Prijava

Људи са превеликим самопоуздањем су болесници, јер у неким тренуцима показују да само себе воле и нису спремни да поделе љубав, ал то се извали тек кад је друштво у неком срању.

Самопоуздани обичну изгубе веру у друге, па им остаје само да верују у себе, тако да потпуно оправдавам што не деле љубав са другима. Тачније, такви су можда и најбољи, јер се ''играју са својим играчкама и не дирају туђе''.

Тих хладни, колко имаш егоистичан став. Такви су најгори, који само себе воле. Мораш да имаш нешто за шта мислиш да је веће од тебе, а не да си једини. То раде само паћенинци који ће са временом изгубити кеш и поштовање, а неће имати људе који их воле, па се онда жале јер немају никог и зашто блеје у старачком дому. Па нека казна мора да постоји!

Nije bre Murinjo nego je narod tolika stoka da ga ne možeš naterati drugačije da bude iole normalan nego da mu proglasiš nekakve grehove da se ne bi ponašao nenormalno. Uostalom to je sve sama licimurština od, čuj greh srebroljublje a ovamo svi se ponose nekom svojom bogoljom koju je NEKI srebroljubac okitio zlatom.
Evo npr.kurca palca se Kostić ne nanervira kad vidi tuđu definiciju u Odabranim i ne kaže u sebi- Moja je bolja :*

Да би наставили ауторитет и да натерају човека да се извињава Богу због својих нагона који су у њему? Да се спушта још више пред Богом, што?

Zato da bi ljudi bili slobodni, odnosno, oslobođeni od svojih nagona, jer to je prizemno i ne može se tako na nebo! Ja ne znam zašto bi neko od svih mogućih nagona baš insistirao na ovome? Koja je korist od zavisti? Bolje biti hrabar u svrhu takmičarskog duha. Takmičiš se sam sa sobom uvek, realno. Nije fora biti bolji od drugih već od svog bivšeg ja, da se tako edukativno izrazim. :)

Мајке ми, мене много плаше такви као ти, Марципан, ви који нисте завидни и све сте ми кул, само гледам како ће да ми метну нож у леђа. Сви смо завидни, није да то кажем јер сам први реко да сам завидан на некога (то ми је тренутно), него умем да читам такве ка ти и немогуће ми је да верујеш у то што си рекла, само си себе убедила, да би била већа и друкчија од осталих. Ово је утопија!

Тих хладни, колко имаш егоистичан став. Такви су најгори, који само себе воле. Мораш да имаш нешто за шта мислиш да је веће од тебе, а не да си једини. То раде само паћенинци који ће са временом изгубити кеш и поштовање, а неће имати људе који их воле, па се онда жале јер немају никог и зашто блеје у старачком дому. Па нека казна мора да постоји!

Не знам како адекватно да одговорим. Некако су најбољи јер су ту са стране, у мом друштву су то финансијери од којих се неки гребу, а тим финансијерима је јасно да им је само новац једина улазница у свет са пријатељима. Мени они не сметају, јер их не можеш променити, и смејаће ти се ако покушаш било шта, а свесни су да иду ка дну, тако да их само поштујем као људе.

@Zna Murinjo Uglavnom si u pravu, ali vadi me to što dosta brinem o ljudima. Grozni su, ali mi je žao. :) Ja bih bila uplašena da moram da trošim vreme razmišljajući da li će mi i ko zabiti taj nož u leđa. I nije utopija već korisnost. Nemoguće je da strahovi donose nešto dobro. Smorim se mnogo, a i ovako smatram da previše gubim vreme.

Nikad nisam imao neku negativno zavist prema nekome. Recimo, ukoliko je neko jako dobar u nečem što mene interesuje, naravno da bih želeo da budem i ja takav ili imam nešto kao ta osoba, pa me to stoga motiviše da radim na sebi i da se trudim da to ostvarim. Da li se to može nazvati nekom vrstom zavisti, jbt. ne znam....

Дајте неки докурметнарац или књигу о зависти ако знате, деца?

Nikad nisam imao neku negativno zavist prema nekome. Recimo, ukoliko je neko jako dobar u nečem što mene interesuje, naravno da bih želeo da budem i ja takav ili imam nešto kao ta osoba, pa me to stoga motiviše da radim na sebi i da se trudim da to ostvarim. Da li se to može nazvati nekom vrstom zavisti, jbt. ne znam....

Видиш, то Црква сматра грехом, а мени је то баш чудно, јебига, као и милион других рстви.

Психологија личности, др. Никола Рот, описана целокупна личност, ваљда ћеш наћи нешто.
ЕДИТ: не могу ти конкретно рећи да ли има шта, јер књигу имам код себе доста времена, и сто пута сам почињао да је читам, најдаље стигнем до десете стране. лолололо

Nikad nisam imao neku negativno zavist prema nekome. Recimo, ukoliko je neko jako dobar u nečem što mene interesuje, naravno da bih želeo da budem i ja takav ili imam nešto kao ta osoba, pa me to stoga motiviše da radim na sebi i da se trudim da to ostvarim. Da li se to može nazvati nekom vrstom zavisti, jbt. ne znam....

Ne, nije ovo zavist, već idolopoklonstvo. :) Ovaj lik ti je samo pozitivna uporišna tačka, isto kao religiozno zainteresovanima Isus, Buda, Krišna...

Pokušao sam da ne zavidim ljudima na onom što imaju tako što bi se jakom autosugestijom uverio da mi to što imaju i nije baš preko potrebno (što je obično i istina).
Rezultat - Sad mi ni do čega nije stalo
Naravoučenije - Ne zajebavaj se sa psihom :)

Evo npr.kurca palca se Kostić ne nanervira kad vidi tuđu definiciju u Odabranim i ne kaže u sebi- Moja je bolja :*

Iskreno, ja ne smatram sebe nekim dobrim autorom. Volim da pišem, nekima se moji tekstovi i definicje sviđaju, nekima ne. Ali trudim se koliko mogu.
I ako sam nekada poredio moje definicije sa drugim, poredio sam da bih usavršio svoje pisanje i naučio nešto od drugih.

Jedno je "volela bih i ja da(upisati razlog ) "
Drugo je "Što mrzim tog-i-tog jer (razlog) "

Prvo govori o tvom eventualnom angažovanju da postigneš nešto što je predmet tvoje želje/potrebe/sanjarenja ili štatijavećznam.

Drugo govori o samoj netrpeljivosti prema toj osobi koja već ima ono što je predmet tvoje želje/potrebe...etc. Znači-ne podnosiš tu osobu,jer na nju projektuješ nezadovoljstvo umesto da se potrudiš da ostvariš sve što je u tvojoj moći.

Ljude koči opsednutost ili u najblažem slučaju-nizak prag tolerancije prema osobama koje oni smatraju "nižim" od sebe,a koje (po njihovom mišljenju) imaju nezasluženo mnogo (para,sreće...)

Usredsređivanje (negativno) na druge umesto na svoj razvoj i mišljenje je pogrešan
stav-budi zadovoljan sobom,svojim životom i svakog trenutka se trudi da shvatiš da samo SAM SEBI možeš pomoći.
Nema drugog recepta.

Iskreno, ja ne smatram sebe nekim dobrim autorom. Volim da pišem, nekima se moji tekstovi i definicje sviđaju, nekima ne. Ali trudim se koliko mogu.
I ako sam nekada poredio moje definicije sa drugim, poredio sam da bih usavršio svoje pisanje i naučio nešto od drugih.

Tačno sam znala i očekivala da ćeš misliti da pišem STVARNO o definicijama, o tebi lično u vezi njih itd.
Dala sam primer, čoveče.

Ljude koči opsednutost ili u najblažem slučaju-nizak prag tolerancije prema osobama koje oni smatraju "nižim" od sebe,a koje (po njihovom mišljenju) imaju nezasluženo mnogo (para,sreće...)

E ovako Gogo ako mene huja uhvati kako šupčina od čoveka zvani Branko Đurić koji je po ničemu nekakva zvezda hoda okolo crvenim tepisima, druži se sa holivudskim zvezdama, ima para, pičaka, celim Balkanom rado viđen gost itd itd dok npr. jedan Nele Karajlić koji je genijalac redovno dobije batine u Sarajevu jer je četnik, a nije, da li sam ja zavidna i kome?
Da te malo uvedem u priču, kao napomenu gornjem pasusu- Nele je šupak jer je otišao iz Sarajeva i živi u Beogradu. A Đura je rado viđen gost i takođe je zbrisao iz rata ali destinacija izlaska bila Ljubljana.

Auroro,ja sam uopšteno pričala.Jedino mogu da kažem svoje mišljenje.Samo na to i imam pravo.
Ne mogu da pričam u ime Neleta,Đure ili Tadića-jer nemam pojma o njima,njihovom životu i šta su njihove želje ili skrivene namere.
Rekla sam da čovek treba više da se okrene sebi i svom miru,da pomogne sebi na taj način što će baš da se otkrpelji od razmišljanja o tome na šta troši pare Hiltonova,ili da li je Anđa Žoli dobra majka...
To je moj stav i trudim se da se pridržavam toga.I šta još-nikad ne osuđujem ili na brzu loptu procenjujem ljude.Hiljadu puta sam se uverila u to.Jer,niko ne voli ni njega da procenjivački gledaju.Uvek svakom pružim šansu-pa ako je ok,odlično.Ako nije-doviđenja,srećan ti život :))

da pitam ove sto tako samouvereno izvaljuju da nikome ne zavide: a jel vi znate da je i laganje greh?

moras biti u prilicnom samoporicanju da kazes da nikad nikome ni na cemu nisi zavideo.

ja zavidim ljudima koji imaju nenormalno mnogo para. ali ne svima, vec onima koji nisu postali robovi tog novca i koji ga koriste da bi bili slobodni.... zavidim im i mrzim ih... i naravno da me obuzme zavist kad uporedim tukson sa duzinom zeninog dildoa...

Greh je (ako ćemo po toj liniji ) i što si se uopšte i rodio,jer si začet-ko i svi mi -u grehu.
Znači,ako ja nisam ljubomorna ili zavidna,ne znači da nikad nisam bila,nego sam naučila da se ne smaram s tim i da mi bude super sa sobom onakvom kakva jesam.

zavidan sam kao konj ali to se translatorno prenelo sa okoline, raznorazni uticaji, padale bombe po mom igralištu a on dobijao stipendiju jer misle da dobro pika basket... sram me bilo...