Prijava

energija
Sedplase, imaju prava na abortus, bar koliko ja znam.

e ne znam, nama su pricale ove na faksu kako im je to neki cilj kurac palac. a realno ne bi trebale da ga imaju.... msm pravo.

Ama bre ljudi, ne pričam uopšte o zlostavljanju, zlostavljanje je skroz druga tema. Zašto se žene u relativno normalnom okruženju i sa svim pravima i dalje bore za nekakvu ravnopravnost?

Zašto se žene u relativno normalnom okruženju i sa svim pravima i dalje bore za nekakvu ravnopravnost?

Pa navika majku mu, ne možeš da rasformiraš tolike klubove sifražetkinja za samo sto godina, ne ide to preko noći. Zašto američki crnci i dalje trube o nekoj rasnoj diskriminaciji?

Feministkinje bolje da pruže podršku recimo muslimanskim ženama, one stvarno imaju problema.

Zašto se žene u relativno normalnom okruženju i sa svim pravima i dalje bore za nekakvu ravnopravnost?

Самоцитираћу се:

негде су прочитале да имају права

Тако да, то њихово куробецање по јавности представља увреду за оне жене које су заиста угрожене и инфериорне.

Zato što im je to prešlo u naviku, jer se bore za ravnopravnost od kada je sveta i veka, i sada šta god da se desi skaču i viču "diskriminacija", iako nema potrebe za tim, jer, po meni, žene su i više nego ravnopravne.

I, šta sad, čitavo kurobecanje je samo navika? I gde su te žene što se deru ''oćemo prava'', nema nijedna na Vukajliji da porekne da je kurobecanje samo navika?

Prost razlog - muškaci su htele mi to da priznamo ili ne dosta stabilniji i samopouzdaniji i mnogo lakše i brže spoznaju i prihvataju SEBE i ne traže identifikaciju u drugima i afirmaciju od drugih tamo gde nije potrebna, čak i suvišna i to ne zato što su sebični nego zato što su praktični, dok žene nisu toliko samopouzdane i ne spoznaju i ne prihvataju sebe, a životne okolnosti i mentalitet ih ograničava i dosta sputava i prikazuje njihovu izvornu prirodu kao nešto pogano i loše i zato se žene uglavnom stide sebe i krive muškarce za sve i traže da se identifikuju sa njima i traže da budu ravnopravne sa njima.
Mentalitet ne dopušta ženi da bude ŽENA! Otud i teškoće u prihvatanju sebe.
Rešenje nije u tzv ravnopravnosti polova, nego u pravilnoj edukaciji i prihvatanju različitosti i prihvatanju samog sebe, odnosno da MUŠKO BUDE MUŠKO i ŽENA ŽENSKO.
Muško i žensko su RAZLIČITI! Te razlike nisu toliko strašne i neće sigurno zatreti seme, nego jednostavno služe da bi dva međusobno različita mentalna sklopa mogli da se dopunjuju i tom dopunom da se harmonizuje odnos izmedju ta dva sklopa.
Muškarci pričaju o ženskim manama, žene pričaju o muškim manama, svako svakog osuđuje. Onaj koji osuđuje osudiće sve što mu padne pod ruku, i muško i žensko i to nije polna karakteristika nego neki dubok poremećaj psihe i percepcije koja ta osoba vuče. Naravno uvek je najlakše naći krivca!

Muškarci su nas tlačili, umesto da nas prihvate onakvim kakve jesmo, oni su našu žensku ćud okarakterisali kao nešto najgore na svetu i za to mi nismo krive, nego oni što nas nisu razumeli. Naravno da smo trebale da se borimo da izađemo iz tog polnog ropstva i da treba da nastavimo da se borimo, ali ne tako što ćemo kao i oni imati predrasude o njima i pokušavati da njihovu mušku ćud okarakterišemo kao nešto loše (uostalom nećemo ni uspeti jer oni su kao što sam rekla mnogo svesniji sebe) ili da se poistovećujemo s njima. Poistovećivanje sa njima već može da ih zaplaši, ali to opet znači odricati se svoje ženske prirode. Borba za ravnopravnost polova je ništa drugo do odricanje sebe samE. Naša borba bi trebalo da bude u pravom smislu reči OSLOBODILAČKA i tako što ćemo iskoristiti sva moguća pravna, ustavna, moralna i sva ovozemaljska prava da budemo to što jesmo i po identitetu, polu, rasi, veri, opredeljenju... A, najbitnije, po POLU! Da ne suzbijamo, nego da potenciramo ono najbolje žensko što imamo u sebi, da prihvatamo sebe onakvima kakve jesmo i da tražimo i od drugih da nas shvate i prihvate onakvima kakve jesmo.
Možda deluje da bi nas muškarci još više iskorišćavali kad bismo mi bile mi, ali postoji nešto što se zove NEZAVISNOST. Nezavisnost je karakteristika oba pola. Nezavisnu ženu niko ne može da iskoristi. Najčešće žene misle da se muškarci plaše nezavnisnih žena. Greška! Nezavisnost nije isto što i moć i želja za dominacijom! Muškarci se plaše žena koje se ponašaju kao muškarci i koje su se potpuno odrekle svoje ženske prirode, ali nezavisnosti se ne boje iz jednog prostog razloga - oni su nezavisni i nezavisnost partnerke im se čini kao izraz potpunog razumevanja razlika, navika i mišljenja.
Muškarci koji imaju izraženu potrebu da dominiraju nad ženom imaju ozbiljnu falinku u vaspitanju i razumevanju ženske prirode.
A, žene koje imaju želju za dominaciju nad muškarcem imaju ozbiljnu falinku u prihvatanju sebe i razumevanju muške prirode.

Energijo, ti se ne osećaš ugroženom zato što si ti jedna samosvesna ŽENA, koja je prihvatila svoju žensku prirodu, ženske potrebe i spoznala svoje ženske, ali i ljudske kvalitete. Ti nemaš potrebu da se takmičiš sa muškarcima, nego potrebu da se razvijaš u pravcu koji ti želiš. Drago mi je što si se setila da otvoriš ti ovu temu, jer da sam je otvorila ja, mene bi isprozivali (zbog jedna stare definicije u kojoj sam ispljuvala sav muški rod, ali tad sam bila klinka i tek je počeo da me drma pubertet pošto sam kasno ušla).

Ovo je ta definicija, postujem je ovde jer smatram da će da posluži ovoj temi i da ćemo jednu po jednu zabludu opovrgnuti i rešiti argumentovano:

http://vukajlija.com/muskarci/25546

Ne znam, stvarno, ja bih baš volela da čujem drugu stranu, jer se nikako ne osećam ugroženo.

identifikaciju u drugima i afirmaciju od drugih tamo gde nije potrebna, čak i suvišna i to ne zato što su sebični nego zato što su praktični, dok žene nisu toliko samopouzdane i ne spoznaju i ne prihvataju sebe, a životne okolnosti i mentalitet ih ograničava i dosta sputava i prikazuje njihovu izvornu prirodu kao nešto pogano i loše i zato se žene uglavnom stide sebe i krive muškarce za sve i traže da se identifikuju sa njima i traže da budu ravnopravne sa njima.
Mentalitet ne dopušta ženi da bude ŽENA! Otud i teškoće u prihvatanju sebe.
Rešenje nije u tzv ravnopravnosti polova, nego u pravilnoj edukaciji i prihvatanju različitosti i prihvatanju samog sebe, odnosno da MUŠKO BUDE MUŠKO i ŽENA ŽENSKO.
Muško i žensko su RAZLIČITI! Te razlike nisu toliko strašne i neće sigurno zatreti seme, nego jednostavno služe da bi dva međusobno različita mentalna sklopa mogli da se dopunjuju i tom dopunom da se harmonizuje odnos izmedju ta dva sklopa.
Muškarci pričaju o ženskim manama, žene pričaju o muškim manama, svako svakog osuđuje. Onaj koji osuđuje osudiće sve što mu padne pod ruku, i muško i žensko i to nije polna karakteristika nego neki dubok poremećaj psihe i percepcije koja ta osoba vuče. Naravno uvek je najlakše naći krivca!

Muškarci su nas tlačili, umesto da nas prihvate onakvim kakve jesmo, oni su našu žensku ćud okarakterisali kao nešto najgore na svetu i za to mi nismo krive, nego oni što nas nisu razumeli. Naravno da smo trebale da se borimo da izađemo iz tog polnog ropstva i da treba da nastavimo da se borimo, ali ne tako što ćemo kao i oni imati predrasude o njima i pokušavati da njihovu mušku ćud okarakterišemo kao nešto loše (uostalom nećemo ni uspeti jer oni su kao što sam rekla mnogo svesniji sebe) ili da se poistovećujemo s njima. Poistovećivanje sa njima već može da ih zaplaši, ali to opet znači odricati se svoje ženske prirode. Borba za ravnopravnost polova je ništa drugo do odricanje sebe samE. Naša borba bi trebalo da bude u pravom smislu reči OSLOBODILAČKA i tako što ćemo iskoristiti sva moguća pravna, ustavna, moralna i sva ovozemaljska prava da budemo to što jesmo i po identitetu, polu, rasi, veri, opredeljenju... A, najbitnije, po POLU! Da ne suzbijamo, nego da potenciramo ono najbolje žensko što imamo u sebi, da prihvatamo sebe onakvima kakve jesmo i da tražimo i od drugih da nas shvate i prihvate onakvima kakve jesmo.
Možda deluje da bi nas muškarci još više iskorišćavali kad bismo mi bile mi, ali postoji nešto što se zove NEZAVISNOST. Nezavisnost je karakteristika oba pola. Nezavisnu ženu niko ne može da iskoristi. Najčešće žene misle da se muškarci plaše nezavnisnih žena. Greška! Nezavisnost nije isto što i moć i želja za dominacijom! Muškarci se plaše žena koje se ponašaju kao muškarci i koje su se potpuno odrekle svoje ženske prirode, ali nezavisnosti se ne boje iz jednog prostog razloga - oni su nezavisni i nezavisnost partnerke im se čini kao izraz potpunog razumevanja razlika, navika i mišljenja.
Muškarci koji imaju izraženu potrebu da dominiraju nad ženom imaju ozbiljnu falinku u vaspitanju i razumevanju ženske prirode.
A, žene koje imaju želju za dominaciju nad muškarcem imaju ozbiljnu falinku u prihvatanju sebe i razumevanju muške prirode.

Koja fabrikacija, jebote.

U bre rock, kakva je ono hejterska definicija :)

Eto, sad se osećam ko poslednje đubre.

Muško i žensko su RAZLIČITI! Te razlike nisu toliko strašne i neće sigurno zatreti seme, nego jednostavno služe da bi dva međusobno različita mentalna sklopa mogli da se dopunjuju i tom dopunom da se harmonizuje odnos izmedju ta dva sklopa.

Морам признати да си овде у праву, ал опет, сматрам да и карактерне особине доста играју улогу- да ли ће се различитости заиста надопуњивати, зависи искључиво од менталног склопа оба партнера.

Vidi se da rasteš, rockangel. :) Ko da post i definiciju nije pisala ista osoba. :)

Sad da pretvorim temu u oglas: tražim ženu koja se JOŠ bori za prava da mi kobjasni za šta se tačno bori! Gej stop. Cimanje stop. :)

Stefane Kostiću, u muškoj je prirodi da ne možeš da čitaš duge tekstove ili da slušaš duge priče. U muškoj je prirodi da tražiš da ti se nešto objasni kratko i jasno ili da se trudiš da iz nekog predugačkog teksta izvučeš samo par rečenica kao koncept. Ja te savršeno razumem, ali ova tema je kompleksna i zahteva da se čovek duboko unese u materiju. Ja sam to uradila na ženski način, a ti uradi na muški.

Da ti olakšam: zapamti samo ovu moju poslednju rečenicu (pre ove) i biće ti jasan moj predhodni post i eventualno ovaj ako ni taj nisi razumeo.

Одувек сам хтео једну оваку тему дотворим, али ми је била фрка да ме борци за женска права не разапну на 4 стране света јер сам јелте мушко.

A ako mene razapnu što sam ubačena kao špijun u nji'ove redove? :)))

Crni Grujane ta definicija je obeležila početak mog puberteta (imala sam 15 ili 16 godina). Meni je pubertet kasno i naglo počeo, a naglo se i rano završio. :D

Nebitno ko je kog pola, po meni se ispod kurobecanja krije kukavicluk i lenjost, tj.nesposobnost ili pak neznanje da se NEKO izbori za SEBE i svoju poziciju u drustvu,porodici,vezipa galamom privlaci paznju sebi.

A i posle elaborata odozgo suvisno je jos sta reci.

Ko da post i definiciju nije pisala ista osoba.

Jašta, vidi se doduše da je definiciju pisala osoba koja još nije raščinijala baš sve u glavi. Bez uvrede, ni ja nisam u mladosti kontao recimo tananu razliku između pojmova lopov, razbojnik i političar tako da je bilo neprijatnih situacija, jer jelte svi prođemo kroz periode gneva i bunta gde najviše pizdimo na one koji to najmanje zaslužuju. Neki nikad ni ne uspeju da razdvoje činioce a reklo bi se da je struktura feministkinja i sličnih aktivista upravo takva.

Crni Grujane ta definicija je obeležila početak mog puberteta (imala sam 15 ili 16 godina). Meni je pubertet kasno i naglo počeo, a naglo se i rano završio. :D

Kasno, idemo kostic i ja da isprobamo novi most.

Ma, nemam pojma ni ja šta one hoće. Mislim, realno, ni žene same ne znaju šta hoće, ali sa tim preterivanjima i izgovaranjem onog čuvenog: '' Je l' to zato što sam žena?'' me strahovito podsećaju na crnce. Za svaku nepravdu (koja se isto tako desi i muškom kolegi) oni navale i kukaju da je to zato što su žene. Možda tako izizskuju neki povlašćen položaj? Generalno gledano, imamo, stvarno, ali stvarno imamo ista prava kao muškarci, a žena nema na nekim radnim mestima (tipa odžačara, kamiondžija, tegljača nameštaja, buldožera) jer ih to ne interesuje. Onda ono nametanje da nema dovoljno žena u politici... Realno, njih deset je to isticalo, a kad sam ih pitala pa je l' bi one htele, odgovorile su: ''Jok, mene to ne interesuje.'' Žena koja je zainteresovana za politiku može da uspe isto kao i muškarac. Jednostavno ih ima manje kojima je stalo.

Dakle, imamo sva prava koja nam trebaju, nego neke tu volu da seru zato što misle da tako mogu da se probiju na kuknjavu, a ne radom.
Jedini problem koji, nažalost, postoji jeste rađanje. Ima puno firmi (znam iz iskustva najbližih i bliskih prijateljica) da žena koja želi da rađa ima jako mnogo problema da se zaposli, osim ukoliko nije u pitanju prosveta ili državna služba.

Dr Jankoviću jeste da karakter igra bitnu ulogu u harmonizovanju odnosa, ali u harmonizovanju muško-ženskog odnosa učestvuju i te polne razlike pre svega, a karakter je ono što nas odvaja od životinja i čini taj m-ž odnos složenijim. :D