Prijava

ИСН је писала најнадрканија екипа, јованка калић сима ћирковић раде михаљчић божидар ферјанчић итд. то су оно топ главе ту.

Јао.... Знам, знам.... Видео сам у продаји те књиге пре неку годину.... Фине корице, нека тамно црвенкаста боја, видео цену сома и осамсто, тако негде, и таман хтео да узмем, кад оно то је била цена само за један том....

ЕДИТ:
Хех, нашао је Купинду саде, 13 и по је фина цена за такве књиге....
http://www.kupindo.com/Istorija/12171261_ISTORIJA-SRPSKOG-NARODA-1-10-

Има и неки цар што је хтео за 50 сома да их прода, па као спустио на 35....

To je povoljno, moj drugar ih je pazario za približno te pare pre 6 godina na sajmu knjiga.
Ahahaha 50 000, i pušenje možda?!

http://www.kupindo.com/Antikvarne-knjige/10740507_ISTORIJA-SRPSKOG-NARODA-1-6-10-knjiga-
Еве га.... Који бог.... Јесте у питању прво издање додуше, ал' опет га претера....

Прелиставао сам само те књиге, а по именима аутора ми не би било жао да дам на њих до 20 сома.... Историја, култура, све у једном....

Тај рат су Црногорци окончали пре неколико година тек ололо.... Јеботе.... Рат Црне Горе и Јапана....
А Лексо мађија....

да да то је тај рат, који апсурд, а ђе јунаци да не помогну браћу русе :)

Ma meni je najjaci opis Srba (tacnije svih Slovena) iz vizantijskog perioda. Mislim da je Konstantin Porfirogenit u pitanju, neki prirucnik za vojnike koji su sluzili na Balkanu ili mozda diplomate ili tako nesto, nisam siguran. Skraceno ide otprilike ovako:

Ponosan i hrabar narod, krupne gradje i plave ili smedje kose. Vesti lovci i gostoljubivi domacini. Gost im je svetinja, ali ne treba preterivati u goscenju i uvek treba postovati domacina. Za decu bi sve ucinili, poginuli ako treba, te treba biti oprezan kada su deca u pitanju. Ne prastaju preljube ili da im neko vredja cast zena, za tako nesto su spremni da odmah ubiju bez osvrta na posledice. Cesto se medjusobno svadjaju, cak i oko sitnica, ali ne vole da im se u svadju neko mesa sa strane, vole sami da ih rese. Mada svadje znaju da potraju i generacijama, narocito medju razlicitim plemenima, a da niko ne pamti kako je svadja pocela. Cesto odrzavaju medjuplemenske dogovore, na kojima dogovaraju sve oko podele ratnog plena ili letine, teritorije, planova za narednu godinu... Dogovore zavrsavaju velikim banketom, a kada banket prodje, na dogovor svi zaborave i niko ga se ne pridrzava, vec svako radi kako hoce sto opet izaziva mnogo svadja.

Znam da sam ovo negde procitao, ne ide tacno ovako, napisao sam sustinu. Ima tu jos dosta urnebesnih detalja. Hteo sam da umrem od smeha dok sam citao, ubo nas je 1000%.

Ponosan i hrabar narod, krupne gradje i plave ili smedje kose. Vesti lovci i gostoljubivi domacini. Gost im je svetinja, ali ne treba preterivati u goscenju i uvek treba postovati domacina. Za decu bi sve ucinili, poginuli ako treba, te treba biti oprezan kada su deca u pitanju. Ne prastaju preljube ili da im neko vredja cast zena, za tako nesto su spremni da odmah ubiju bez osvrta na posledice. Cesto se medjusobno svadjaju, cak i oko sitnica, ali ne vole da im se u svadju neko mesa sa strane, vole sami da ih rese. Mada svadje znaju da potraju i generacijama, narocito medju razlicitim plemenima, a da niko ne pamti kako je svadja pocela. Cesto odrzavaju medjuplemenske dogovore, na kojima dogovaraju sve oko podele ratnog plena ili letine, teritorije, planova za narednu godinu... Dogovore zavrsavaju velikim banketom, a kada banket prodje, na dogovor svi zaborave i niko ga se ne pridrzava, vec svako radi kako hoce sto opet izaziva mnogo svadja.

лоллоололол
До јаја!
Дакле да поновим своје питање са разноразних питања, они су тамо неозбиљни:

Након аустроугарског пораза у рату Вијеће народних првака и посланика 28. новембра 1918. године донијело је одлуку о уједињењу Босне и Херцеговине са Краљевином Србијом, која је прерасла у Краљевину Срба, Хрвата и Словенаца.

Је л' ово истина?
По овоме Србија је у Краљевину СХС унела Босну, Македонију, Црну Гору, унутар Краљевине Србије.

Jeste sad, ako tako gledaš, Nemci su ispali jajare jer smo potpisali pakt 1941. ali se narod bunio. Mada to nema veze, jer zvanično još uvek je važio pakt. Tako da možemo da budemo u fazonu: "Nemci pičke, napali nas, a mi potpisali" lolo

Не разумем те шта ош да кажеш Чаче. :Д

Pa te zvanične i pravne stvari nisu baš bitne za istoriju. Mada i tvoj zaključak je loš. Piše ujedinjenje, a ne prisajedinjenje ili pripajanje. Tako da se smatra da su Kraljevina Srbija i ostale teritorije ušle u potpuno novu državu svaka kao zasebna jedinica.

Па то покушавам и да одгонетнем. У којој форми су које територије ушле у СХС. Знам да су Воша и Црна Гора прогласиле уједињење са Србијом а не са СХС. Македонија је већ била део Србије. Е сад ми није јасан овај део са Босном. За Хрватску и Словенију контам да су ушле као бивше Аустроугарске провинције или како год, небитно.
Нисам ја донео никакав закључак, само ми није тај део јасан.

Pa te teritorije su se kao odvojile od Austrougarske i proglasile se nekim "državama" ili šta ti ja znam i kao "nezavisne" ušle u Kraljevinu SHS, novoosnovanu. To je problem. Da sam se ja pitao, sve bih to osvojio, ko im jebe mater.

То сам и ја мислио, зато ме чудило ово за Босну.
Војно их јесмо освојили, само нисмо смели да жртвујемо своју државност за државу са Хрватима и Словенцима, говнима бекстеберским...

http://www.genocide-jasenovac.info/index.php/galerija-zlocina/19-djeiji-logori-u-ndh-jedini-logori-za-djecu-u-istoriji-ovjeanstva е ово још нисам чуо јеоте невероватно. стварно су најодвратнији.

Злочини аустроугарских окупатора над недужним српским становништвом током окупације Србије, на слици је и Војислав Браловић, управник поште из Бруса

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/969970_689899081025599_1553067711_n.jpg
немци... јебаће нас опет чим им се укаже прилика.