Prijava

notpad++
jos nisam radio u jeziku koji ne poznaje, sve mi lepo obelezi

hrom
ima dojajnu konzolu i prosto se menjaju elementi stranice

visual studio
nema sta nema, prevlacenjem misa pravis programe, hex-a editujes fajlove, pretraga reci po fajlovima, svakake dzizabidze

Može li power point 2003 da se skine? Pokušavam ceo dan, al sve neka sranja... Jel može neko da mi da link za skidanje? Bila bih mu veoma zahvalna.

Adobe pack programa (donosi šuške)

Daj da pogledam neke tvoje radove.

Јел зна неко програм који може да прецизно преведе неки текст са страног језика?

Gugl trenslejt. Ima, naravno, par grešaka, ali preletiš na brzinu i ispraviš ono što ne valja.

Sta ce ti program kad imas Google translate lololo?

Retko stavljam radove u folio mister Kostiću zato što ne radim često na stranim sajtovima ko neki papci ako si na to mislio. Nisam čovek od takmičenja nego od posla sa ljudima uživo. Ako ti treba nešto odraditi ti se javi. Ili još bolje naleti do mene. Brčko Distrikt, Dejtonska 115, Bosna i Hercegovina. Mislim usput ti je ako ikad budeš išao u Bosnu pa svrati na kafu pokažem ti umetnine koliko se to tako može nazvati u Pixxari.

uICE

Предобар програм, за оне који имају ИЦ сензор на компу и даљинац.

Tune up 2009 (noviji postoje, ali mi opterecuju komp i konfuzni su tj neorganizovani)
GIMP (GNU Image Manipulation Program) odlican open source pandan photoshopu
Audacity
Notepad ++ - cita sve fajlove sa tekstom koje vam padnu na pamet (skripte, batch naredbe, txt datoteke, srt sub...)
Aida 64 (nekadasnji Everest) kao pomoc u prepoznavanju hardvera u kompu, vrlo detaljno
AIMP2 jer je plejer (po meni bolji od mnogo koriscenijeg winampa), konverter formata, koji mozete doterati da ugari komp za zeljeni broj pesama i otici na spavanje uz muziku :-)

1. Chrome
2. Media monkey (mnogo jak program za skušanje muzike, daje čistiji zvuk od vežine plejera jer ima drugačiji lame mp3 dekoder, pogotovo je bolji zvuk od winAmpa, ima gomilu podržanih formata, konverter iz kojeg oćeš u koji oćeš, konvertovanje bit rejta, čitanje ape i flac čak i ako nisu splitovani, ma vrhčina od programa, a radio mi i na linuksu).
3. ACDSee 8pro koji vučem godinama i i dalje mi je neprevaziđen za bilo šta sa slikama, a dobro posluži i za grupno rinejmovanje (ili konvertovanje) više fajlova odjednom
4. MP3 gain (služi za izjednačavanje volume-a pesama na željeni nivo, tako da se sve svedu na neku istu meru, nema neka glasnija pa neka tiša pa ovo ono)
5. Mikro torentara
6. Audacity
-----
To su start up paket programi koje obavezno u svakom trenutku moram da imam na kompu, ostalo je podležno pregovorima i izmenama.

Audacity - Sprdnja sa zvukovima.
Any Audio Converter - Sprdnja sa zvukovima 2.
Any Video Converter - Sprdnja sa klipovima.
Adobe Photoshop CS4 - Sprdnja sa slikama.
SubtitleEdit - Ono kad ti ne valja prevod na filmu.
Nero - Za prženje cedeova.
Unlocker - Za brisanje neobrisivog.
Alcohol 120% - Sučim bi instaliro igrice da nije tebe ljepoto.

Advanced SystemCare PRO

GOM - najbolji mi za gledanje filmova, najbolji interfejs, a i podržava sve formate klipova.
Foxit reader - troši manje memorije od Adobe, a ima sve što trebaš

+1 за аимп, гимп, гом и фоксит ридер

Нокија ПиСи Сјуит - Комуникатор који мојем телефону преко рачунара објашњава неке ствари које му ни творац не би могао објаснити.
Тјун Ап - Боготац! Укидам све програме који ме не занимају, мењам начин Лог она на Њиндоњс (променио сам позадину за оно када има доле оно мало плаво говно што трчи по правоугаонику каце пали комп), Могу да само померам миша по екрану и аутомацки се активирају прозори преко којих прелазим и не морам да кликћем. И тако даље.
Гом Плејер - Боготац за филмове!
Гугл Хром - Јест да једе рам ко нечитав, ал је опште прихваћен.
Њинрар - Отпакивање игрица које су крекери ставили у 78 рарованих фајлова ко нездрави, па нећу на флопије да их снимам.
Сајбер Линк Павр двд - Ако се нађе неки оригинал филм да могу да погледам.
Биро Пек Виста инспајред - Да мој Икс Пе има провидан таскбар, геџете, црне лајне по виндовима (који су опет провидни) а не оне плаве икспеове лајне и да ми старт буде округао и да се трипујем да имам седмицу.
Микро Торент - Да даунлоудујем
Ј Даунлоудер - да даунлоудујем директно са фајлстуба, иксфајла и рапида.
К-Лите кодеци - Да ми гом плејер ради кад оћу да пустим филм