Prijava

Pavića i Basaru za Nobela.

Edit: Ups, Pavić nije tu, ne može. Onda samo Basara.

Pavić je već bio nominovan al' nije uspeo da prođe.

Ne ulazeći u Ćosićev kvalitet kao pisca i političara, mene pomalo hvata blam od ovakvih akcija.

Meni je malo gadno ono likovanje "Dobrica Ćosić nije dobitnik Nobelove nagrade, iako su srpska javnost, pa i on sam, u to verovali punih petnaest minuta".
Kako oni znaju da li je Dobrica verovao da je dobio nagradu ili nije?
Od društvene ili političke akcije (koja vam se može svideti ili ne) srozali su se na zlobno lično podjebavanje i time, čini mi se, pokazali da su ništarije.

"Dobrica Ćosić nije dobitnik Nobelove nagrade, iako su srpska javnost, pa i on sam, u to verovali punih petnaest minuta".

Podjebavle nas strane obave[tajne sluzbe. Nista se ne desava bez razloga.

Neka ga, komunistički krmak, neka je pomislio da je dobio Nobela, hahahhaha! Nadam se da je poverovao, pa se gorko razočarao... Zaplet za njegov novi roman. Već vidim naslov: NOBEOBE!

Neka ga, komunistički krmak, neka je pomislio da je dobio Nobela, hahahhaha! Nadam se da je poverovao, pa se gorko razočarao... Zaplet za njegov novi roman. Već vidim naslov: NOBEOBE!

Katanac posle ovoga....

Elem, jedan offtopic delimicno tacan... Posle rata, tito je dilovao sa rusima tokom 50ih nakon obrta i udaranja kurca rusima, dodju 60e,mir u svetu i ta sranja i onda krene agitovanje tito da dobije nobela za mir... Medjutim to ne zavisi samo od par ljudi u komisiji nego se gledalo i sire...Kako sad jedan komunjara pa makar se izdavao za mirotvorca,ujedinitelja,pobednika da dobije nobela... to mu je bio minus a veeeeliki plus od strane USA i zapadnjaaka je bilo uterivanje kurca sovjetima....Tito naravno nikada nije dobio nagradu ali kao kompenzaciju (cista nagadjanja,mozda i istina) jedan jugosloven je morao da je dobije,pa makar i za knjizevnost.... Posto je Mehmed Selimovic bio protivnik rezima i u uvijenoj formi jebavao u glavu rezim i okolinu on nije bio pogodan da za Dervisa dobije nobela...vec (ne ulazeci u kvalitet i sustinu knjige) je on dodeljen Andricu za cupriju,bratsvo jedinstvo,povezivanje multikulturalne zemlje,narodi narodnosti i ta sranja.... Ovakvu diskusiju cuo sam vise desetina puta od ljudi koji su upuceni u knjizevnost i to.....

Nobela pre zasluzuje Marijana mateus za doprinos kategoriji zena,majka,lavica nego dobrica cosic....Moje misljenje

Jedini nas pisac koji je zasluzio nobela je bijo pored Andrica, Milorad Pavic. Danas medju zivima nema takih. Dobrica je dobar pisac, ali je daleko od nobela. Ne ulazim u njegova politicka sranja i prikljucenija. Procitao sam korene i vreme smrti. Odlicne knjige. I da zaboravio sam Crnjanskog i Branka Miljkovica, oni bi mogli, ali Pavic je tu nagradu zasluzio.

Jedini nas pisac koji je zasluzio nobela je bijo pored Andrica, Milorad Pavic.

Ditto, ako se ne zajebavaš. Pričalo se da je već bio u užem krugu, ali da je sama tematika hazarskog rečnika i aluzija na srpski narod bila dovoljna da ga izbace iz konkurencije. Kao da je neko fino predvideo sranja koja su usledila.

Nobela pre zasluzuje Marijana mateus za doprinos kategoriji zena,majka,lavica nego dobrica cosic....Moje misljenje

Ne bih išla tako daleko, ali blizu si istine na neki način.

Искрено, од наших писаца (живих или мртвих) за Нобела би могли да се такмиче Црњански, Булатовић, Пекић сигурно, а можда Киш и Павић.

Zavisi šta uzimate kao reper značaja. Dubokoumnost dela, estetiku prijemčivosti što opet zavisi od prevoda, jačinu teme...
Uostalom proširite priču i na druge stvari, ne samo na književnost kad se već tema promenila. Nobelova za ekonomiju je na primer katastrofa, a to već utiče posredno na sve oblasti života, književnost manje-više.

Kakav crni nobel, šta ćemo sa Ig-nobelom ? To Kaizen sigurno zaslužuje kao socijalni eksperiment s Vukom.

ajd bre u kurac, i nagrade za fiziku hemiju i matematiku sto bi trebalo kao da su objektivne, po broju publikacija, citiranja i ostalih kuraca, pa nisu, a neko trazi objektivnost u knjizevnosti ili tek u onoj saradi od nagrade za mir...

dodeljuje se kako vetar duva, verujte mi, i za nauku i za knjizevnost, i za ove zajebancije. a duva sa zapada.

Sve te velike počasti su brzo politizovane i ništa onda ne vredi.

Што каже др Протић: СВЕ ЈЕ КУРАЦ!

Trebalo bi ukinuti Nagradu za mir (kontradikcija samoj sebi), i uvesti Nagradu za humanost.

Mada i za knjizevnost je isto cudno. Cisto sumnjam da Amer, Kinez, Francuz ili Liliputanac moze da razume Andrica npr.

Sve te velike počasti su brzo politizovane i ništa onda ne vredi.

O, da, Trišo i te kako vredi. Milion vredi u startu a tek kasnije unovčavanje dela, gostovanja samo zato jer je Uvaženi gost dobitnik Nobelove nagrade...

Cisto sumnjam da Amer, Kinez, Francuz
ili Liliputanac moze da razume Andrica

Naravno da moze. Kako ja mogu recimo da razumem Singera i njegovu pricu o jevrejima u srednjem veku, tako i oni mogu andrica.

Очекује се следећа књига - "Време трола".

Искрено, од наших писаца (живих или мртвих) за Нобела би могли да се такмиче Црњански, Булатовић, Пекић сигурно, а можда Киш и Павић.

+1

Иако не волим Црњу, досадан ми је.
Не додељује се постхумно, а мислим да је Киш пре смрти требало да буде кандидат, ал' јебига.