Prijava

Два пута скакао да браним другове у бусу.

Једном нико није скочио сем мене јер су хтјели овог лика да угазе и ја га извукао буквално њима испод ногу, он се касније захваљивао лику који је иза сједио и пуцао му је курац, а мени ови касније пријетили итд.

Други пут сам исто скакао за друга, дошло касније њих 30 на станицу са палицама и фантомкама да нас угазе, међутим не буде ништа, и видим сјутра истог тог коња због којег смо хтјели да се бијемо, да се љуби и поздравља са овима који су хтјели да га бију.

Зарекао сам се да не скачем ни за кога више, осим за двије или три особе, а за мајку сам спреман да пуцам у било које доба дана и ноћи и да кољем све живо.

Зајебана је ствар та да колико год се трудио некоме да помогнеш, неће ти се вратити на добро, бар не са његове стране, чак ћеш ти испасти крив.

Али некад прође превише време док ти се врати добро, много, много времена. Али на крају схватиш да је вредело чекати и трпети.

desavalo se i meni. bio sam prema jednoj osobi dobar i na kraju je napravila magarca od mene. bio sam ljut ali se nisam pokajao za svoja dobra djela. posle je toj osobi bilo sve super u zivotu a ja bio sjeban zesce. ali posle par mjeseci se situacija preokrenula. istina, ponekad traje predugo ali na kraju to sve dodje na svoje.

Izvukla jednu drugaricu iz sekte, a sada me odjebala zbog SPC. Pravoslavlje joj brani da se druži sa poročnim ljudima; iskušenje je veliko, kaže. To moje dobro delo bejaše zapravo vrlo rđavo tako da nemam dobrih dela zbog kojih bi se kajala. Ali stvarno nema smisla što sam i glupača i grešnica. Grom je spalio i dabogda joj harfe mozak probile! Dobro, ajde, bez groma... Empatija je neizlečiva bolest.

Хвала Милице на савету, ја мислио може само латиницом.

ali psole par mjeseci se situacija preokrenula

Волим једну из Библије ваљда:
"Ко је горе, биће доле, а ко је доле, биће доле"
Хаха, то је скоро онај хакер но. 1 негде написао.

Rešila ja jednom da ispadnem čo'ek.
Kupim novu karticu za telefon i posle par nedelja zove neki dečko i maltene me preklinje da mu prodam jer je to njegov stari broj i nebitno, ja kao opušteno nema problema ne treba ni kinta nije strašno, nađem se sa njim i poklonim mu karticu.
E sad,pošto sam previdela da se neke poruke čuvaju na kartici, lik je imao uvid u neko hotovanje, onako baš... Sočno, da se tako izrazim. I naravno pošto je seljačina + nolajfer + ružan on je jedno 5,6 sati drk'o na sadržaj mojih poruka i onda, znajući moj novi broj, rešio da me udavi porukama u stilu "E mala, šta bih ti radio, ja sam uvek oran" i tako to. Za to ga ne krivim, probao čovek. Moje kajanje za dobro delo počinje u trenutku kada sam jako pristojno objasnila da su to poruke od mog dečka i da nisam u fazonu da petljam nešto sa njim on me iznapušavao da sam kurvetina porukum u kojoj je, e to me najviše zabolelo, bilo tridesetak gramatičkih grešaka. Pa dobro, mučenika bolela ruka, šta da mu radim...

Rešila ja jednom da ispadnem čo'ek.
Kupim novu karticu za telefon i posle par nedelja zove neki dečko i maltene me preklinje da mu prodam jer je to njegov stari broj i nebitno, ja kao opušteno nema problema ne treba ni kinta nije strašno, nađem se sa njim i poklonim mu karticu.
E sad,pošto sam previdela da se neke poruke čuvaju na kartici, lik je imao uvid u neko hotovanje, onako baš... Sočno, da se tako izrazim. I naravno pošto je seljačina + nolajfer + ružan on je jedno 5,6 sati drk'o na sadržaj mojih poruka i onda, znajući moj novi broj, rešio da me udavi porukama u stilu "E mala, šta bih ti radio, ja sam uvek oran" i tako to. Za to ga ne krivim, probao čovek. Moje kajanje za dobro delo počinje u trenutku kada sam jako pristojno objasnila da su to poruke od mog dečka i da nisam u fazonu da petljam nešto sa njim on me iznapušavao da sam kurvetina porukum u kojoj je, e to me najviše zabolelo, bilo tridesetak gramatičkih grešaka. Pa dobro, mučenika bolela ruka, šta da mu radim...

Баба чува јебачке поруке лололо

obicno to bude tako babo. onaj kome ti pomognes ispadne djubre a kad tebi treba pomoc pomogne ti neko drugi.

Onaj ko meni pomogne ja se trudim da mu se oduzim. Bilo kako.

Naravno da čuvam, neću valjda da se dopisujem u stilu "lep dan danas" :)
Maggot pa da, baš sam se osećala glupo posle toga. Mene nije bilo sramota od poruka nego nisam mogla da verujem da sam mu toliko učinila i da je imao herca da mi kaže da sam kurva i to jer ne dam pičke :D

Ja sam se uvijek pokajao kad sam imao neki biznis sa Srbima. Žgadija ostaje žgadija, u genima nam je da budeo ološ.

Sa muslimanima je daleko ljepše poslovati.

Onaj ko meni pomogne ja se trudim da mu se oduzim. Bilo kako.

E pa i ovaj izgleda hteo da se oduži. U naturi :)

Али некад прође превише време док ти се врати добро, много, много времена. Али на крају схватиш да је вредело чекати и трпети.

Да ли ја то видим рационализацију? Да ли већина вас ради или је радило "добра дела" очекујући нешто за узврат? Да ли сте себична стока онда? Да ли очекујете нешто за узврат? Да ли је то разлог што се кајете тих "добрих дела"?

ЕДИТ: Иправих кривописа што угледах.

joj babo ja sam jednom poslao poruku svom starom umjesto curi ako ce ti biti lakse :D

Да ли ја то видим рационализацију? Да ли већина вас ради или је радило "добра дела" очекујући нешто за узврат? Да ли сте себична стока онда? Да ли очекујете нешто за узврат? Да ли је то разлог што се кајете тих "добрих дела"?

Ма пуче ми да ли ћу добити нешто за узврат, волим чути ''хвала'' али ако нема, боли ме уво. Али не волим после ја да сносим последице зато што сам преузео туђу обавезу, и онда тај гледа равнодушно док ја сносим његове последице.

joj babo ja sam jednom poslao poruku svom starom umjesto curi ako ce ti biti lakse :D

Hahaha ne brini se, matori je sto posto bio ponosan :)

Dobro, za dobra djela ne očekuješ ništa, al' za neku dogovorenu uslugu koju nekome odradim naravno da očekujem, pogotovo ako u to ulazi i trošenje sopstvenih resursa, ako ne pare ili uzvratnu uslugu onda bar zahvalnost.
I onda budem opanjkavan kako nisam htio da pomognem iako uradim dogovoreno. Najviše me nervira to opanjkavanje, ta priča kako nikom nisi uradio ništa. Dobro, i ne očekujem da ide unaokolo i da priča kako sam mu ja pomogao ali nemoj ni klevetati kako si sve sam uradio ili kako sam ti ja odmagao. Ćuti i radi svoj posao.

Мене друг испали за бубицу дан пре испита

Значи на филмовима лажу! Тамо су сви миџити начитани и паметни. Давати некоме да преписује је срамота. Треба да идеш у тансвер блама и да се захвалиш момку што ти није дао бубицу.

To što učinim nekoj drugarici uslugu a ona to ne ume da ceni a kamoli da uzvrati uslugom.

Jeste. I to kategorisanje na dobro i loše delo je odlika nerazumnosti. Kako to? Kažete sebi "e, danas je lep dan, što ne bih uradio nešto dobro" ili "mrzim ceo svet, ajde da sebi malo olakšam" u zavisnosti od namere ili raspoloženja. Činjenje dobrih dela na ovakav način je stvar odsustva samokontrole i/ili prevelike količine licemerja. Sada ću da zvučim kao neki propovednik, ali drugi neka sude, ako im je do toga, a i tada treba da vas boli uvo. Zapravo, naročito tada. Amin :)

Auh... Nikad zbog dobročinstva ali zbog krivih ljudi- da.
Jedne mi je situacije posebno žao. Pitala me drugarica, znam je dvadeset godina da živi u mojoj kući, samo da se snađe bla bla na mesec dana ovo ono... I hajd, naravno dam. Niti je plaćala kiriju nedajbože, niti struju, grejanje, ništa. Nije joj ni traženo, naravno. Dogovor je samo bio da kad zatreba mora izaći. DVE JEBENE GODINE je bila, zovem je jednom, mora se renovirati, upala neka kombinacija, hitno mi, ja joj kažem- Budi još mesec dana, traži stan, samo pusti ljude unutra da uđu da premere šta čega treba od materijala, da znaju. Kad pođe zajebavati... Neće da izađe. Te nije sad u gradu, te danas će sutra će doći, odneti svoje stvari, te ne može taj i taj kamion jer njen neki drug radi pa da baš njega unajmi (nakon što sam joj rekla da ću joj čak i prevoz platiti) bla bla. Veslala me tako dva meseca, na kraju sam je nazvala, naravno opet nije u gradu ovo ono i kažem joj Slušaj, ja ću za sat vremena doći tamo, izbaciti ti sve stvari na ulicu pa ti gledaj. Interesantno, bila je u gradu.
Pu!
I sjeba krava prijateljstvo od dvadeset godina.