti neka sila, ali standard stanovništva će uglavnom biti nizak i mnogo manji nego što imaju ljudi u razvijenim zemljama, jer ima ima ko govana.

Aj kad si tako pametan, objasni mi u kakvom je stanju Bosna, jel bolja il gora od Kroacije?

Bosna je bolja od Hrvata , hrvati imaju najveci dug od svih ex ju zemalja , znam rekao mi tata !

Cudni su mi ovi podaci npr. za Luxemburg.

U redu je da se pozajmljuje ako će se nešto korisno raditi sa tim. Bosna je u kurcu u poređenju sa Hrvatima koji bar nešto rade sa tim parama koje su uzeli.

Заборављате чињеницу да САД дају 83% буџета УН-у. Заборављате да САД троше на своју војску скоро ко све остале државе заједно.
Taко да...
http://i.imgur.com/JOUTv.png

Али што се тиче Кине, то да их силују јефтином радном снагом стоји.

Braćo moja, Hrvati jesu u dugovima, ali zato oni naprave autoput jebeni i turisti džegenjaju tuda svako ljeto, a ovde se onaj debeli konj prenemaže od godine do godine da odradi to kako treba. Oni su organizovaniji i grade više nego Srbija i BiH zajedno.

OMFG jao majko, mesas ti prva bilion je njima milijarda, a trilion je u stvari nas bilion, to znaci da oni imaju 14 biliona duga (14000milijardi).

A koliko je to triliona?

Well, I think in english most of the time. It's no wonder I came up with that kind of miscalculation. 14 trillions it is. Iliti, 14 biliona. Svejedno puno je to para, i bolje da šalju rakete na Mars i tamo naprave neko selo i traže rude za eksploataciju.

Dub
A koliko je to triliona?

0.014, naših

OMFG jao majko, mesas ti prva bilion je njima Milijarda, a trilion je u stvari nas bilion, to znaci da oni imaju 14 biliona duga (14000milijardi).

Идеш у ђавола. Одо ја с ове теме.

Al ste me zbunili skroz, aj tabelu napravite našu i njihovu, počev od miliona, to je zajedničko. Ne odustajem :D

U.S. & scientific community /// Other countries
1 000 thousand /// thousand
1 000 000 million /// million
1 000 000 000 billion /// 1000 million (1 milliard)
1 000 000 000 000 trillion /// billion

a oni nemaju milijardu, a mi nemamo trilion? aha