Prijava

valdemare, jesi citao misli od knezevica?

Imam tu knjigu negde, čitao pre dosta godina, ali me nije impresionirala, možda sam tad bio skloniji nečemu drugom. Bio mi je nekako suv... Čekaj, to su onako neki aforizmi i filozofske crtice?

Jest, upravo je nađoh. Preporučuješ da se trudim ponovo?

ne znam, meni je dobro pasovalo citajuci, uzmi opet, nadam se da se nes pokajati. nes se pokajati vjerovatno ali nadam se da se nes smoriti

ja sam čuo za tog čoveka na jednoj tribini o zabranjenoj istoriji srba i gomilu nekih njegovih citata iz 'principa istorije', koji nemaju neke veze sa zabranjenom istorijom srba, ali mi malo smrde na fihteanstvo
„priroda ide pre čoveka, i sve prirodno je i kod čoveka ide pre humanog ljudskog“
„istorija se zbiva kao jedna avantura sveta u vremenu… Izvan vremena nema, kaže on, ničeg osim Boga… Sve što biva, biva samo jednom… I nikada se više isto ne može dogoditi, sve biva samo jednom i nestaje…“

da ne kažem, hegelijanstvo
možda su mu te 'misli' interesantnije, a možda ovo i nisu njegovi citati

ne znam, meni je dobro pasovalo citajuci, uzmi opet, nadam se da se nes pokajati. nes se pokajati vjerovatno ali nadam se da se nes smoriti

http://i.imgur.com/GJqtA1e.jpg

ne znam koje izdanje imas valdemar, s obzirom da su dopunjavanja izdanja svaki put kada bi izasla, a izasla su pet puta.
ne znam kakav je stepen filozofije bio za njegova zivota, ali ovde se podvlaci kao da je pomalo teze razumnjivo uz nedostatak znanja u kakvih je drustvenim kao i licnim uslovima knezevic zivio. to je upravo ta rijec, interesantno, a to su njegovi citati, mislim, te sto si naveo, joile

ne znam koje izdanje imas valdemar, s obzirom da su dopunjavanja izdanja svaki put kada bi izasla, a izasla su pet puta.

Imam izdanje "Zavičajnog kola", Ub, 2001.
Pa kaže: Vera je nešto osnovnije, prvobitnije i više nagonsko nego religija; nju imaju i životinje, dok se do religije diže samo čovek. Vera je rezultat čulnih iskustava, nasleđa duše, telesnih funkcija, potreba i osećanja, i potiče neposredno iz osećanja i života; religija je rezultat odvajanja duha čovekova od spoqnog sveta i gledanja tog spoljnog sveta pred sobom, dok se životinja nikada ne odvaja od njega i ostaje uvek unutra u prirodi.
Ili na primer
Po istoj proporciji po kojoj razuma ima najmanje od svih stvari, tako se i najmanji deo stvari može razumom shvatiti, razumeti.
Ili
Politički život naroda samo je plitka obala velikog okeana istorije čovečanstva, na čiju se dubinu i širinu ne sme čovek usuđivati bez jake opreme i bez kompasa u ruci.

Nešto mi sve ovo zvuči poznato... Al nekako skrpljeno...

Valdemare ti si starovjeran slažeš li se za Gajić?

Ja ne biti upoznat sa tom tematikom...

Je l' citao neko Malasku knjigu palih od Stivena Eriksona?

Cloud Atlas, iliti na naški Atlas Oblaka

Гди имаде да се нађе књиге у пе де еф-у?

Kacio sam ja neke linkove ovde na temi, ali mislim da su neaktivni sada. Taj lik stalno reaplouduje, ne znam koj' mu je. Kucaj samo na torrentu e knjige i izbacice ti, neki link ce sigurno da radi. Ja imam nekih 7-8GB knjiga.

Inace, sad cu da zavrsim Biblioteku mrtvih od Glen Kupera, a valjda cu da nadjem drugu knjigu iz te trilogije u pdf negde. Ne mogu ni na engleskom da je nadjem.

Dok to ne nadjem, moze li neko da preporuci dve-tri dobre knjige epske fantastike? Neke manje poznate, a dobre... Imacu valjda neku od tih medju ovima...

Au co'ece sta je knjiga. Ima li fore da se skinu sve odjednom? Tj. sve sa svakog linka zajedno, a ne svaki naslov posebno?

Doduse,sad kad gledam, veliki broj ovoga vec imam,ali bi u svakom slucaju lakse bilo sve skinuti pa gledati u kompu sta imas,sta nemas...

Nedavno sam zavrsio citanje Da Vincijevog koda iz 84te od Orvela.

to su dve knjige..nisi me razumeo jer mozda nisam stavio zarez pa si pogresno protumacio recenicu.ja sam ljudima skrenuo paznju da mi ne rade capslock i zarez na tastaturi a nemam para kupiti novu, jos koristim i misa sa kuglicom..sirotinja..
citao sam ja biblioteku mrtvih, drzi paznju i uzbudljiva je, knjiga samo to i poseduje sto po meni znaci da je sranje komercijalno.ako hocete kvalitetno stivo onda citajte pisce koji se zovu tomas.znaci tomas bernhard, tomas pincon, tomas man, tomas ligoti

citao sam ja biblioteku mrtvih, drzi paznju i uzbudljiva je, knjiga samo to i poseduje sto po meni znaci da je sranje komercijalno.ako hocete kvalitetno stivo onda citajte pisce koji se zovu tomas.znaci tomas bernhard, tomas pincon, tomas man, tomas ligoti

Pa jebi ga, ja poceo nesto kao neobavezno da je citam i zaludeh se i evo, 50 stranica do kraja. Mnogo mi se svidela tema, pogotovo kad se osvrce na onaj deo oko 777 godine, kad se rodio onaj mali, uopste to doba. Nego, evo sad pred kraj, samo neka jurnjava, kao da gledam film sa Dolf Lundgrenom jbt, malo sam se razocarao...

Hocu da citam ovu Mazalsku knjigu palih, ali mi je mnogo tesko da rastumacim ovaj ,,sekspirovski" engleski. Msm, moj engleski je odlican, za svakodnevni govor, ali je ovo skroz druga liga covece, treba mi 5 min. da valjano procitam jednu stranicu...

Pa jebi ga, ja poceo nesto kao neobavezno da je citam i zaludeh se i evo, 50 stranica do kraja. Mnogo mi se svidela tema, pogotovo kad se osvrce na onaj deo oko 777 godine, kad se rodio onaj mali, uopste to doba. Nego, evo sad pred kraj, samo neka jurnjava, kao da gledam film sa Dolf Lundgrenom jbt, malo sam se razocarao...

Hocu da citam ovu Mazalsku knjigu palih, ali mi je mnogo tesko da rastumacim ovaj ,,sekspirovski" engleski. Msm, moj engleski je odlican, za svakodnevni govor, ali je ovo skroz druga liga covece, treba mi 5 min. da valjano procitam jednu stranicu...

eh ta akcija koja nas drzi na ivici stolice

Citam upravo "mi djeca sa stanice Zoo" i kazem NE drogama!

Ma ajde, imam osecaj da ce kraj mnogo da me iznervira i da necu ni da citam drugu knjigu...