Prijava

Чекај, је л добио 2006. године онај Шиптар награду? Како се беше зове? Због свој утицаја на мир на Косову.

Jebote, sinoc pricao drugarici za ovu Poljakinju, i sta se desilo kad je bila kandidovana, rekoh da okacim, al' ajde. Nego, citao sam o njoj, i ne kontam sad da li je ona stvarno bila nominovana, konkretno pise:

At age 97, she was unable to leave her nursing home to receive the honor, but she sent a statement through Elżbieta Ficowska, whom Sendler had helped to save as an infant. Polish President Lech Kaczyński stated she "can justly be nominated for the Nobel Peace Prize" (though nominations are supposed to be kept secret). On 11 April 2007, she received the Order of the Smile as the oldest recipient of the award.

Dobro, to samo na vikipediji, ali, sta znam, da je zasluzila, i vise od toga, ali...?

Чекај, је л добио 2006. године онај Шиптар награду? Како се беше зове? Због свој утицаја на мир на Косову.

Добио ваљда Ахтисари, али он није шиптар... Ал ко да јесте. Добио награду за не решавање ичега на свету.

Па ова Пољакиња уопште није допринела миру у свету. Зашто би она добила награду? Можда је требало да је кандидују за награду Новости за најплеменитији подвиг.

Pa sve da živi još 300 godina i napiše još 3000 romana on nije kalibar pisca za Nobela. Nije ni disdent još ponajmanje poslednji u celom jednom veku. Ćosić je obična politička poltrončina, osrednji pisac i očajni političar.

To što je izjavio da ga Nobel ne zanima prilikom neke kandidature znači da on i sam ne veruje da mož da ga dobije.

Boje da ste otvorili temu o Velji Iliću ili koštunici nego o ovom skoro bezvrednom disnosaurusu svih političkih sistema koje je nadživeo i preživeo.

Što, odličan je Dobrica za Nobela. Kad je Nobela za mir dobio Al Gor i Obama, ne znam zašto za književnost ne bi dobio Ćosić. Nekako je to slično.

Nobelovu za mir treba ukinuti jer je u principu niko ne može osvojiti zato što je suprotnost samoj sebi. Da bi nekom dao mir mora neko drugi najebati, to je tako oduvek bilo, a sad da bakica dobije Nobelovu za mir u svetu zato što je pomagala Jevrejima da izađu odnekud pa onda još milion drugih ljudi treba dobiti. Ono- šta je i koga ona tu pomirila? Pomogla ljudima u nevolji, nije nikog mirila.

Kako je sve ispolitizovano, jebo mater. Dobio Obama, pa Ahtisari i dobio je onaj nesretni Liu Ksiaobo jer je bio protvnik kineske politike.
http://data.whicdn.com/images/7858917/funny-picture-barack-obama_thumb.jpg

Aurora je u pravu, a ja mislim da sam Alfred Nobel testamentom nije predvideo tu nagradu za mir. Moram to negde proveriti.

Nobelova za mir je politička kategorija. Nobelova za književnost treba pripasti samo piscima-mudracima poput Andrića.

Meša Selimović je genije od pisca u odnosu na Ćosića, ali jebi ga Nobel ide samo živima.

Kako je sve ispolitizovano, jebo mater. Dobio Obama, pa Ahtisari i dobio je onaj nesretni Liu Ksiaobo jer je bio protvnik kineske politike.

Misliš da bi dobio da je bio npr.protivnik američke politike?

Ćosić je obična politička poltrončina, osrednji pisac i očajni političar.

osrednji pisac

osrednji

Хвата ме таква трансферчина од оваквих коментара.

Zaboravila si citirati post gde ga treba slati u Hag.

Хвата ме таква трансферчина од оваквих коментара.

Brate ja sam barem raščistio sa njim i imam jaja da kažem tako nešto. Možda jesam u pravu, a možda i ne. Ćosić je dokazao da je politička poltrončina i da je jako loš u politici. Kao pisac je totalni mediokritet, osim trenutaka kada je veličanje trenutnog vlastodršca u pitanju. Tada dobije malo inspiracije.

Zar nije rečeno da je trolovano to za Ćosića ?

Нећу да прљам тастатуру.

Brate ja sam barem raščistio sa njim i imam jaja da kažem tako nešto.

Podloga za miša...

Ej, pričajte šta želite 45' su hteli Staljinu da daju Nobela za Mir pa vi mislite ko je sve neće dobiti :)

Ne ulazeći u Ćosićev kvalitet kao pisca i političara, mene pomalo hvata blam od ovakvih akcija.

http://www.nobelprizeliterature.org/

Treba ukinuti Nobelovu i uvesti Openhajmerovu nagradu. Čisto da bismo išli u korak sa vremenom.