Prijava

Је л' има неког да има искуства с путовањем у Братиславу? Треба ми пар савета. Планирам да идем возом на неки церт, е сад не знам да ли ми је исплативије да купујем у Београду карту директно до Братиславе (чуо сам да је тако скупље), или да узмем до Будимпеште, па у Будимпешти да пазарим карту до Братиславе, пошто је наводдно повратна карта свега десетак евра (тако прочитах на нету, па ако је неко одавде ишао, нека потврди или демантује).

Одседао бих у хостелу, у двокреветној соби, нека је цена до 15 евара дневно по особи, дакле 30е укупно. Је л' зна неко неки пристојан хостел за те паре? Пожељно је купатило у соби, али није неопходно. Такође, пожељно је да буде негде у граду, не по пичковцима.

И на крају, шта вреди видети и посетити у граду?

idi preko budimpešte ali dođi dan ranije, malo procunjaj po gradu, i sutra zapiči u bratislavu...

DŽimi, i radnja filma Hostel se dešava u hostelu u Bratislavi. lololo

idi preko budimpešte ali dođi dan ranije, malo procunjaj po gradu, i sutra zapiči u bratislavu...

Imaš sajt Hostelworld.com. Tu ćeš naći dobar i jeftin hostel. Na sajtu možeš i da razervišeš,
Ako hoćeš da uštediš, možeš da uzmeš deljenu spavaonicu, ali verujem da su u Bratislavi hosteli jefitini, tako da to nije mnogo važno. U budimpešti za deset do petnaest evra imaš odlično prenoćište sa doručkom, provereno. Tu sam bio.

Sve ovo ispričah, ali na glavno pitanje ne znam odgovor. Koristio sam InterRail, pa mi nisu trebale karte.

EDIT: Čiji je koncert u Bratislavi?

Који је концерт?

Концерт Доро.

http://3.bp.blogspot.com/-aslrGIXjnU0/Tg8kLYTfscI/AAAAAAAALK4/Z09uM2u9HkU/s1600/Doro6.jpg

DŽimi, i radnja filma Hostel se dešava u hostelu u Bratislavi. lololo

Хаха, знам. :)) Најебачемо.

Imaš sajt Hostelworld.com. Tu ćeš naći dobar i jeftin hostel. Na sajtu možeš i da razervišeš

Знам за Hostelworld, ал' ми требају информације од неког из прве руке, не верујем сајтовима. Тако сам се зајебао у Будимпешти. На сајту све нај нај о хостелу, а кад стигосмо тамо - јебено шизење. :)

Koristio sam InterRail

Ако би био љубазан да ми напишеш где си све ишао, пошто планирам да путујем Интеррејлом у догледно време, био бих ти захвалан.

DŽimi, i radnja filma Hostel se dešava u hostelu u Bratislavi. lololo

Што је најгоре , прича се да је после филма стварно настало тако неких места где се плаћа да би мучио људе до смрти ... сад дал је трол или не ...

Ruta je bila Pariz, Amsterdam, Berlin, Budimpešta, Beograd.
Važno je da napraviš plan presedanja pre putovanja. Makar ga i dva dana pravio, mnogo manje vremena ćeš izgubiti između destinacija. U istočnoevropskim vozovima budi spreman na sve. Dozvoljeno je sve od kineza koji materijalizuju Pande akumulisanim čijem do pušenja.
S druge strane, neuporedivo brži zapadni vozovi imaju manu civilizacije. Dakle, ponekad ne možeš da pušiš satima (osam sati u mom slučaju) i, koliko god da ti je važno, ne možeš da sediš na stepenicama od amsterdama do berlina ako su sva sedišta zauzeta. Ali, opet. ne moraš da slušaš celonoćno divljanje huliganskog dela nemačke omladine i da se lepiš za sve u vagonu što su uspeli svim živim da poliju.

Trigovao si mi uspomene...Prošlogodišnje, ove godine nisam imao para :'(

i ja planiram u skorije vreme neku turu vozom po evropi, čim nakupim kintu... Bratislava, prag, beč, budimpešta, dizeldorf, berlin...

Bratislava, prag, beč, budimpešta, dizeldorf, berlin...

Promenićeš valjda red gradova da ideš redom. Imaš uvek jeftine ture po istočnoj Evropi. Kontam da za 400 evra ukupno možeš da prođeš kroz Rumuniju, Bugarsku, Mađarsku i još šta ima na toj strani :)

Ja se nadam da ću sledećeg leta imati para i još nekog ko ima para da idem ponovo na eurotrip. Ako ništa, prodaću motor, ionako ga ne vozim toliko.
Ali o tom, po tom. Možda nešto iskrsne do tada, ko zna...

naravno, samo sam navodio gradove koje planiram da obiđem... skupiće se barem 600-700 evra do sledećeg leta

izvin'te što 'vako upadam, ali.. kol'ko je interrail do berlina?
planiram da odem kod druga da izblejim fino, pa da vi'm koj mi je moj isplativiji.. voz ili avion.

imaš one low cost avione sada, ali moraju da se bukiraju unapred bar nekoliko nedelja... to je dojaja jeftino...

znam, silni, zato i pitam kol'ko je voz :)

ne sećam se, ali mislim da je jeftinije avionom sada ako ideš low cost... pošto tada nije bilo tih letova, a sad ih ima... pitaću ortakinju, ona nam je sređivala karte...

Dozvoljeno je sve od kineza koji materijalizuju Pande akumulisanim čijem do pušenja.

Win!

interrail ima neku foru koja se zove globall pass, i košta nešto oko 200 evra... koliko sam ja skontao možeš da putuješ s time po celoj evropi dok imaš u kartu...

evo ti ovo pa pogledaj...

http://www.raileurope.com/index.html

Kristina, InterRail je jeftiniji samo u slučaju da putuješ kroz više evropskih zemalja, odnosno često koristiš vozove. Karta je prošle godine bila 120 evra(ja sam je uhvatio na nekoj akciji, sasvim slučajno) i s tom kartom sam u 22 dana od početka važenja da zaokružim deset u kojima će važiti. U danu važenja karte voziš se neograničeno svim evropskim vozovima...u teoriji. U praksi, neki (tipa francuskog TGV-a) zahtevaju doplatu od 10-20 evra, ali većiom je moguće sačekati naredni voz.

takav je princip interraila...i dalje je cena u tom okviru...