Prijava

Где сте нашли да слушате Мирољуба Петровића, секташа који изврће историју како њему одговара... нема тај појма... само лупета неке претпоставке...

По њима, не би нас уопште било данас да је астероид промашио.

I tako dolazimo do one moje teorije s početka! :)

Ljudi bi kad - tad pripitomili ili pobili dinosauruse i do danas bismo bili daleko zaštićeniji i razvijeniji jer bi nas muka naterala. Ali ne možeš čoveka istrebiti. Čovek je ljiga.

Трицератопси би били у Жандармерији. А од Ти-рекса не би смео да пустиш музику поподне.

Odgledaj cjeli dokumentarac ako ti nije smorčina, zanimljiv je.Ili ako imaš TVSA pričekaj malo.Programska šema im je ista iz dana u dan tako da svako malo repriziraju.
http://www.youtube.com/watch?v=YYuLpHwljII&feature=list_related&playnext=1&list=SP3D6E1E8C9EE07867

Ajnštajn nikada ne bi upoznao Milevu a Hitler bi poginuo u bitci sa tiranosaurs reksom. Sada bi imali tetris umesto kompjutera. :))

"Шта кажеш, нису ми довољно квалитетне дефиниције?! Да читам још мало а???"
http://www.everythingaction.com/wp-content/uploads/2011/02/t-rex-jurassic-park.jpg

Не бисмо дошли до овог ступња пре истребљења или битног ограничавања броја диносауруса. Разумни смо зато што себи можемо да приуштимо врло дуг период рањивости, бескорисности и развитка комплексног мозга, познат и као детињство, као и поприлично дугачку трудноћу. Зато, док год би диносауруси били доминантни, били бисмо лишени комуникације какву сада познајемо, као и уживања у сексу и музике, рецимо, али би нам деца зато проходавала коју недељу након рођења.

Е, и о томе сам размишљао - колико је времена потребно интелигентним бићима да се развију на некој планети?

Ко каже да сва бића уопште теже ка томе да се развију у том правцу ?

Ко зна, можда су некада и рибе биле паметне, имале подводне градове, паметне уређаје, ал' су схватиле да им није потребно. Ко зна. Толико времена постоје неке врсте на земљи, да је сасвим могуће да су у неком тренутку имали неки ниво интелигенције близу данашењег човековог, а из неког разлога га изгубили.

Meni je interesantna ona teorija Dejvida Ajka, da dinosaurusi nisu izumrli, nego su evoluirali, najverovatnije kroz kontakt sa vanzemaljskom civilizacijom, kao najdominantnija vrsta n Zemlji u vreme kontakta. Polako su poceli da artikulisu krike, razvili sake za manipulisanje alatima, ali sto je jos vaznije - dobili sposobnost da spoznaju svoje postojanje u cetvrtoj dimenziji, sto im omogucuje da se manifestuju u trecoj dimenziji kao ljudi, ali su ustvari reptili. Slicno kao sto bi se recimo trodimenzionalna lopta manifastovala kao krug koji se polako siri pa suzava, dok prolazi kroz 2D ravan.

Mislim, luda teorija, lud covek, ali mozda i ne bas toliko :D

Meni je interesantna ona teorija Dejvida Ajka, da dinosaurusi nisu izumrli, nego su evoluirali, najverovatnije kroz kontakt sa vanzemaljskom civilizacijom, kao najdominantnija vrsta n Zemlji u vreme kontakta. Polako su poceli da artikulisu krike, razvili sake za manipulisanje alatima, ali sto je jos vaznije - dobili sposobnost da spoznaju svoje postojanje u cetvrtoj dimenziji, sto im omogucuje da se manifestuju u trecoj dimenziji kao ljudi, ali su ustvari reptili. Slicno kao sto bi se recimo trodimenzionalna lopta manifastovala kao krug koji se polako siri pa suzava, dok prolazi kroz 2D ravan.

У јеботе, Мустафо. Интересанта теорија, кеве ми.

Људи, ситни сисари су постојали и у време диносауруса. Човек колико год да није био претерано интелигентно биће кад је настао ипак је био доста изнад осталих животиња што се тог неког интелектуалног развитка тиче. Човек би вероватно много брже напредовао и развијао се у том неком интелектуалном смислу, јер би то били и суровији услови за живот.
Значи човек би опстао, а диносауруси би изумрли врло вероватно. Иначе крокодил мислим да виче њихово порекло.
Друга ствар. Џими ово ти је питање на фору оног, ко је јачи тролејбус или трамвај.
И наравно да је тролејбус јачи, не мора да иде по истој црти стално, а и стабилнији је.

Ко зна, можда су некада и рибе биле паметне, имале подводне градове, паметне уређаје, ал' су схватиле да им није потребно. Ко зна. Толико времена постоје неке врсте на земљи, да је сасвим могуће да су у неком тренутку имали неки ниво интелигенције близу данашењег човековог, а из неког разлога га изгубили.

Ne vjerujem.Vrste ne mogu nazadovati.Jedinka ne može postati kompleksno biće i onda odjednom se vratiti na niži stepen evolucije jer se smorila.

Ne vjerujem.Vrste ne mogu nazadovati.Jedinka ne može postati kompleksno biće i onda odjednom se vratiti na niži stepen evolucije jer se smorila.

Погрешно си схватио. Нисам мислио да су рибе у једном тренутку имале неку интелигенцију, па их сморила и биле у фазону ''Ај да будемо глупе сада''. Можда то није назадовање, већ је тако боље за њихову врсту. Замисли да свака риба има мишљење :/ Могуће је да су изгубиле интелигенцију на неки други начин. Ма све је могуће бре. То сам ја уствари хтео да кажем. Земља је постојала толико пре нас, да је могуће да се свашта издешавало - па чак и тај мој банални пример са рибама. Ено, ако си гледао оно на Дискаверију. Емисија на фазон: Шта би било кад људи нестану ?. Не могу тврдити, али мислим после једно 2-3 милиона година нестаје сваки траг који смо ми оставили. И шта је тих 2-3 милиона година, кад живот на земљи постоји преко 3 милијарде.

Интересантан овај ББЦ-јев чланак. По њима, не би нас уопште било данас да је астероид промашио. Хм...

Gledao sam par dokumentaraca na ovim pametnim kanalima.Isto kao i ovaj BBC-jev članak.Ljudi se ne bi razvili,sisari se ne bi razvili...Postoje dokazi da je prvih sisara bilo već u to doba,pre kataklizme,ali su bili nešto poput pacova s tim što su mogli narasti do 25 kg.Živeli su isključivo po rupama i bili su pri dnu lanca ishrane.Tako da nije bilo asteroida,oni nikad ne bi izašli i počeli da se kurče i vremenom evoluiraju u toliko različitih porodica,od kojih je najbitnija ona što se prva uspravila na dve noge,a upravo to kažu da je najvažnije u našoj evoluciji.Možda(to,jebiga uvek postoji) bi se sisari razvijali ali u neku andergraund vrstu i možda bi nastali neki inteligentni primerci,ali ne bi hodali na dve noge i ne bi bili poput nas to je sigurno.
Ali meni je najinteresantije u priči o dinosaurusima to što neki misle da su neki od njih imali zavidan nivo inteligencije(to oni što gledaju lobanju,pa onda na osnovu zapremine mozga i veličine tela izvode neke proporcije),mnogi su hodali na dve noge,a neki su čak imali i vrlo pokretljivu šaku,ko zna možda su bili na pragu svesti

E do moga, opet tema o Krkobabiću i kompaniji.

...

Elem, dinosaurusa čini mi se nije bilo svuda, ništa lakše nego da se zapatimo tamo gde njih nije bilo. Osim toga danas su drugačiji klimatski uslovi i sastav atmosfere, možda bi se i oni prilagodili, a možda i ne bi... mislim nisu. Kome je do ovakvih razmišljanja nek pročita Jurassic Park i Lost World, mnogo bolje knjige od filmova, čak filozofske na momente.

I naravno da vrsta može da nazaduje, pogledaj Amerikance :)

ej dobar je to film, volim spilberga!

i cadillacs and dinosaurs!

Не могу тврдити, али мислим после једно 2-3 милиона година нестаје сваки траг који смо ми оставили. И шта је тих 2-3 милиона година, кад живот на земљи постоји преко 3 милијарде.

Čak mislim da je i manje od 2,3 miliona,znam samo da bi najduže ostalo zlato i dijamanti,infrastruktura bi nestala za 10 hiljada godina i poslenji trag,verovatno bi piramida ostala najduže,ali i nju bi vremenom more i tako ti uticaji uništili