Prijava

picke.

Пичке ће нам свима доћи главе. :)

АПЕЛУЈЕМ да сви кајлијаши користе кацигу, у неограниченим количинама, сем кад се сликају за фејзбутс!

aj vozi ako možeš najmanje 100 na sat bez kacige...dal moš dotvoriš oči lepo i da pratiš put? teško...bez suza

aj vozi ako možeš najmanje 100 na sat bez kacige..

Мош ако се сакријеш иза оног стакла. Како се зове већ, јебем ли га. Али и тад је много тешко.
А ако ти нешто упадне у око при тој брзини, па и да је мушица јебена, имаћеш озбиљне последице, ако не и трајни (БАН) губитак вида на том окету.

Da se umešam i ja, baš imam volje pošto sam se upravo vratio sa jednog mini putovanja motorom mojim krajom.
Elem, bez kacige može da se vozi samo polako a i tada je sranje jer npr. mušica kada te zvekne pri 60 na sat BOLI, da ne pominjem veće brzine i veće insekte. Zamislite stršljena pri 120 ili nekod tvrdokrilca pri veććoj brzini. Takođe kiaciga može da spase život ako padne, a svako pre ili kasnije padne.
Druga stvar je crna boja za kacigu i jaknu i ostalu opremu, jeste da izgleda šmekerski i da se veoma kul ali kad sunce sjakti onako nenormalno nije ni malo preporučljivo. Ajde jakna manje više ali kaciga ume baš da se ugreje ako je crna. Po meni je najbolja bela boja, ne izgleda ništa naročito ali je zato odličan izolator mozga.

3. Ако паднеш, мања је шанса да ћеш погинути. Јбг, ако ти је суђено суђено је (шатро), али кацига смањује шансу (шатро?).

nije satro. sa kacigom gines ako nezgodno padnes a vozis recimo brze od 60-70. bez kacige gines vec na 30-40.
mada unakazis se svejedno. pad sa 40 je vec ozbiljan, a da ne pricam ako se skrljas negde sa 100 na sat a nemas sirinu nego zveknes u nesto.

Po meni je najbolja bela boja, ne izgleda ništa naročito ali je zato odličan izolator mozga.

jedina muka je sto to belo vise nije belo (haha) nego neka govno boja nakon par dana voznje.

ali kad sunce sjakti onako nenormalno nije ni malo preporučljivo.

Да, то је гадно до јаја.. И још једна ствар, ја мислим да је кацига једина ствар за коју не треба штедети кинту. Дај много пара, али буди сигуран да је добра.
Најгори су ми они што код кинеза купе кацигу, само да би избегли евентуалну новчану казну од стране пандура. Па ваљда је купујеш и да би себе поштедео евентуалних повреда мајку му...

Најгори су ми они што код кинеза купе кацигу, само да би избегли евентуалну новчану казну од стране пандура.

То је најобичнија пластична канта са сунђером, мада колико чујем, и за њих ће се писати казне, тражиће се атестиране кациге.

То је најобичнија пластична канта са сунђером

Управо. Такву и ја могу да направим гајби за 5 минута.

мада колико чујем, и за њих ће се писати казне, тражиће се атестиране кациге.

И треба. То правило је једно од ретких које ће ударати дубоко по џепу, а да га потпуно подржавам.

jedina muka je sto to belo vise nije belo (haha) nego neka govno boja nakon par dana voznje.

Što jes' jes' ali opet je prijatnija od crne, ja imam jednu poluotvorenu crnu i gotovo je nemoguće da je nosim po ovoj vrućini. Imam još jednu belu sa nekih šarama svetle boje i prilično je prijatna.

Ovo za padanje je Celt u pravu, i sa 40 kada padneš je jebeno. Ja sa ovog motora nisam pao ali imam ga tek tri meseca a vozim ga intezivno od juče, ima vremena.

a da ne pricam ako se skrljas negde sa 100 na sat a nemas sirinu nego zveknes u nesto.

Нисам ишао 100, али једном приликом сам ишао око 70 и нека жена, јебем ли јој матер, укочила у месту са џипом испред мене (не знам, вероватно је нешто било испред ње). И ја сад на кочнице из све снаге и збаци ме скутер (250 ццм) и ја подлетим директива испод њеног џипа, главом испод точка. Да нисам имао кацигу, можда сад не би гулио ову тастатуру. †

Мени се не свиђају оне полуотворене кациге, најчешће се при паду удара главом теменом или лицем у нешто а оне фронтални део слабо штите.
http://roadstarcycles.co.uk/shop/images/large/New%20Open%20White%20300k.jpg
Иначе што је мој ортак имао кацигу, пандурску, швапску, штета што му је била велика, али оно је као тенак.

Да, овакве као са слике нису нешто.

Иначе што је мој ортак имао кацигу, пандурску, швапску, штета што му је била велика, али оно је као тенак.

Ја да имам то, на сваку тучу би је носио. :)

Ја да имам то, на сваку тучу би је носио. :)

Овом, као што рекох, била велика, па је кад је стави пред полазак, а ми запнемо, па удри, удри, удри, па га је кацига мало лемала јер је имао луфт, није имао чворуга, ал' боли глава бато 2 сата после тога. :)

Хахахаха, могу да замислим. :) Ал' кад би ми била таман, први би се залетао у кордон корњача увек. :)

pre 3 godine sam pao sa skutera, konjina, zaleteo se niz neko brdo, krivina a na putu pesak, ja se userem i legnem na obe kocnice i odletim u picku materinu, sjebo i skuter i mene. Kaciga je bila ostecena, a mojoj glavi nista. Od tad ni u prodavnicu ne idem bez nje, pa nek je i 50 stepeni.

aj vozi ako možeš najmanje 100 na sat bez kacige...dal moš dotvoriš oči lepo i da pratiš put? teško...bez suza

Posle nekog vremena ti se oci priviknu na vetar. Vizir na pojedinim motorima prilicno dobro radi posao... Moj drug je vozio 280 bez kacige bez vecih problema.

Meni je sa kineske kacige otpao vizir na 70 km/h. Bez 300 jevreja ne moze da se nadje dobra kaciga.

Posle nekog vremena ti se oci priviknu na vetar.

Све је то лепо, али да ли се исто тако навикну на крилата чудовишта која ти улете у чиоде? :)

Moj drug je vozio 280 bez kacige bez vecih problema.

Imam i ja druga, vozio 480 sa budženim skuterom bez kacige, go, leđima okrenut prema napred, ništa mu nije bilo, znam čoveka. lolololol

Imam i ja druga, vozio 480 sa budženim skuterom bez kacige, go, leđima okrenut prema napred, ništa mu nije bilo, znam čoveka. lolololol

Хтедох и ја нешто овако да напишем. БичеБожији, прећера га лололо