Prijava

Mi smo u kurcu u svakom slučaju, jer umesto da imamo neki posao i koliko- toliko solidnu platu mi kenjamo ovde na forumu i slušamo ovog kako izigrava Karleušu.

Meni se čini da je ovo samo klasično dizanje buke od strane Tome i ništa više.

Запажање на месту, Тома пали масу са причама о наводној крађи, јер нема о чему другом да прича. Само ми једна ствар није јасна: колико се сећам, РИК је издао неко саопштење где су рекли да крађе избора није било. Е, на коју фору сад овај сере да су избори покрадени? Зашто се одмах не позове на суд да докаже или у супротном буде осуђен за клевету или штавећ?! Не капирам ово наше правосуђе нит се превише разумем у законе, али сам поприлично сигуран да ово некој уређеној држави не може овако да се ради. јебемлига

(naravno samo figurativno drugačiju jer su generalno svi isti)

Nisu svi isti, a sada ću pokušati da ti objasnim zašto misliš da su svi isti, tj. zašto deluje kao da su svi isti; zašto svaki političar koji dođe na vlast postupa isto ili slično kao njegov prethodnik.

Za one koji ne znaju šta je "superorganizam" – to je kolektiv organizama koji se više ponaša u skladu sa sopstvenim interesima nego u skladu sa interesima njegovih pojedinačih komponenti.

Zanimljiva stvar kod superorganizama je što je nekako logično da misliš da ako imaš gomilu ljudi koji su deo kolektiva i ako 90% ljudi u kolektivu kaže: "Mi volimo opciju A", onda bi opcija A bila ono što superorganizam čini; ali superorganizam ne funkcioniše na taj način. Tačno je da superorganizam donekle uzima u obzir volju njegovih individualnih komponenti, ali to nije njegova glavna briga. Njegova glavna briga je potvrđivanje i širenje sopstvene moći i primer za to vidimo tokom cele istorije. Zato smo imali komunizam gde su svi nesrećni, svi mrze sistem, a ipak sistem se ne menja (barem se ne menja brzo). Zašto? Zato što su svi oni deo istog tog sistema, svi su deo superorganizma, a superorganizam ima sopstvenu volju; njegova volja je da nastavi da postoji, da nastavi da bude moćan, da bude sve moćniji i moćniji.

Kao u filmu Olivera Stouna "Nikson" kada predsednik Nikson priča sa hipi devojkom i ona ga pita o ratu u Vijetnamu, a on joj odgovara kako mrzi rat isto koliko i ona. Hipi devojka ga pita: "Zašto ga onda ne zaustavite?" i Nikson nešto počne da mumla i mrmlja i ne zna šta tačno da joj odgovori. Odjednom hipi devojka doživi epifaniju: "Čekajte... Vi ne možete da ga zaustavite, zar ne? Nije do vas. To je mašinerija", a Nikson je šokiran, jedva diše koliko je šokiran, jer je shvatio koliko je nebitan. Predsednik Amerike, pa šta?! Novi se bira svake četvrte godine, svi su samo zupčanici u mašini. Zapravo, svi smo to.

Svi političari – u Skupšitni, u Vladi – svi su samo gomila zupčanika. Neki zupčanici se okreću u levo, neki se okreću u desno, ali svi su uklopljeni i služe Mašini. A svrha Mašine je da bude Mašina – da nastavi da postoji i da nastavi da širi svoju moć. I zato kada pogledaš sve političare i kažeš: "Ma svi su oni isti lažovi! Nikad ne rade ono što kažu da će da urade" – da li ti je ikad palo na pamet da možda ne mogu drugačije? Možda ne mogu ništa da urade jer su svi samo jebeni zupčanici u Mašini. Možda oni nisu toliko moćniji od tebe da utiču na tok događaja. Mašina će raditi ono što želi da radi.

I demokrate i naprednjaci i eldepeovci su isti... "Svi su oni isti". Ne, nisu isti! Ali služe istog gospodara – superorganizam Mašinu. A Mašina je cela država. I šta ova država zaista želi? Da potvrdi i širi svoju moć. I baš je briga šta ti misliš ili šta ja mislim, baš je briga da li je 70% posto ljudi za ovo ili je 90% ljudi za ono...

Ima idiota koji misle da sve ovo kontrolišu multimilioneri-tajkuni koji po ceo dan sede i puše tompus i pokušavaju da smisle kako da zajebu običnog čoveka. Ali to nije slučaj. Svi mi učestvujemo u tome. Od najnižeg sloja tipa čistačica u srednjoj školi preko predsednika države do najbogatijih kompanija u državi – svi oni su zupčanici u jebenoj Mašini. Ok, naravno da postoje ljudi koji imaju moć i uticaj i koji mogu da promene kurs Mašine za koji centimetar u ovom pravcu ili za koji centimetar u onom pravcu – ali kada se sve sabere i oduzme, Mašina radi ono što ona želi da radi i ti si samo komponenta. I samo zato što si komponenta, ne znači da imaš bilo kakvog udela u funkcionalnosti mašine čiji si deo.

prestao sam da čitam posle "Nisu svi isti", dalje mi bilo suvišno...

Ja pročitao sve. I on nešto pametno da kaže.

Branislave ako je već tako kako si napisao, zašto su po tebi onda komponente koje se odluče za jedne, a ne za druge retardirane. Jer ako zapravo ništa i ne zavisi od nas, a nešto se kao cimamo, onda smo svi redom retardirani.

What the fuck did I just read?

Kaže on često nešto pametno, samo mu treba previše reči...

Pa i tu mašinu mora neko da goni, ne može ona sama da ide kud hoće, mora neko da je programira kuda da ide i šta da melje i da sere. Koliko god ti mislio da je to samohodna kosačica, nije.

Не знам је л' неко већ постављао, али не шкоди опет. лололо
http://www.youtube.com/watch?v=xIraCchPDhk

Otključavam i više ne pratim temu.

Немо Брусе, овде су сви добродошли :)
Ово је земља за нааааас... и тако тај рад.

Дотворимо нову епоху у лајтхартид зонфићу
http://www.blic.rs/data/files/2012-04-18/4363_2.jpg

moja je zelja da se u moja uveravanja ne uvere kasno....

svasta nesto predvideo sloba...

Naravno da baš NIŠTA nije predvideo, ali baš ništa. Demagogija i vickasta futurologija sa sumnjivim ideološkim pretpostavkama. Kolko malouman čovek treba da bude da to ne vidi? Koliko treba čovek da bude malouman da ne prozre kretenizam ovog govora? Jedino što je pogodio jeste da će Kosovo biti nezavisno, što 2000 nije bilo predviđanje, nego očigledna posledica politike i ratova koje je dotični vodio.

Jebote, kolko je ovo glup narod...

Нерадна књижица. :))

едит: уствари није ни смешно... јебо те живот

Filantrofob, jesi ti odgledao i odslusao sve ili samo tako pricas da je narod glup?

e odo da spavam...ajte vi jos jednom poslusajte govor dragog nam pokojnog precednika, pa ga uporedite sa govorom dragog nam buduceg precednika...

za to su radili...

i jedan i drugi, svih ovih godina...