Prijava

Е, само да јавим да се вратих и да топло препоручујем одлазак у овај град, прелеп је и на релативно малом простору има много тога да се види. Ако се ико одлучи за путовање возом, немој случајно да се зајебе да карте до Братиславе купи у Београду, јер ће проћи 45 евра скупље. Наиме, повратна карта кошта 87 евра (са попустом!) ако се купује у Београду, а пролази се много јефтиније ако се купи повратна до Будимпеште (26 евра), па у Будимпешти повратна до Братиславе (16 евра, возови иду на свака 2 сата), то му дође укупно 42 евра. Да се запиташ коме оних 45 евра иде у џеп. Близу Братиславе је и Беч, сат времена се иде возом до Јужне станице, возови иду на сат времена, повратна карта је 11 евра.

Ако некоме буде требала препорука за добар, а јефтин хостел, нека ме исцима на ПВТ.

Окачићу неке фотке кад будем имао времена.

Pu, što nisi ranije to sve rekao, gurao sam se u vozu sa Bugarima i Klingoncima.

Nisam čitao postove, samo sam video da se raspituješ o Bratislavi. To za karte nem pojma, al sam malo prošetao kroz Bratislavu u jesenjem periodu i mogu reći da sam bio poprilično depresivan vratio kući. Možda je utisak subjektivan, al ne videh ništa zanimljivo. Bilo prohladno, nema ljudi na ulici, zgradetine, otužni tržni centri, neki pokušaji trgova...Ne znam...Najgori odlazak u inostranstvo ikada..Opet, nisam imao profi vodiča koji bi me možda odveo da nekih zanimljivih lokacija tako da je moguće da sam nerealan. Kači slike kad se vratiš, rado bih da vidim demante.

Sad videh tvoj poslednji post. Kači te slike obavezno! :)

Nisam čitao postove, samo sam video da se raspituješ o Bratislavi. To za karte nem pojma, al sam malo prošetao kroz Bratislavu u jesenjem periodu i mogu reći da sam bio poprilično depresivan vratio kući. Možda je utisak subjektivan, al ne videh ništa zanimljivo. Bilo prohladno, nema ljudi na ulici, zgradetine, otužni tržni centri, neki pokušaji trgova...Ne znam...Najgori odlazak u inostranstvo ikada..Opet, nisam imao profi vodiča koji bi me možda odveo da nekih zanimljivih lokacija tako da je moguće da sam nerealan. Kači slike kad se vratiš, rado bih da vidim demante.

To да нема много људи на улици, то је тачно, ал', ево, ја на то дајем плус. :) Не волим градове који су пренатрпани људима. У Братислави су сви некако културни, гледају да ти изађу у сусрет, нико те не гура, нема никог да ти пресече пут, кад се случајно деси да ТИ неком пресечеш пут, тај ти се извињава. Нема никог да се дере на улици и да изводи бесне глисте. Јебемлига, фини су, то ми се свиђа. А капирам да их нема пуно на улици, јер раде. Ноћу видиш само туристе и шачицу локалних клошара.

Нисмо ни ми имали водича, ал' нам било занимљиво да тумарамо градом, иако је падала киша 30% времена. Најкул од свега је било пењање на врх оног њиховог Новог моста у облику летећег тањира, одатле се види цео град, а и мало Аустрије.

Ja bi reko da si i ti video isto što i ja (kakvo čudo, a? :)), ali drugim očima! :) E da. Upoznao sam nekog hrvata klinca u nekom restoranu, koji je samo potvrdio da su tamo ljudi i više nego pristojni.

Koja slucajnost, bas sam u subotu bio sa prijateljima u Bratislavi. Sto se tice prevoza ne mogu ti puno pomci jer sam ja isao iz Beca i povratna karta je kostala 14 evra. Jedino sto mogu da ti preporucim je lokal koji se zove BarRock, sviraju old school rock i toceno pivo od 0.5 kosta 1.90.

EDIT: tek sad sam vidio da si se vec davno vratio iz Bratislave lololol

Koja slucajnost, bas sam u subotu bio sa prijateljima u Bratislavi.

Хаха, па и ја сам у суботу био тамо, напољу сам био буквално цео дан. Можда смо се и срели, ко ће га знати, чули смо неке Србе/Хрвате у пролазу. Прошли смо поред тог Бар Рока, хтели смо да свратимо, али нисмо имали времена.

Ja sam dosao tek navece oko pola 12, vjerovatno se nismo vidjeli, a za BarRock steta sto niste imali vremena, skroz je kul.