Prijava

Јесте, Јустинијан Први. Терај даље, Сијалице.

Šta je sagrađeno za vreme faraona Nehoa II što je ponovo izgrađeno u XIX veku?

Брана на Нилу?

Nije, ona nije ni građena u XIX veku.

амонов храм у оази сивах? наукратис?

onaj hram što je ceo prebačen na ostrvo?

осртво фиде?

а не сетио сам се, покушај прокопавања канала медитеранско-црвено.

Davide, izvoli... Inače jeste Suecki kanal

Јао Суецки, то сам прво помислио и као ма није то 19. век, то је 1914, помешао сам са Панамским... Је л 1856. беше прокопан?

Ne, izgrađena je 1869. a povodom svečanosti otvaranja je izvedena jedna čuvena opera. Šta mislite koja?

Edit: Pade mi na pamet sad kad ste se dotakli toga, ne morate da gledate na ovo kao na regularno pitanje, Davidov je red i dalje, al' eto čisto informativno ako neko možda zna.

ћоми и још размишљам морам да знам јебено за нехоа, пре два дана сам полагао то буквално лоло, иначе одговор на твоје је:

https://www.youtube.com/watch?v=AssDQbaIP_I

:)

ајмо питање

како се звао човек који је био адмирал, капетан у служби османског султана, а истовремено и картограф, географ, некада и гусар, творац прве османске карте новог света, такође, једне од најстаријих сачуваних мапа америке и писац ,,књиге о навигацији"?

Il' je Hajrudin Barbarosa ili je Piri Reis.

Piri Rejes je meš čini. Bila ta mapa u Asesins kridu ili tako negdje u nekoj igri se pominjala

Pazi, Piri Reis je bio kartograf, ali ne znam da li je bio pirat. A sa druge strane za Hajrudina znam da je bio pirat, ali ne znam da li je bio kartograf.

Ima razlike izmedju gusarenja i piraterije. Gusari rade u sluzbi drzave, tako da se uklapa

Pa obojica su bili gusari onda.

пири је, и нема разлике између гусара, корсара, приватира итд, нема разлике, то је нека поп култура.

Ekstra, ja sam na redu: Kako se zvala osmanska valuta u periodu Sulejmana?

Akča? Da li je to uopšte bila valuta..

edit to je sadašnja valuta ako se ne varam :)